| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam11q
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rutusy czy Garret at pro?

Witam.

Na drobnicę który z wykrywaczy moglibyscie mi polecic? Teren - lasy, pola, stare młyny..

Rutus -Optima,Argo
Garrett at pro

Pon 23 Sty, 2012 13:30

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Powiem szczerze ze nigdy nie używałem Rutusa ale za to mam jeszcze Garretta ACE 250 i mogę śmiało powiedzieć ze Garrett na początek jest bardzo dobry na drobnice , mieszkam w Anglii i nie raz widziałem tu na komercyjnych kopaniach starszych panów z Garrettami i wcale nie mieli mniej wyciągniętych fantów niż ludzie z lepszymi sprzętami Wink
Musisz sobie zadać pytanie ile chcesz wydać na sprzęt ? Bo z tego co widziałem AT PRO jest parę stówek droższy od Rutusa, tak wiec możne jeśli jesteś początkującym zastanów się nad ACE 250, na pewno będzie tańszy a i ze sprzedaniem go później nie będziesz miał problemu jeśli zdecydujesz ze już czas na przesiadkę na lepszy sprzęt.Wybór należy do Ciebie .
Pozdrawiam.

_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Pon 23 Sty, 2012 23:59

Powrót do góry
Strugu
Porucznik

Porucznik




Posty: 651
Pochwał: 3
Skąd: Przemyśl
Archiwum: Rozkradli Niemcy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rutus jest przystosowany na nasze Europejskie tereny. Garrett na USA. Ja bym brał Rutusa.

Wto 24 Sty, 2012 0:55

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

AT Pro pojawil sie juz w wersji internationale i ma reczne ustawianie balansu gruntu wiec nie ma tu juz najmniejszego znaczenia czy na usa czy na arktyke byl projektowany Wink uzywam i bardzo jestem zadowolony. Pozdrawiam !

Wto 14 Lut, 2012 21:47

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

killero32 napisał:
nie raz widziałem tu na komercyjnych kopaniach starszych panów z Garrettami i wcale nie mieli mniej wyciągniętych fantów niż ludzie z lepszymi sprzętami


Istnieje jeszcze cos takiego jak FART /szczecie/ - mam ACE a ze chodze z mocniejszym sprzetem czesto go pozyczam i widze ze farciaze trafiaja,pomimo ze biegaja,machaja cewka jak..a trafiaja...podczas gdy inni ciezko pracuja kopiac sygnaly-oni z reguly kopia tylko "gongi" jak to sie mowi na ladny sygnal a ACE.
Z kolei maja minimalne szanse na trafienie czegos drobnego czy gleboko.
Dwa-waga-starsi panowie.... to leciutki sprzet jak ACE ,Cibola...

Rutusy jednak sa glebsze,precyzyjniejsze ,zobacz jak Rutus Optima podbija rynek brytyjski az wyszla specjalna wersja- coz drobnicowiec badzo dobry.

Jezeli ktos chce-na Slasku czy okolicy moge dac mu oba sprzety,tj. ACE i Optime,do tego jeszcze porownawczo kilka z gornych polek i niech sie osobiscie przekona...

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sro 15 Lut, 2012 11:20

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jms-bytom napisał:
killero32 napisał:
nie raz widziałem tu na komercyjnych kopaniach starszych panów z Garrettami i wcale nie mieli mniej wyciągniętych fantów niż ludzie z lepszymi sprzętami


Istnieje jeszcze cos takiego jak FART /szczecie/ - mam ACE a ze chodze z mocniejszym sprzetem czesto go pozyczam i widze ze farciaze trafiaja,pomimo ze biegaja,machaja cewka jak..a trafiaja...podczas gdy inni ciezko pracuja kopiac sygnaly-oni z reguly kopia tylko "gongi" jak to sie mowi na ladny sygnal a ACE.
Z kolei maja minimalne szanse na trafienie czegos drobnego czy gleboko.
Dwa-waga-starsi panowie.... to leciutki sprzet jak ACE ,Cibola...

Rutusy jednak sa glebsze,precyzyjniejsze ,zobacz jak Rutus Optima podbija rynek brytyjski az wyszla specjalna wersja- coz drobnicowiec badzo dobry.

Jezeli ktos chce-na Slasku czy okolicy moge dac mu oba sprzety,tj. ACE i Optime,do tego jeszcze porownawczo kilka z gornych polek i niech sie osobiscie przekona...


Witam.
Ja wcale nie twierdze ze Rutus będzie gorszym sprzętem od ACE tylko sugeruje koledze ze 250-tka na początek będzie wystarczająca żeby zacząć zabawę z wykrywaczem.
Może i maja farta czy kopia tylko dobre sygnały ale zapomniałeś chyba wspomnieć ze starsi panowie którzy bawią się w ten sport maja również większe doświadczenie.Jak tez chodzą trochę wolniej i dokładniej przeszukują teren i wcale nie chodzi tu o jakiś mega super wykrywacz bo i ACE można znaleźć fajne fanty. Nie zapominajmy że do ACE możemy dokupić większą cewkę i będzie on wtedy głębszy.
Pozdrawiam killer.

_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Pią 17 Lut, 2012 18:29

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kwestia wiekszej cewki do ACE byla juz tu omawiana-niby wzrosnie zasieg ale zacznie "siac" i pomijac drobnice-juz lepiej kupic snajperke tracac na zasiegu.
_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 18 Lut, 2012 15:48

Powrót do góry
jakkto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć chciałem tylko poinformować iż założyłem nieoficjalne
forum informacyjne o polskich wykrywaczach metali marki RUTUS (z błogosławieństwem = zgodą ;] rutusa)
Chciałem aby ludzie przymierzający się do zakupu lub już posiadający sprzęt mogli znaleźć wszystko na 1 stronie
przy okazji możemy utworzyć również "rutusową" społeczność dzięki czemu będzie się można spotkać i wspólnie podzielić się wiedzą.
nie chce spamować dlatego dodam że adres to nazwa producenta .info
Uśmiech pozdrawiam rutusowiczów!

_________________
<A HREF="HTTP://WWW.RUTUS.INFO">FORUM RUTUS</A>

Czw 05 Lip, 2012 16:23

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mze bys zapodal linka do forum-jezeli bedzie trzeba moge sluzyc pomoca-uzywalem wszystkich detektorow ze stajni Rutusa
Nie potraktujemu tu linka jako spamu-gdyz Arek jest sponsorem glownych nagrod podczas zlotow w tym i naszego forum- IOH.
Nawet zaloz odrebny watek

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Pią 06 Lip, 2012 17:02

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jms-bytom napisał:
A mze bys zapodal linka do forum-jezeli bedzie trzeba moge sluzyc pomoca-uzywalem wszystkich detektorow ze stajni Rutusa
Nie potraktujemu tu linka jako spamu-gdyz Arek jest sponsorem glownych nagrod podczas zlotow w tym i naszego forum- IOH.
Nawet zaloz odrebny watek
Link do forum jest u kolegi jakkto pod kreska (FORUM RUTUS) Wink
_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Pią 06 Lip, 2012 17:54

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

killero32 napisał:
]Link do forum jest u kolegi jakkto pod kreska (FORUM RUTUS) Wink


???? Zawilo to opisales....
PROSCIEJ BYLO-

http://www.rutus.info

i po klopocie.
Zaraz wyjezdzam-popatrze tam po niedzieli..

Przypominam ze dzis wieczorem ognisko pod zamkiem w Ogrodziencu
/w innym watku/
a my prowadzimy stoisko promocyjne IOH podczas imprezy na zamku.
moj tel 888677536

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 07 Lip, 2012 1:18

Powrót do góry
hubal5
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 13
Pochwał: 1
Skąd: Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kolorową drobnicę Rutus nie ma szans do AT pro.
Miałem AT-PRO ,teraz mam RUTUSA.
Teraz nie szukam "kolorków".
Jestem zadowolony bo RUTUS to fajny i uniwersalny wykrywacz.

_________________
Jan Himilsbach mawiał: "Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości".

Sob 01 Gru, 2012 2:15

Powrót do góry
tobiasz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 141
Skąd: Polska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co byście bardziej polecali ace250 czy używana proxime?, miałem solarisa kiedyś ale wyjazd i sprzedaż teraz wróciłem i znowu dylemat. może fachowcy doradzą Uśmiech

Nie 02 Gru, 2012 19:57

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1469
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie, czy któryś z Was używał Garetta AT Pro w wodzie? Jak się sprawuje? Zbieram się z zakupem nowego wykrywacza i za bardzo nie wiem, który kupić, a zależy mi bardzo aby można było go używać na płyciznach. Jak ma się rzeczywistość do filmików reklamowych....?

Pią 04 Sty, 2013 11:13

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego, co wiem, to chyba każdego przyzwoitej jakości wykrywacza można używać w wodzie do wysokości montażu elektroniki. Ja swojego Rutusa kąpię w wannie celem oczyszczenia z zaschniętego błota i absolutnie nic mu nie jest. Wyjątkiem są wykrywacze tzw. bezprzewodowe (tracą łączność z cewką) np. XP Deus, ale to margines populacji. Zresztą i w tym modelu ostatnio rozwiązali to jakoś lub mają w planach.
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 04 Sty, 2013 16:35

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1469
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Marcin, ale czy wspomniany przeze mnie w innym wątku MINELAB CTX 3030 czy w tym Garrett AT Pro w filmach reklamowych są używane w wodzie w pełni zanurzone. Stąd moje pytanie jak się w tych warunkach zachowuje.

Pią 04 Sty, 2013 21:16

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tutaj za bardzo nie pomogę. Wiem, że w przypadku Deusa elektronikę można zamknąć w idealnie pasującym wodoszczelnym etui od iPhone'a.
Wiem też, że istnieje kilka modeli dedykowanych do poszukiwań podwodnych np.: Garrett Sea Hunter Mark II, Fisher 1280-X Aquanaut, Garrett INFINIUM LS, Fisher CZ 21, Minelab Excalibur II, ale to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie...
Jest taki portal "elektroda.pl". Znajdziesz tam na forum różnej maści specjalistów, wynalazców, inżynierów, maniaków techniki. Zaglądam tam czasem i wiem, że atomową łódź podwodną skonstruują Ci w około tydzień, zatem z wykrywaczem powinno pójść sporo szybciej Wink Piwo

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Sob 05 Sty, 2013 3:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.