| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcopolo
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: Leobschütz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sposób na przywrócenie ładownicy do życia

Witam
Ostatnio od znajomego dostałem ładownice do mannlichera m.95, z wykopu. Znajomy po wyciągnięciu natarł ją olejem słonecznikowym (lub innym kuchennym) i zmieniła kolor z brązowego na czarny. Pytanie czy ten proces czarnienia można odwrócić by znowu odzyskała swój pierwotny kolor.
Pozdrawiam

Pon 03 Paź, 2011 8:03

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepsze są specyfiki oparte na lanolinie, Lanoline można kupić w każdej aptece, trzeba ją rozpuścić np w benzynie ekstrakcyjnej i dodać ciut gliceryny. wcierać to w skórę.
Ale inna sprawa to ze najpierw trzeba to umyć i odgrzybić (np sterinol) inaczej się i tak rozsypie po jakimś czasie bo zniszczą ją grzyby Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 03 Paź, 2011 9:05

Powrót do góry
narcopolo
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: Leobschütz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podsunięcie pomysłu ze "STERINOLEM". Co do lanoniny to miałem plan natrzeć nią tą ładownice, tylko wcześniej chciałem się pozbyć przebarwienia po oleju. Zobaczę czy mycie pomoże usuną przebarwienie (brudu i ziemi na niej nie ma bo była przed pokryciem olejem umyta).

Wto 04 Paź, 2011 8:41

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

syf po oleju można spróbować zmyć benzyną ekstrakcyjną, powinno zejść, lepszy był by aceton, ale po nim lubi złazić barwienie skóry Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 04 Paź, 2011 9:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.