| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz natrafiłem na poniższy post, więc wybaczcie iż odkopuję nieco temat:

1234 napisał:
Kumpel mieszka w Górze Puławskiej, ponoć w czasie pierwszej wojny były tu jakieś walki, bo kilkadziesiąt metrów od domu ma "cmentarz" /ogrodzony murkiem placyk z krzyżem w środku/ żołnierzy austriackich, a przy budowach co jakiś czas jakieś "fanty" się jeszcze znajduje.

Czy masz może jakiś namiar mailowy na tego kumpla, albo znasz więcej jego relacji związanych z polem bitwy pod Górą Puławską? Pytam, gdyż tego typu opowieści znakomicie uzupełniłyby kończoną właśnie przeze mnie książkę nt. walk podczas I wojny w powiecie puławskim.
Notabene pod Górą Puławską działo się w 1914 r. (październik) sporo, gdyż najpierw Niemcy zdobywali tu rosyjski przyczółek mostowy a dwa tygodnie później Austracy usiłowali za wszelką cenę nie dopuścić do przebicia się tędy rosyjskiego XXV Korpusu.

Wto 29 Sty, 2013 11:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.