| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="1234"]
Cytat:

No to ja trzeci raz pytam, czy masz jakieś dowody na poparcie tych tez, czy to jest wyłącznie Twoje głębokie przekonanie?

Niestety wynika to z mojego przekonania opartego na popularności jaką cieszyli sie komunisci we Francji.

Cytat:
We wrześniu 1939 11 dywizji + 2 grupy bojowe (cokolwiek to by miało być) przeciwko 9 niemieckim dywizjom. Dodaj do tego, że Niemcy siedzieli na mocnych umocnieniach, których się nie dało przejść z marszu. Nie wiedzę jakiejś szczególnej przewagi, co więcej, uważam, że Niemcy byli w lepszej sytuacji.

No właśnie co francuzi chcieli tym zdziałać?? chyba że to mialy byc sily I rzutu, to w takim razie gdzie byl II rzut??

Cytat:

Chcesz zdobyć umocnienia z marszu samą piechotą, bez wsparcia?

No dobra tylko powiedz mi co robili jak podcigneli wsparcie?? Nic! Przesiedzieli tak zime i wiosne do maja czekając aż "sytułacja dojrzeje" do ataku.
Cytat:

Bardzo ciekawe natomiast mieli plany względem Stalina - od wciągnięcia do wojny Turcji, poprzez atak z Finlandii po desant na Krymie Bardzo szczęśliwy

Czy Brygada Podchalańska miała być wysłana pierwotnie do Finlandii w ramach realizacj tego planu??

Wertuje sobie ksiązki o hist. Polski. Nie wiem czemu ale Polscy prof. (m. in. Nałęcz, Brzoza) w swoich książkach piszą że Francja miała 16 lub 17 uderzyć całością sił..... Czy twoim zdaniem nasi prof. nie potrafią czytać ze zrozumieniem?? Chyba musze poszukać orginalnego tekstu traktatu. Bardzo szczęśliwy

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Czw 22 Cze, 2006 21:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.