| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
glogau
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MG17 lub MG-17

Poszukuje wszelkich informacji na temat tego karabinu, a w szczegolnosci fotografii z cokołem jak ponizej:

Jest to poczwórny MG17. Znalazlem tylko dane, ze na takiej podstawie montowany byl m.in. na okretach. Czy znany jest montaz na innych obiektach, np. auta, wagony, ale z TYM cokołem?



Opis załącznika:

Pon 18 Lip, 2011 10:12

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A możesz napisać coś bliżej? Uczciwie mówiąc, ja się nie spotkałem z montowaniem go na okrętach. Czy masz na myśli UBooty jakieś? Tak na 100% występował on w lądowych jednostkach Luftwaffe, służących generalnie do obrony lotnisk choć pod koniec wojny nie tylko do tego.

Kiedyś na jakimś forum była dyskusja na temat uzbrojenia polskiego kutra rzecznego Nieuchwytny, po zdobyciu przez Niemców nazwanego Pionier. Nie wiadomo dokładnie co mu tam zainstalowali i gdzie, poza takim ogólnym stwierdzeniem że 2 działka plot. 37 mm i poczwórnie sprzężony plot. karabin maszynowy. Zwykle u Niemców to ostatnie oznaczało poczwórne działko 20 mm (Flakvierling) ale są wątpliwości czy na tak małej jednostce (23 t) można by sobie ot tak 2,5-tonowe działko postawić - stąd zaczęły się spekulacje, że może był to jakiś inny poczwórny karabin maszynowy i wyszukiwanie co by to mogło być, np. wspomniany MG 17 albo rosyjski poczwórny Maxim, których Niemcy z pewnością sporo zdobyli.

_________________
Pozdr.
Speedy

Pon 18 Lip, 2011 20:54

Powrót do góry
glogau
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem tylko tyle, ze podstawa/cokol byla mocowana za pomoca chyba 8 srub, wiec zakladam, ze dawalo sie to przyczepic nawet do wozu z koniem. Ale czy cos takiego robiono? Pewnie w extremalnych wypadkach mogli nowet mocowac do gruntu. Kutry czy barki nadawaly by sie do tego jak najbardziej.

Sciagnalem Waffen-Arsenal o karabinach MG, tyle ze o MG17 nawet nie wspominaja (chyba, ze mi sie kartki w PDFie posklejaly...).

Pon 18 Lip, 2011 21:03

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej
glogau napisał:

Sciagnalem Waffen-Arsenal o karabinach MG, tyle ze o MG17 nawet nie wspominaja (chyba, ze mi sie kartki w PDFie posklejaly...).


A może wspominają o MG 15? Konstrukcyjnie to prawie to samo, lotniczy karabin wywodzący się od Solothurna MG 30 czyli tego samego przodka co lądowy MG 34. MG 15 to wersja do ruchomych stanowisk strzeleckich, np. dla strzelców pokładowych w bombowcach, z kolbą, chwytem pistoletowym, normalnym spustem i ręczną dźwignią przeładowania, zasilana z magazynka na 75 naboi. MG 17 to wariant dla instalacji stałych, np. w skrzydłach czy kadłubie myśliwców, przystosowany do zdalnego uruchamiania, z elektropneumatycznym mechanizmem przeładowania, elektrycznym spustem, zasilany z taśmy.

W toku wojny w uzbrojeniu lotniczym zaczęły dominować wielkokalibrowe karabiny i działka; zwykłe małokalibrowe karabiny masz. były wycofywane, zaczęto je więc wykorzystywać jako broń że tak powiem lądową. BTW znalazłem ostatnio informację, że MG 81 w poczwórnych zestawach wykorzystywany był niekiedy jako broń plot. na UBootach i małych okrętach wojennych. Może więc to właśnie zamontowano na owym Pionierze...?

_________________
Pozdr.
Speedy

Wto 19 Lip, 2011 9:45

Powrót do góry
LYFQ
Schütze

Schütze





Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z przedmówcą, to rzeczywiście mógł być mg 15 Uśmiech

Sob 23 Lip, 2011 12:52

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podobna dla MG 17 z drewnianym ogranicznikiem dla MG 17 :

http://www.bratishka.ru/archiv/2006/11/2006_11_16.php

pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Nie 24 Lip, 2011 6:04

Powrót do góry
glogau
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokladnie o to mi chodzi, jakbys znalazl jeszcze wiekszej rozdzielczosci foto, to juz bylby raj Uśmiech

Nie 24 Lip, 2011 9:24

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na razie to - ("samodział plot." ) str. 13 : http://wenku.baidu.com/view/40d4e74c2b160b4e767fcf88.html
pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pon 25 Lip, 2011 6:50

Powrót do góry
glogau
Kapral

Kapral




Posty: 56
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy to nie jest wlasnie ta podstawa?


Opis załącznika:

Pon 25 Lip, 2011 13:34

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę-po pierwsze mam wrażenie, że jest zbyt mała (wysokość) , po drugie miałaby raczej większą bazę dla zapewnienia stabilności
pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pon 25 Lip, 2011 16:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.