| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pacooh
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gierka-aferka: "Codedname:Panzers"

Ostatnio w "Uwadze" skomentowali grę komputerową "Codedname: Panzers", w której to rzekomo Polacy rozpętują II wojnę światową przekraczając granicę wschodnią Rzeszy. Gra reklamowana jest jako zgodna z faktami historycznymi
Wydawca CENEGA tłumaczy się, że to taka konwencja propagandy nazistowskiej. Polski MSZ wystąpił o wycofanie gry z rynku lub korektę, uznając ją jako działanie wymierzone przeciwko naszemu krajowi. Zagrało w nią już 500,000 Niemców. Wkrótce premiera światowa.
Zniesmaczony

Pon 23 Sie, 2004 20:16

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to standardowe dla niemców,
zaraz będą gry (pisac już piszą) że to my zakładaliśmy obozy koncentracyjne, i wiadomo to tylko gra ale jest problem bo teraz młodzież czerpie wiedzę z gier,

hehe za 50 lat nikt już nie uwierzy że Niemcy ropoczęły woję, podbno była już jedna gra którą wycofano ale co z tego 0,5 mln małych szwabików myśli że Fuhrer to bohater i obrońca Zniesmaczony
pozdro

Pon 23 Sie, 2004 20:35

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zaraz będą gry (pisac już piszą) że to my zakładaliśmy obozy koncentracyjne


no na to nie trzeba bylo dlugo czekac nawet po wojnie. Odbijajac pileczke obozowa szwabiki naglasnialy sprawe obozu w Lambinowicach jako obozu, w ktorym po wojnie Polacy mordowali niemcow. Do dnia dzisiejszego w swiadomosci niemcow istnieje przekonanie ze w Lambinowicach zostalo wymordowanych kilka tysiecy niemcow.

W ostatnich latach zostaly rowniez znacznie okrojone dane dotyczace osob, ktore zginely z rak niemieckich opracow w obozach koncetracyjnych na ziemiach polskich. Jest kwestia czasu aby okazalo sie ze obozy w Oswicimiu, Majdanku czy Rogoznicy byly miejscami rekreactyjnymi a nie kazni narodów europejskich.

Cytat:
0,5 mln małych szwabików myśli że Fuhrer to bohater i obrońca


Mysleli tak przed wojna, w trakcie i po wojnie. Zatem nic sie nie zmienilo w swiadomosci tego chorego narodu. A na dodatek maja pretensje o wysiedlenia.

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pon 23 Sie, 2004 21:45

Powrót do góry
pacooh
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a co było w tych Lambinowicach?

Pią 27 Sie, 2004 13:44

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Troche macie rację, ale z drugiej strony jakoś wam nie przeszkadza że w innych grach wizerunek Rosji czy też ZSRR jest przejaskrawiony. Pamietam z Operation Flashpoint jak gralem partyzantem i zdecydowalem sie na spolprace z Rsojanami to mnie rozstrzelali jako szpiega.... A gdy gralem Rosjaninem to misje byly w stylu: eskorotwac skrzynke wodki albo kochanke generala....
Poza tym jesliu walczymy (w sensie Polacy) o prawde historyczna to w grze Niemcy musieliby pokazac polaków jako skłóconych ze wszsytkimi sasiadami (poza Rumunia z ktora mielismy okolo 20 km. granicy), z armia ktora w ciagu doby zostala rozbita, bez lacznosci, srodkow transportu; z rozdmuchanym ego; z rozdeta ponad mozliwosci panstwa i potrzeby marynarka wojenna, bez lotnictwa bo najlepsze maszyny poszly na eksport.....
A tak wogole to nie atakujemy Niemeic tylko w grze jest mowa o prowokacji Gliwickiej, i pokazane jest to w ten sposob ze my jako zolniez niemiecki na odprawie dostajemy to jako powod do ataku, ze niby oni zaczeli. I jescze tylk ododam ze poza niemcami mozna grac Rosjaninem, Anglikiem lub Francuzem..... wiec to nie jest tylko niemieckie spojrzenie....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 27 Sie, 2004 20:52

Powrót do góry
pacooh
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

podobno Alianci poprosili nas o możliwość przemarszu wojsk radzieckich w kierunku naszej zachodniej granicy zanim hiler zaatakował, to się nie zgodziliśmy...

Sob 28 Sie, 2004 13:35

Powrót do góry
silent.storm
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napiszę tylko, że uważam za bzdurę obwiniania gry za coś takiego. W grze wcialamy sie w niemieckiego żołnierza - dowódcę i dostaliśmy oryginalne brzmienie rozkazu jakie było 1 września 1939 roku. Przeciez ten rozkaz nie brzmiał :Zaatakujemy polaków mi nam sie tak chce" tylko własnie tak jak został sformułowany w grze. Nie ma sensu sie nad tym rozwidzić bo i tak nie ma w tym niczyjej winy poza niektórymi ludźmi którzy sa poprostu przewrażliwieni.

Pon 04 Paź, 2004 23:47

Powrót do góry
Polewoj
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat trochę zleżały, ale niech tam, może kto odpowie... Włos się jeży, kiedy się czyta kolegów pacooh'a i silent storma. Jak można rozumieć mydlące bajdurzenie tego ostatniego, "że nie można obwiniać gry", jak gdyby gra to był jakiś stworek samoistny, co chodzi i straszy... widać, ze storm ,to właśnie już pokolenie wychowane na grach - i nie odróżnia ich od jawy, a przynajmniej jest gotów przyznawać im bytową autonomię. GRA TO KONKRETNI LUDZIE GDZIEŚ ŻYJ?CY, CZYLI JEJ AUTORZY, KTÓRZY SERWUJ? NAM SWÓJ POGL?D NA HISTORIę, MOŻNA SIE TYLKO ZASTANAWIAć, CZY Z GŁUPOPTY, CZY Z PREMEDYTACJ?. wszelkie tłumaczenia amatorów gry, ze to wczuwanie się w sytuację, że oryginalny rozkaz, to zwykłe szkodnictwo. osobiście nie uważam się za przewarażliwionego - moim zdaniem mam wszystko we właściwych proporcjach, a może to kolega silent jest nieczuły jak głaz na to, że nosi polskie naszywki? nie wiem , czy Niemcom, prącym do wojny i rewanżu przez parę dobrych lat, potrzebna była jakaś racjonalizacja agresji - Gliwice były dla świata, panowie, jeśli jakiś Niemiec zastanawiał się nad naszą "napaścią" to sam się oszukiwał. wierzę, ze kolega silent robi to samo. dla kol. pacooha nowiną jest, żeśmy odmówili przemarszu armii radzieckiej dla naszej obrony - śmiech pusty mnie porywa. kolega słyszał o takich krajach, jak Estonia, czy Łotwa? nawet chyba w obliczach coś piszą. smutek ciężki mnie przytłacza. nawet kolega ijon, mimo obiecującego nicka, nieco rozczarowuje postawą ...

Nie 26 Gru, 2004 1:33

Powrót do góry
PG
Unteroffizier

Unteroffizier





Posty: 64
Skąd: Schneidemuhl/Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt.... Niestety wielu ludzi chcących się zaintereswać historią, przeobrażają gry (lub dziwne opowieści).... Ludzie myślcie trochę, nie wszystko co wam podsuwają jet prawdziwe... Smutny Spróbujcie sami dojść historii... Ja osobiście polecam...

Nie 26 Gru, 2004 2:55

Powrót do góry
Black_Moon
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety takie sa prawa rynku. Należy pamiętac, że rynk niemiecki jest wiekszy od polskiego. Twórcy gier postawią niemiaszków w ciepłym,kolorowym świetle i tym samym sprzedadza wiecej gier, a to, że robią syf z historii i świnie z Polaków pewnie niekogo już nie interesuje, tym bardziej, że chodzi o cos wielkiego a nie jakies małe pojedyńcze wydarzenie historyczne!!!

Nie 16 Sty, 2005 23:42

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mmm...

widze że co niektórzy się zachłystują swoją wiedzą...cóż jaki człowiek...taki śmiech...Smutny

Sro 09 Mar, 2005 21:36

Powrót do góry
pacooh
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no właśnie...

...to może kolega Polewoj pomoże mi znaleźć ładne zdjęcie gąsiennic do t35 żebym sobie mógł zgapić do mojego 3d? hmm...bo ja ignorant jestem przyznaję kol.Polewoj i nie historia jest moim hobby...ale podobają mi sie różne ciekawe konstrukcje z I i II wojny światowej i przy okazji natknąłem się na taką informację ...ale przepraszam jeśli uraziłem inteligencję kol.Polewoja...nie wiem jak ja teraz będę mógł z tym żyć... Laughing

mimo wszystko pozdrawiam Uśmiech

P.S. Z tymi gąsiennicami to nie żarty, jak możecie Polewoj to pomóżcie

Sro 09 Mar, 2005 21:49

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no niestety, ale tak jest wlasnie z propaganda. ale w polsce malo sie sprzeciwialo. po co taki rzad, prezydent???????? to troche upokarzajace przeciez jest.

Czw 10 Mar, 2005 19:29

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ORYGINALNEJ wersji "Codename Panzers" jest wyjaśnienie całej sytuacji i rozkazu wydanego Niemcom. Trzeba tylko wydać 120PLN a nie 10 u złodzieja.
A co do oszukiwania narodu przez propagandę to Adolf w dniu 01/09/1939 stwierdził w czasie przemówienia w Reichstagu że: "...tej nocy, dzisiejszej nocy Polscy żołnierze zaatakowali Rzeszę (otworzyli ogień). Od 4,45 odpowiadamy ogniem...". To przemówienie jest dostępne w róznych źródłach.

Nie 13 Mar, 2005 13:54

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że grę napisali Węgrzy a niemiecki CDV jest tylko jej wydawcą. Twórcy gry popełnili zresztą jeszcze kilka innych błędów merytorycznych, ale to już zupełnie inna historia.

Nie 13 Mar, 2005 14:08

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co poradzić na gry.......?

Nic nie poradzimy na to że "0,5 mln małych szwabików uważa Hitlera za obrońce" (jakoś tak to szło), ludzie poprostu wieżą grom i filmom, a nie historii, co poradzić......
(Za błędy przepraszam)
Pozdro

Pią 25 Mar, 2005 13:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.