| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loslos
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bydgoski Piknik Militarny

Od wczoraj (26 bm) do jutra w Bydgoszczy obok śluzy Okole przy ul. Ludwikowo trwa piknik militarny.

Na tej właśnie śluzie kręcono sceny do kilku odcinków serialu 4 pancerni i pies.

Niestety na śluzę nie wolno było wejść Smutny

Na gorąco kilka fotek z dzisiejszego pokazu :



Opis załącznika:
Takie komando witało przy bramie

Opis załącznika:
widok z głowy górnej na głowę dolną śluzy Okole

Opis załącznika:
To chyba wieża którą odstrzelili Rudemu ;)

Opis załącznika:
Przy ustawianiu działa żołnierze wrogich armii współdziałali

Opis załącznika:

Opis załącznika:
A to kto ?

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Niemcy byli zmotoryzowani

Opis załącznika:
Obergefreiter Kugell ?

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 27 Sie, 2011 17:43

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

loslos;

Cytat:
Na tej właśnie śluzie kręcono sceny do kilku odcinków serialu 4 pancerni i pies.



Konkretnie; w II serii, odcinki IX "Zamiana", XIV "Czerwona seria", XV "Wysoka fala", oraz XVI "Daleki patrol". Zdjęcia były kręcone na przełomie sierpnia i września 1968 roku. Bydgoszcz wcieliła się w rolę miasta Ritzen. W związku z tym że czołg "Rudy" stracił pod Ritzen wieżę, pozostała ona do dziś w tym "mieście". Byłem podczas kręcenia tego filmu, widziałem i ....było to dawno temu Wink
Śluza która stała się bohaterem tamy w Ritzen, powstała w roku 1913. Wówczas to stary kanał bydgoski został skrócony w rejonie obecnej ulicy Bronikowskiego. Powstał zatem Nowy Kanał, który wymusił przebudowę mostu Victoriabruckie (ob. most Królowej Jadwigi), oraz wybudowanie nowej śluzy przy ob. Marszałka Focha. Dotychczas istniejąca w tym rejonie śluza trapezowa, przysparzała niebotycznych kłopotów, tym którzy musieli z niej korzystać.



Opis załącznika:
Odstrzelona pod Ritzen wieża "Rudego" pozostała w Bydgoszczy na zawsze.

Opis załącznika:
Tablica przy wieży czołgu "Rudy" informująca że w tym miejscu kręcono kultowy serial.

Opis załącznika:
Wnętrze wieży z wizjerem.

Opis załącznika:
Wnętrze wieży T-34 z uchwytami na amunicję.

Opis załącznika:
Gustlik schodzący na zacumowaną "belinkę" w której jest więziony Kugiel.

Opis załącznika:
Śluza obecnie.

Sob 27 Sie, 2011 19:18

Powrót do góry
BrombergII
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

halo, halo.... byłem na Pikniku i byłem na Śluzie, i na terenie Śluzy. Wiem, że wyproszono widzów z tereny Śluzy podczas inscenizacji ze względu na bezpieczeństwo. Wyluzowany

Pon 29 Sie, 2011 9:36

Powrót do góry
BrombergII
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A kolega w spódnicy czyli kilcie to bydgoski przedstawiciel regimentu szkockiego....bo impreza była internacjonalna Wyluzowany

Pon 29 Sie, 2011 9:40

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrombergII;

Cytat:
halo, halo.... byłem na Pikniku i byłem na Śluzie, i na terenie Śluzy. Wiem, że wyproszono widzów z tereny Śluzy podczas inscenizacji ze względu na bezpieczeństwo.


Halo, halo "Brombi II". Zdjęcia śluzy zrobiłem w lipcu. Na śluzie bylem z rodzicami w 68', kiedy kręcono film. Na pikniku nie byłem, bo ziewanie by mnie zabiło. Ale popieram tego typu imprezy w całej rozciągłości Piwo Warto, trzeba i należy robić takie akcje.

Pon 29 Sie, 2011 18:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.