| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiek123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pomoc w wybrze. Rutus Solaris vs fisher f2

Witam serdecznie, proszę o doradzenie mi w wyborze wykrywki. Po wielu godzinach i wypitych skrzynkach Piwo zawęziłem swój wybór do solarisa i fishera f2. Jeśli fisher to nowy natomiast solarka używana. F2 kusi prostą obsługą a solarka osiągami. Którą piszczałkę byście wybrali??

Wto 12 Kwi, 2011 15:47

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czego kolega szuka? Militarka czy monetki?

Powiem szczerze, że jakoś ostatnio także używam F2, tyle że z cewką NEL. Myślę, że osiągi z Solarką wyrównane.

Wracając do Solarisa. To sprzęt uniwersalny, czyli do monetek i militarki. Ustawia się go także prosto, ale to nie to co F2. Nie ma tam np. trybu NOTCH, służącego do skokowego wycinania poszczególnych segmentów i całych zakresów bez zmniejszania zasięgów, jest trochę ciężki (Solaris) a konstrukcja przestarzała.

Jeśli kolega tylko za monetkami, czemu nie, warto kupić F2. A jak dochodzi militarka, to Solaris...

Kolega napisze, co chce szukać i pogadamy.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 12 Kwi, 2011 17:29

Powrót do góry
misiek123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rzeczową odpowiedź...
Głównie to monetki ale militarka też mnie interesuje. W takim wypadku najlepiej by było kupić dwie wykrywki, ale na ten sezon jedna musi wystarczyć. Co do konstrukcji i wagi rutusa zgadzam się z Tobą, lecz zbytnio nie przeszkadzało by mi to.

Skłaniam się bardziej ku fisherowi ale Rutus też mnie bardzo kusi. Fisher jak ma monetę w swoim zasięgu to ją wyciągnie (tak wnioskuję) a jak jest z solarisem, dużo mniejszych fantów można przeoczyć??

A takie pytanko, na plaży który lepiej się spisze??

Wto 12 Kwi, 2011 18:09

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

misiek123 napisał:
a jak jest z solarisem, dużo mniejszych fantów można przeoczyć??


Ja tym ssalem denarki jagiellonskie i inne malenstwa-i nie wiem skad masz taka opinie - o pomijaniu drobnicy ????

Na plazy-nawet nadmorskiej ,wylazila komuna ,pominieta przez inne detektory...z F2 nie bylem na plazy .

Cytat:
a konstrukcja przestarzała.


hmmm...Enders skad ty bierzesz te dane?

Wto 12 Kwi, 2011 19:03

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janusz źle to ująłem... konstrukcja przestarzała w stosunku do F2, a jak z bebechami, hmm... na pewno Fisher'ek mnie funkcji. Może tak Wink

misiek123 na plaży F2 pracuje - o dziwo - stabilnie, nawet po zamoczeniu w słonej wodzie. Jeśli nie wierzysz, pooglądaj sobie filmy użytkownika bthom68 na YT. Pracuje na F4 i F2. Jedne z ostatnio dodanych filmów.

Bo ja wiem, jak jest z tymi zasięgami... kiedyś testowałem Solarisa, 5 gr w powietrzu wyszło mi 29 cm przy stabilnym odczycie, natomiast w F2 na standardowej cewce - 25 cm. Odlicz kilka przy F2, bo nie ma strojenia od gruntu. W każdym razie w późniejszym czasie możesz drapnąć cewkę 11" DD i zasięgi w glebie powinny się wyrównać. Więc przeoczyć można to, co leży kilka (czasami kilkanaście, ale rzadko) cm w dół. Także jak myślę, na początek starczy F2. A jak już się troszku "wczujesz" to kupisz coś lepszego i wyciągniesz to, co pozostało.

Ja też od razu zabawy od T2 nie zaczynałem.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 12 Kwi, 2011 19:19

Powrót do góry
misiek123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O pomijaniu drobnicy, przyznaje napisałem głupote Embarassed Przepraszam.

Utwierdziłeś mnie w przekonaniu do fishera. Myślę, że powinienem być usatysfakcjonowany w 100% Bardzo szczęśliwy Jak na początek przystało.

Dziękuję panowie za porady i miłe podejście Wink
Pozdrawiam.

Wto 12 Kwi, 2011 20:04

Powrót do góry
palacz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Skąd: Festung Breslau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z tych dwóch miałem solarke i to krótko. Solarka jest bardziej uniwersalna za to fiszerek lepszy na początek. Jak załapiesz bakcyla to bez różnicy co teraz kupisz bo wydaje mi się że i jednego i drugiego byś wymienił na coś lepszego.
P.S Dłużej od solarki miałem ultre - ten to lubił żelastwo... polecam lubiącym kopać

Czw 14 Kwi, 2011 15:26

Powrót do góry
misiek123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Ponownie, z fisherkiem chodzę już dwa miesiące i jestem z niego zadowolony nieraz mnie zaskoczył zasięgami. Złapałem bakcyla i zamierzam sprzedać f2 w niedalekiej przyszłości i kupić minelab x-terre 705 lub sovereing gt. Ale mam pytanie odnośnie fishera.
Ostatnimi czasy jak mam jakiś sygnał i podkopie dołek to sygnał pojawia się dopiero po ok. 3-5 machnięciach nad dołkiem. nie dzieje się tak za każdym razem. I tak się zastanawiam czy to może wina gruntu czy coś z wykrywką?

Czw 09 Cze, 2011 19:10

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kopiemy tylko powtarzalne sygnały... Sygnał, który powtarza się co kilka machnięć świadczy o bardzo słabej konduktywności celu lub jest to po prostu dość duże, płytko leżące wycięte żelazo...

Niedługo na stronie głównej IOH będę z kumplem robił testy różnych wykrywaczy - m.in. tego modelu Fishera - i będzie mowa właśnie o trudnych, często niezrozumiałych - "bo to bo tamto" - sytuacjach.

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pią 10 Cze, 2011 15:26

Powrót do góry
misiek123
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam po długiej przerwie. Przyjaźń z fisherem trwała dość długo i owocnie, dzisiaj się rozstaliśmy;) Przyszedł czas na zmianę, na "militarkę" zakupiłem Midasa i rozpatruję się za nowym sprzętem na drobnicę.
Napaliłem się strasznie na Minelaba Sovereing GT ale pod uwagę biorę też:
Whites DFX [(ze względu na to iż jest to whites;) i ma dwie częstotliwości)]
Whites MXT ze względu na tryb prospecting
Zastanawiałem się jeszcze nad XLT ale boję się, że nie ogarnę tej machiny.

Pon 14 Lis, 2011 22:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.