| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:
Wypraszać sobie możesz, ale przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś i sztuczne oburzenia zachowaj dla siebie. To nie jest kabaret!
.


PT Groteska .

Kaaberet to Wasci robisz . Potwierdza sie potrzeba nauki : czytania ze zrozumieniem . Chociaz najpierw czytania , a dopiero pózniej rozumienia tego co sie przeczytało . Jak widac en masse trudna to sztuka. A co do sztucznosci - widze ją w plastiku na codzien i nie tylko w nim . I gwoli wyjasnienia : ja nie pisżę co wiem , ale WIEM co pisze. That's a little different . Vale

PS. Nie udzielenie odpowiedzi na pytanie i to bardzo konkretne a zarazem szalenie proste ( zeby nie powiedziec prostackie ) nie swiadczy dobrze ... but never mind .

EOT

pozdrawiam serdecznie MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sro 05 Wrz, 2012 8:48

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:
...I gwoli wyjasnienia : ja nie pisżę co wiem , ale WIEM co pisze. That's a little different . Vale

krakus57 napisał:
EOT

EOT: "End Of Topic" w wolnym tlumaczeniu koniec rozmowy.
Wziąłem Cie za człowieka i myślałem że tak jak ja zdałeś sobie sprawę że oprócz personalnych wycieczek to my już nic do tego tematu nie wnosimy, ale się myliłem bo kończysz:
krakus57 napisał:

PS. Nie udzielenie odpowiedzi na pytanie i to bardzo konkretne a zarazem szalenie proste ( zeby nie powiedziec prostackie ) nie swiadczy dobrze ... but never mind .

czyli mimo zaznaczenia EOT wymagasz odpowiedzi.
O oczy coś mi się obiło że doradzałeś mi abym nie pisał głupot - czy coś w tym stylu - ale to było w oryginalnej Twojej odpowiedzi którą do tego czasu zmodyfikowałeś już 11 (JEDENAŚCIE) razy.
Sam nie raczysz odpowiadać na moje pytania. O tej Australii do tej pory nie wiem o co Ci chodzi. Masz do mnie pretensje że opuściłem kraj? wywieźli mnie jako małolata, ot i cala moja dezercja i zdrada.
Mój pierwszy post w tym temacie był zapytaniem na Twoją (relentless - skoro lubisz wrzucać zagraniczne słowa) krytykę polskiej polityki/kontaktów z sąsiadami na co odpowiedziałeś ze nie o to Ci chodziło. Fajnie, to jest odpowiedz...ale nie odpowiedz na poziomie.
Na tym zakańczam tą rozmowę bo i tak zaraz moderator to wszystko wytnie.
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Sro 05 Wrz, 2012 10:23

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Poruszyliśmy zdaje się krakusie57 nieco szerszy problem przy okazji tych listów czy raportów nuncjuszy. Uśmiech
Po pierwsze piszesz, że opublikowano je jedynie po łacinie w XIX wieku - tu warto też przypomnieć, że nawet Długosza wydano u nas też dopiero w XIX wieku a takze, że podjęta w XVIII wieku próba wydania kompletu konstytucji sejmowych a więc jedynie źródeł obowiązującego prawa (!) natrafiła na opór nie tylko Kancelarii Królewskiej ale wielu wpływowych urzędników ( Na szczęście udało się to wydać dzięki pomocy prywatnych ludzi). Ciekawe, że z rzeczy powszechcnie dostępnych robiło się u nas "wielką tajemnicę" Smutny - zapewne pokątny handelek... A co do samej kultury słowa pisanego to zupełnie inna rzecz i tu - po drugie niejako warto zwrócić uwagę, że właśnie w materii dostępu nawet wykrztałconych ludzi było z tym bardzo źle... Wiele lat temu zadałem sobie trud i przesłedziłem przez ładnych parę dni co właściwie z literatury poświęconej np. zarządzaniu państwem, sztuce prowadzenia sporów, komlementowaniu czy innych tego typu materii było tłumaczone bądż na polski bądż na łacinę z ogomnej literatury zachodniej. Prawdę powiedziawszy jakieś pojedyńcze wyrwane z kontekstu pozycje - najczęściej jeszcze poprzerabiane i udziwnione - choć docenić mimo to trzeba trud edukacyjny tłumaczy... Trochę zaryzykowac można tezę, że nasz "złoty wiek" jednak mimo wszystko dotyczył marginalnej części społeczeństwa a i tak jego dobre intencje zostały tak wykorzystane przez wszelkiej maści cwaniaków , ze aż wstyd... Smutny
Efekty? Zupełnie inny sposób myślenia i podejścia nawet do podstawowych rzeczy i sprawiania wrażenia "wiecznych dzieci"
Niestety do dziś zbiera to swoje owoce w nieco opatrzynym i nie do końca świadomym edukowaniu młodzieży w jak napisała to prof. E. Łętowska "skrajnie przesadnie paternalistyczny sposób"
Efektem komicznym jest np. powoływanie się na chwyty erystyczne, które chyba tylko u nas funkcjonują jeszcze jako takie pod tą nazwą ...
Czym innym jeszcze za to jest kwestia co u nas zapisywano w pamiętnikach - tego wbrew pozorom też uczono i to bodaj już w czasach Kartaginy Uśmiech U nas pozostawione żywiołowi dają dość zabawne świadcectwo - właśnie wiecznych dzieci... I może byłoby to nawet i śmieszne gdyby nie jeden prosty fakt - te dzieci zabierały się za robienie polityki wielkiego państwa...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 05 Wrz, 2012 10:29

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:

Efekty? Zupełnie inny sposób myślenia i podejścia nawet do podstawowych rzeczy i sprawiania wrażenia "wiecznych dzieci"
Niestety do dziś zbiera to swoje owoce w nieco opatrzynym i nie do końca świadomym edukowaniu młodzieży w jak napisała to prof. E. Łętowska "skrajnie przesadnie paternalistyczny sposób"
Efektem komicznym jest np. powoływanie się na chwyty erystyczne, które chyba tylko u nas funkcjonują jeszcze jako takie pod tą nazwą ...
Czym innym jeszcze za to jest kwestia co u nas zapisywano w pamiętnikach - tego wbrew pozorom też uczono i to bodaj już w czasach Kartaginy Uśmiech U nas pozostawione żywiołowi dają dość zabawne świadcectwo - właśnie wiecznych dzieci... I może byłoby to nawet i śmieszne gdyby nie jeden prosty fakt - te dzieci zabierały się za robienie polityki wielkiego państwa...
Pozdrawiam

I to jest KWINTESENCJA WSPÓLCZESNEGO POKOLENIA - wszystko wie ale co dziwne - , efekty są zupełne odwrotne do zamierzonych ( wydumanych ) celów. Dixi.

PS Gdybyz to było WIELKIE Państwo - to opłakane skutki postepowania by mu za wiele NIE ZASZKODZIŁY . Tak na marginesie .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Nie 09 Wrz, 2012 15:09

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W sensie GEOGRAFICZNYM wszak państwo było WIELKIE Uśmiech
Gdyby nie to to zapewne albo doszłoby do koniecznych reform albo padłoby dużo wcześniej niż pod koniec XVIII wieku...
No i nawet w tym prostym fakcie wiele spośród "elit" postrzegało szanse na dalsze trwanie błogostanu już w w drugiej połowie XVIII wieku...
Tak swoją drogą pamiętniki z wszystkich zaborów pokazujące jak wejście nowego w postaci innych obyczajów postrzegała "elita szlachecka" są bardzo pouczające...
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Nie 09 Wrz, 2012 16:45

Powrót do góry
nabuchodonozor
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest że między naszymi narodami jest wiele niedomówień, gniewu oraz konfliktów ale co ciekawe gdy rozmawiamy ze zwykłymi mieszkańcami Rosji są wobec nas bardzo serdeczni, mają do nas dużo szacunku, powiedziałbym nawet że zazdroszczą nam naszej obecnej sytuacji gospodarczej. Konflikt jest kreowany tam na górze wśród władz obu krajów.
_________________
Nauka historii

Czw 20 Wrz, 2012 12:32

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chyba raczej należałoby dodać, że Rosja mniej czy bardziej konsekentnie prowadzi jakąś tam dalekosiężną politykę a My jedynie od czasu do czasu znajdujemy się na jej drodze... Natomiast nam się wydaje, ze jesteśmy niemal równożędnym partnerem (choć nikt nie tłumaczy dlaczego tak miałoby być) i lubimy z nutką wyższości tak sobie popatrzeć na wiele rzeczy o których wiemy i nie dostrzegać, że jak ujął to jeden z prezesów dużego koncernu robiącego interesy z Rosją - oba kraje grają po prostu przy innych szachownicach...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 02 Paź, 2012 11:23

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:
równożędnym

Równorzędny - Słownik języka polskiego

Faktycznie- Krakus poruszył szerszy problem Rolling Eyes ... poważny dla niektórych hm... Mr. Green "znawców"


Taka celna uwaga:
krakus57 napisał:


PS. Nie udzielenie odpowiedzi na pytanie i to bardzo konkretne a zarazem szalenie proste ( zeby nie powiedziec prostackie ) nie swiadczy dobrze ... but never mind .




Równożędnie

Wto 02 Paź, 2012 21:50

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pajacowania ciąg dalszy? Smutny Embarassed Może kolega krakus57 napisze słówko - jeżeli w istocie jego wypowiedź dotyczyła w pełni uzasadnionego ignorowania usera Zubka a nie zupełnie innej kwestii. Chyba kolejna krecha się szukuje... bo spamowanie ma się dalej dobrze? Uśmiech))
I ja zwykle zero w temacie + kolejne tym razem ortograficzne wycieczki?
Może tak "czytający sobie - tym razem słownik jak mniemam kolega wyjaśni zatem skąd wzięła się taka a nie inna pisowania wyrazu ? Będzie to może wreszcie jakiś merytoryczny wkład ...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 02 Paź, 2012 22:10

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:


Może tak "czytający sobie - tym razem słownik jak mniemam kolega wyjaśni zatem skąd wzięła się taka a nie inna pisowania wyrazu ?

Na PISOWANIU nie znam się wcale a wcale Laughing
Słownika nie czytam raczej - nader sporadycznie - ja po prostu znam ortografię Mr. Green I nie tylko Rolling Eyes
Taka celna uwaga:
krakus57 napisał:


PS. Nie udzielenie odpowiedzi na pytanie i to bardzo konkretne a zarazem szalenie proste ( zeby nie powiedziec prostackie ) nie swiadczy dobrze ... but never mind .



Proste - jak jeszcze "pomniemasz" to zrozumiesz Zniesmaczony Chyba Rolling Eyes ?

PS
marek8888 napisał:
I ja zwykle zero w temacie

No wreszcie prawda, sama prawda i cała prawda - cóż za samokrytyka otwarta Laughing
Cytat:
Nooo, nie poznaję kolegi
Mr. Green

Wto 02 Paź, 2012 22:35

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Literowka userze Zubek - nic więcej... Uśmiech Jeżeli masz z tego radochę to se mniej... Uśmiech Tylko przypomnę, że takich miszczów krasomówstwa i bon młotów mamy na pęczki więc raczej się już kolega nie załapie...
A tak w ogóle do roboty w tematach merytorycznych a nie czekania na odpowiedzi i tępej kontestacji zalecałbym nieco.

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 02 Paź, 2012 22:41

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

marek8888 napisał:

A tak w ogóle do roboty w tematach merytorycznych a nie czekania na odpowiedzi i tępej kontestacji zalecałbym nieco.

Więc zacznij od siebie może?
A literówki - cóż, bywa, ale Embarassed ...
Żeby tak w każdym niemal poście Zdziwko Zszokowany

Wto 02 Paź, 2012 22:45

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie pajacuj ale do roboty - kiedy coś napisałeś merytorycznego ? Ile dziesiąt postów temu? Ma dziecko radochę ino siwy włos...
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 02 Paź, 2012 22:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.