| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naper Settlement - Civil War Days 2012

Dwa ostatnie dni trwała jedna z najfajniejszych imprez rekonstrukcyjnych w okolicach Chicago. Niestety byłem bardzo zajęty innym projektem i udało mi się tam wyrwać jedynie dziś.
Dwudniowa batalia, choć wczoraj zaczęła się dla Konfederatów bardzo dobrze, dziś skończyła się źle.Jankesi walczyli w oparciu o fortyfikacje i ich artyleria dała pokaz skuteczności. Konfederaci stracili znaczną część swej artylerii (zdobytego wczoraj "Napoleona", żelazny, trzycalowy Ordnance Rifle oraz 12-funtową haubicę górską) i wielu zabitych. Nie pozostało im nic innego, jak zerwać kontakt z wrogiem i wycofać się...
Za to bardzo udany był eksperyment z siedmiolufowym (hmmmm... jak na polski prawidłowo tłumaczy się "volley gun"?) karabinem salwowym (?) typu Blinghurst-Requa (wygląda on jak dawne "organki" - lecz ładowany był odtylcowo przy użyciu scalonej amunicji). Sprawował sie bardzo dobrze i kilka razy przerzedził półcalowymi, ołowianymi pociskami Minie jankeskie linie...
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Cienka, szara linia

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Siedmiolufowy karabin salwowy typu Blinghurst-Requa w akcji.

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 21 Maj, 2012 5:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.