| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z twoją opnią całkowicie się zgadzam. Według mnie i nie tylko mnie nie było by tylu ofiar bez wydatnej pomocy ochotników z okupowanych krajów.

Np. Francuzi "swoich" Zydów "powiązali w pęczki" i ofiarowali Niemcom w ramach.... Question
Cytat:
ale czytałem i mam tę R. Rhodesa
Ja również posiadam rzeczoną książkę i chyba w niej widziałam przerażającą fotkę przedstawiającą młodą Żydówkę dosłownie rozszarpywaną przez litewskie/estońskie kobiety.Nie pamiętam gdzie czytałam:gdy wieszano młodego żydowskiego chłopca ktoś w tłumie szepnął ..Gdzie jest Bóg?....Odpowiedż:właśnie Go wieszają...." O Babim Jarze na Ukrainie to już nie wspomnę.....
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 01 Lut, 2010 1:45

Powrót do góry
Bruno
Leutnant

Leutnant





Posty: 237
Skąd: Pless
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takim faktom nadal wielu ludzi nie daje wiary, jednak one miały miejsce. Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Rumuni i inni mordowali Żydów i znęcali się nad nimi bestialsko.

Czw 04 Lut, 2010 10:36

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Takim faktom nadal wielu ludzi nie daje wiary,

Nic tak ludzi nie łączy jak wspólny wróg , a kłamstwo powielane po wielokroć staje się prawdą ---- banalne banały ale prawdziwe.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 05 Lut, 2010 0:07

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Rumuni


Oprócz tego węgierscy strzałokrzyżowcy, chorwaccy ustasze i inni, jak sam napisałeś. Ale to nic! Dziś dowiedzieliśmy się, że to My, Polacy byliśmy najbardziej "entuzjastycznymi" mordercami, demaskatorami narodu wybranego... Zniesmaczony

_________________
Imię jego 40 i 4...

Sob 06 Lut, 2010 0:12

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziś dowiedzieliśmy się, że to My, Polacy byliśmy najbardziej "entuzjastycznymi" mordercami, demaskatorami narodu wybranego...

Nie za bardzo rozumiem , co chciałeś przez to powiedzieć Question My Polacy mamy najwięcej posadzonych drzewek i jest nas najwięcej wśród "sprawiedliwych",a jedna z polskich rodzin , która została wymordowana za ukrywanie Żydów została beatyfikowana i zapewne zostanie uznana w poczet świętych , tylko w Polsce za ukrywanie Żydow groziła kara śmierci (osobiście nie wiem czy byłabym zdolna do takiego poświęcenia dla drugiego człowieka).Jednak że i w naszym narodzie znalazły się s.....które z takich czy innych pobudek wydawały ludzi na śmierć.I niestety nie można zaprzeczyć zbrodni w Jedwabnym czy tez pogromu w Kielcach. Crying or Very sad

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 07 Lut, 2010 1:57

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Cytat:
Dziś dowiedzieliśmy się, że to My, Polacy byliśmy najbardziej "entuzjastycznymi" mordercami, demaskatorami narodu wybranego...

Nie za bardzo rozumiem , co chciałeś przez to powiedzieć Question My Polacy mamy najwięcej posadzonych drzewek i jest nas najwięcej wśród "sprawiedliwych",a jedna z polskich rodzin , która została wymordowana za ukrywanie Żydów została beatyfikowana i zapewne zostanie uznana w poczet świętych , tylko w Polsce za ukrywanie Żydow groziła kara śmierci (osobiście nie wiem czy byłabym zdolna do takiego poświęcenia dla drugiego człowieka).Jednak że i w naszym narodzie znalazły się s.....które z takich czy innych pobudek wydawały ludzi na śmierć.I niestety nie można zaprzeczyć zbrodni w Jedwabnym czy tez pogromu w Kielcach. Crying or Very sad


Ludu, pracujący stolicy...!!Nie wyczułeś ironii w moim poście.? Nie musisz mi tłumaczyć tych prostych faktów. Uwierz, należę do tych, którzy do Grossów i innych durniów od "polskich obozów śmierci" odnoszą się z pogardą! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Imię jego 40 i 4...

Nie 07 Lut, 2010 13:04

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyczułam,to ze groszek nie znaczy że ......napisałam to co napisałam ponieważ całkiem święci też nie byliśmy(co do "polskich obozów śmierci" to zupełnie inna bajka, tak durne stwierdzenie że szkoda"gęby po próżnicy rozwierać")i parę czarnych kart w naszej historii tez się znajdzie.Ale jeśli myślisz inaczej to nie zamierzam polemizować z Tobą bo to do niczego dobrego nas nie doprowadzi, a na kłótnie szkoda czasu i zdrowia. Wink
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 07 Lut, 2010 19:10

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyczułam,to ze groszek nie znaczy że ......

Ale czy ja co sugeruję, koleżanko ? Luz... Piwo (jeśli jesteś pełnoletnia Wink )

_________________
Imię jego 40 i 4...

Nie 07 Lut, 2010 19:25

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piwo Luuuzik....pełnoletnia czy nie małe piwko nie jest złe .Taki tam OT dla wniesienia miłej atmosfery... Wink
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 07 Lut, 2010 19:34

Powrót do góry
Bruno
Leutnant

Leutnant





Posty: 237
Skąd: Pless
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To haniebne, że w Izraelu w ten sposób pisze się o Polakach święci raczej nie byliśmy, ale również nie byliśmy krwiożerczymi bestiami. To że doszło w Polsce do kilku pogromów nie świadczy, że byliśmy takimi bestiami, a ilość zabitych Żydów przez Polaków mówi co innego.

Wto 09 Lut, 2010 11:03

Powrót do góry
jola
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

twer49 napisał:
Witam,
Grendel dwa dni temu mialem w reku (Quo Vadis) ksiazke wydana po polsku przez trzech niemieckich autorow pod tytulem bodajze "Einsatzgruppen". Ksiazka w dosc dokladny sposob opisuje dzialalnosc E-pen na terenie Polski od wrzesnia 1939 roku.
Czarno biala okladka z duzym zdjeciem egzekucji.
Pozdrawiam.


Witam,
Kolega pisze o tej ksiazce ktora wczoraj kupilem:

Einsatzgruppen w Polsce. Boehler Jochen, Mallmann Klaus-Michael, Matthaus Jurgen.

http://www.ceneo.pl/2610296

Jochen Boehler jest niemieckim historykiem pracujacym w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie. Znamy go z tytulu Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce, co wszyscy czytalismy. Uśmiech

Autor, w przedmowie, pisze:

Cytat:
Wydanie ksiazki w Polsce jest jednoczesnie papierkiem lakmusowym dla autorow: jak przyjma polscy czytelnicy publikacje trzech autorow niemieckich na temat tego pierwszego ciemnego rozdzialu okupacji hitlerowskiej w Polsce? Czy ksiazka wytrzyma krytyczne spojrzenie kolegow po fachu i zainteresowanych laikow? Szczegolnie ciekawi jestesmy, jak zostana przyjete wywody na temat mentalnosci sprawcow i motywacji do zabijania w kraju, gdzie grupy operacyjne dokonywaly morderstw.


Pan Boehler chyba mowi do nas. Opisane sa kadry, marszruty, predyspozycje i mentalnosc, etc. Chyba dalej zachecac nie musze. Uśmiech

Sob 16 Paź, 2010 20:12

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ach a ja polecałam swego czasu " Mistrzowie śmierci' Einsatzgruppen...Richard Rhodes....z serii Bellony .
_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 16 Paź, 2010 20:47

Powrót do góry
Jaro z Roztocza
Sierżant

Sierżant




Posty: 94
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warto byłoby wyjaśnić na czym polegały tzw. "dni ku chwale Petlury", które w lipcu 1941 r. zorganizowali we Lwowie Bandera z Szuchewyczem ( dowódca ukraińskich hitlerowców z batalionu "Nachtigall"). Wtedy to Niemcy dali ukraińskim faszystom "wolną rękę" w stosunku do lwowskich Żydów, których w ciągu kilku dni uśmiercono w liczbie min. ... 7 tys.

Za dwa lata EURO 2012 - ciekawe co uczynią kibice Izraela pd pomnikami faszystów Bandery i Szuchewycza ?

Nie 17 Paź, 2010 3:25

Powrót do góry
works1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 713
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Cytat:
Dziś dowiedzieliśmy się, że to My, Polacy byliśmy najbardziej "entuzjastycznymi" mordercami, demaskatorami narodu wybranego...

I niestety nie można zaprzeczyć zbrodni w Jedwabnym czy tez pogromu w Kielcach. Crying or Very sad


Wyluzowany Z tego co ja sie do tej pory doczytalem to:
-Jedwabne-do tej pory nie wiadomo dokladnie jak to bylo.
Co naprawde zrobili Polacy...co bylo wynikiem animacji przez Niemcöw.
Polacy z karabinami,jest tyle znaköw zapytania.

-Kielce-jak wyzej jakas dziwna sprawa sterowana przez jakies
osoby trzecie,zwiazane z porywaniem polskich dzieci...?

Pomöwienia bez dowodöw.Tylko "komuch" Kwasniewski sie osmieszyl
swoim wystapieniem w Jedwabnym.Ale cöz mozna bylo od niego oczekiwac
skora i tak zawsze mial nasz kraj w pogardzie i byl slugusem ZSRR.

Nie 17 Paź, 2010 9:43

Powrót do góry
jola
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Ach a ja polecałam swego czasu " Mistrzowie śmierci' Einsatzgruppen...Richard Rhodes....z serii Bellony .

Ty mnie nie zrozumiales. Przeczytaj ten caly watek jeszcze raz i zobacz ze nie ma tu rozmowy o Einsatzgruppen w Polsce, a bedac Polakiem mnie to na przyklad interesuje, bo nie ma publikacji o tej tematyce. Teraz jest. Wiec mamy wybor. Albo wy czubki przeczytacie ta ksiazke i sie troche skupicie na temacie, albo ja sie przeniose na inny watek o tematyce Eisatzgruppen.

Nie 17 Paź, 2010 10:46

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jola napisała:
Cytat:
bedac Polakiem

Hmmm po pisowni to ...nie widać.
Jola napisała:
Cytat:
lbo wy czubki przeczytacie ta ksiazke

Hmmm i to jest temat do merytorycznej dyskusjii...Kurt Eimann i jego--- Wachsturmbann "Eimann" Einsatzgruppen .
W ramach Akcji T4 SS-mani Eimanna zamordowali w Lesie Szpęgawskim 1692 chorych psychicznie - przede wszystkim pacjentów szpitala w Kocborowie, a w Mniszku - Górnej Grupie - ponad 1000 pacjentów szpitala psychiatrycznego w Świeciu. W Lasach Piaśnickich Wachsturmbann "Eimann" zamordował około 2000 niemieckich chorych z zachodniopomorskich zakładów leczniczych w Stralsundzie, Ueckermünde, Altentreptow i Lęborku.

Używanie w tym wątku określenia.....
Cytat:
wy czubki


Commentaires pour un conge sans....

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 17 Paź, 2010 16:06

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jola:

Cytat:
Albo wy czubki przeczytacie ta ksiazke i sie troche skupicie na temacie, albo ja sie przeniose na inny watek o tematyce Eisatzgruppen.



Wnioskuję o ostrzeżenie dla bardzo kulturalnej czytelniczki o nicku Jola. Złamanie regulaminu, który obowiązuje wszystkich.

jola:

Cytat:
bedac Polakiem mnie to na przyklad interesuje, bo nie ma publikacji o tej tematyce


Będąc Polakiem warto pisać w języku polskim.

Nie 17 Paź, 2010 17:47

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jola napisał:
Teraz jest. Wiec mamy wybor. Albo wy czubki przeczytacie ta ksiazke i sie troche skupicie na temacie, albo ja sie przeniose na inny watek o tematyce Eisatzgruppen.

Masz rację zabierz zabawki i przenieś się na inne forum. To, że do tej pory nie było jednej monografii traktującej o Einsatzgruppen to nie znaczy, że tematyka ta nie była dostępna. Wprost przeciwnie wyczyny "rycerzy" z spod znaku SS były dość dobrze rozpracowane już przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, kto chciał ten znał. Efekty jej pracy znajdziesz na jednej stronie w necie zajmującą się problematyką zbrodni wojennych.

Nie 17 Paź, 2010 20:42

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zalaczniku dokumentacja polecenia sluzbowego szefa RSHA do dyskryktow w zajetej Polsce, dokladniej do szefow "einsatzgrup".
Koniec wrzesnia i temat integracji grup zydowskich.
pozdro



1287409038_heydrich.pdf
 Opis załącznika:

Pobierz
 Nazwa pliku:  1287409038_heydrich.pdf
 Rozmiar:  319.18 KB
 Ilość pobrań:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 1079 raz(y)

Pon 18 Paź, 2010 15:37

Powrót do góry
robert11
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem nowy na forum, ale ponieważ temat jest stary jak świat pozwolę sobie zgłosić moją opinię. Antysemityzm był i jest zjawiskiem powszechnym na całym niemal świecie. Różne jednak bywały jego przyczyny. Dla jednych religijne (zwłaszcza dawniej), dla innych ekonomiczne! Zazdrościć można narodowi żydowskiemu dwóch rzeczy: tzw. kiepełe czyli pomyślunku, oraz cudownego słowa-klucza: antysemityzm. Dzięki temu słowu-wytrychowi każdy, bez względu na narodowość, wyznanie, poglądy polityczne, kto zgłasza najmniejsze choćby zastrzeżenia co do Żydów czy też ich postępowania natychmiast piętnowany jest mianem antysemity. Np. jeśli przyłapanemu na kradzieży złodziejowi, który przy okazji okaże się być Żydem (teoretycznie) ktoś rzuci w twarz "TY ZŁODZIEJU!"< w zamian natychmiast usłyszy " TY ANTYSEMITO!" Kto w takiej sytuacji
naraża się na większe kłopoty? Teoretyczny złodziej czy też teoretyczna ofiara kradzieży? Zostawiam to do osądu P.T.forumowiczów. Pozdrawiam. Piwo

Pon 23 Sty, 2012 8:30

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

robert11 napisał:
Witam.Jestem nowy na forum

I to wiele tłumaczy. Po pierwsze wątek w którym zabrałeś głos nie dotyczy antysemityzmu, ale najbardziej zbrodniczej formacji służącej do fizycznej eksterminacji Narodu Żydowskiego. Tłumaczenie zbrodni tylko i wyłącznie antysemityzmem jest uproszczeniem.
Cytat:
Np. jeśli przyłapanemu na kradzieży złodziejowi, który przy okazji okaże się być Żydem (teoretycznie) ktoś rzuci w twarz "TY ZŁODZIEJU!"< w zamian natychmiast usłyszy " TY ANTYSEMITO!" Kto w takiej sytuacji
naraża się na większe kłopoty? Teoretyczny złodziej czy też teoretyczna ofiara kradzieży?

Czemu to ma służyć (teoretycznie) Question

Pon 23 Sty, 2012 19:38

Powrót do góry
robert11
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim temu, aby dotrzeć do źródeł zła, które w swej wynaturzonej formie przybrało postać Einsatzgruppen. Bez zrozumienia powodów powszechnego w ówczesnej Europie (ale nie tylko) antysemityzmu, dyskusja o ich zbrodniczej działalności sprowadza się moim zdaniem do statystyki zbrodni. Mnie natomiast chodzi o przyczyny zjawiska, które z ludzi dobrze wykształconych uczyniło bezduszne maszyny do zabijania (np. Ohlendorff czy też Blobel)

Wto 24 Sty, 2012 19:26

Powrót do góry
Bruno
Leutnant

Leutnant





Posty: 237
Skąd: Pless
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="robert11". Mnie natomiast chodzi o przyczyny zjawiska, które z ludzi dobrze wykształconych uczyniło bezduszne maszyny do zabijania (np. Ohlendorff czy też Blobel)


To jest w zasadzie proste. Zwyczajnie oni podzielali takie eksterminacyjne poglądy. Otwarcie nieraz o nich mówili.
Przykład.
"Gdy w obecności Hitlera dr. Herbert Linden zaproponował , aby ciała pomordowanych palić ,a nie grzebać w ziemi ,gdyż kolejne pokolenie - być może -będzie miało inne zdanie na ten temat ' Globocnik odparł ' Ależ panowie ,jeśli pokolenie które przyjdzie po nas ,będzie tak tchórzliwe i zepsute ,że nie zrozumie naszych pożytecznych i koniecznych działań ,wówczas wszystkie osiągnięcia narodowego socjalizmu pójdą na marne .Lepiej już chować ciała z mosiężnymi tabliczkami , na których powinniśmy napisać ,że to my właśnie mieliśmy odwagę wziąć na siebie to gigantyczne zadanie! Hitler odpowiedział 'Masz rację Globocniku ,oto słowa prawdy. Całkowicie się z tobą zgadzam ".

Wto 28 Lut, 2012 9:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.