| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokrowiec na MP-40

Witam,
mam pytanie, czy ktoś ma bliższe informacje (przede wszystkim wymiary, ale również sposób mocowania, detale wykończenia itp.) dotyczące pokrowca na pistolety maszynowe MP-38, MP-40, które wykorzystywane były przez niemieckich spadochroniarzy. Wiem, że był on podczas skoku spadochronowego troczony na piersi żołnierza, ale po za jedynym zdjęciem Maxa Schmelinga, na którym taki pokrowiec widać, nic więcej o nim nie wiem.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie informacje.

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 20 Kwi, 2006 9:58

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki uprzejmości członków grupy rekonstrukcji historycznej "Fallschirm-Jager Rtg.1" (którym jestem za to bardzo wdzięczny) otrzymałem ciekawe informacje na temat tego elementu wyposażenia, które cytuję poniżej:
Były to bardzo różne konstrukcje, wykonywane z różnych tkanin. Niektóre pozwalały na umieszczenie w ich wnętrzu całego pistoletu maszynowego inne z kolei tylko jego części.
Całość była zamykana zamkiem błyskawicznym, spinana trokiem, wiązana tasiemką lub zapinane skórzanymi paskami mocowanymi do metalowych knopików. Na podstawie zdjęć z epoki można sądzić, że pistolet maszynowy w pokrowcu umieszczano między taśmami uprzęży spadochronu. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w akcjach bojowych nie wykorzystywano tych pokrowców. Pokrowiec opóźniał bowiem użycie pistoletu maszynowego po wylądowaniu.



Opis załącznika:

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 01 Cze, 2006 15:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.