| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serzie
Сержант

Сержант





Posty: 69
Skąd: cracow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

STAW NA MAKIECIE MOIM SPOSOBEM

Witam,
ostatnio zastanawiałem się jak zrobić sztuczną wodę,
oczywiście można użyć specjalnych sztucznych wód do kupienia w sklepie modelarskim, lecz to dużo kosztuje.Eksperymentowałem z różnymi preparatami ale bez skutku, aż do kiedy pomyślałem czy by nie zastosować lakieru, tak, zwykłego lakieru, takiego jakim się maluje szafki albo stoły.
zwykły przeźroczysty lakier.
Aby wykonać stawik trzeba wykonać podłoże, np na styropianie tak jak na mojej makiecie. Lecz ten lakier jest przeźroczysty jak się go nakłada pędzelkiem i to znikomą warstwą a my go nie chcemy malować tylko lać, bo lanie daje nam możliwość wsadzenia do stawu np beczki albo roślin albo śmieci. Więc mając już ten lakier możemy zacząć. tak jak już mówiłem lakier nie jest tak całkiem przeźroczysty ale taki lekko brunatny co daje nam plusa jeżeli byśmy chcieli wykonać bagienko jak kto woli.
To malujemy podłoże np na błękitno albo zielono błękitno żeby dawało efekt głębi. A i to wgłębienie w podłożu to powinno mieć tak gdzieś max 1,5- 2 cm. No to lejemy! Wylewamy tak z 1,5cm lakieru z puszki i możemy dodać np kamienie, krzaki wodne, lilie wodne, liście. Ale liście to tak za 1,5 dnia żeby ta górna warstwa stwardniała i żeby te listki nam na dno nie opadły. No ale jednak to jest trochę mniejszy wydatek niż sztuczna woda. No i tak to wygląda.
myślę że pomogłem Bardzo szczęśliwy

jeżeli ktoś ma jakieś pytania to niech strzela! Wink CKM

_________________
"trele morele, modele"-Ja

Nie 13 Maj, 2012 19:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.