| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris551
Kapral

Kapral




Posty: 59
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja urządzenia - dioptromierz

Witam wszystkich
Z góry przepraszam, jeśli zamieściłem ten temat w nieodpowiednim miejscu. Otóż bardzo proszę wszystkich Forumowiczów o pomoc w odgadnięciu, co to jest za urządzenie, które znajduje się na przedstawionych zdjęciach. Ja nie mam zielonego pojęcia co to jest ani do czego się to wykorzystuje/stywało Uśmiech Otrzymałem ten sprzęt od kolegi, który również nie wie co to jest Uśmiech Uśmiech Za WSZELKIE Uśmiech pomysły z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

Pon 12 Gru, 2011 19:28

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cosik podobne do mikroskopu. Tylko czy nim faktycznie jest ...
Pozdr

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Pon 12 Gru, 2011 21:16

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mikroskopem raczej nie ale pewnym rodzajem urządzenia optycznego. Wyprodukowany przez S - L "Société des Lunetiers" firmę działającą w latach 1849-1972 i specjalizującej się w tego typu maszynach. Jest to frontofokometr (focimeter), urządzenie wykorzystywane w okulistyce .
http://www.museyeum.org/detail.php?t=objects&type=all&f=&s=focimeter&record=7

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Pon 12 Gru, 2011 22:04

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sugerując się ostatnim załącznikiem - wygląda jak zdekompletowany mikroskop Wink
Ale, bądź co bądź, pochwała @Amice się należy - nieprawdzaż Kris Wink
Pozdr

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Wto 13 Gru, 2011 18:02

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK
Widać coś przez optykę tego urządzenia?

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 13 Gru, 2011 18:14

Powrót do góry
kris551
Kapral

Kapral




Posty: 59
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc po kolei Uśmiech Przede wszystkim wielkie dzięki Amica. Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie Uśmiech Oczywiście plus wędruje do Ciebie. Poza tym, pozostałym też dziękuję za sugestie Uśmiech A jeśli chodzi o to co widać przez optykę : przez okular widać pole widzenia w kształcie tarczy strzeleckiej Uśmiech a w tej drugiej części optyki widoczna jest pionowa podziałka od -20 do + 20 dioptrii przesuwana pokrętłem, która jednak widoczna jest dopiero gdy poświeci się w nią latarką. Uśmiech Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiecie co napisałem Uśmiech

Wto 13 Gru, 2011 20:02

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Urządzenie służyło do pomiarów szkieł okularowych.Obecnie stosowane urządzenia tego typu wyglądają trochę inaczej.Temat proponuję przenieść do nowego działu na forum Zabytki Techniki.

Wto 13 Gru, 2011 21:56

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kris551 napisał:
Więc po kolei Uśmiech Przede wszystkim wielkie dzięki Amica. Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie Uśmiech Oczywiście plus wędruje do Ciebie. Poza tym, pozostałym też dziękuję za sugestie Uśmiech A jeśli chodzi o to co widać przez optykę : przez okular widać pole widzenia w kształcie tarczy strzeleckiej Uśmiech a w tej drugiej części optyki widoczna jest pionowa podziałka od -20 do + 20 dioptrii przesuwana pokrętłem, która jednak widoczna jest dopiero gdy poświeci się w nią latarką. Uśmiech Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiecie co napisałem Uśmiech

Dziękuję bardzo. Cieszę się, że mogłam pomóc Piwo Inna nazwa urządzenia to dioptromierz i służyło do pomiaru mocy soczewek. Wink

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Wto 13 Gru, 2011 22:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.