| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy waszym zdaniem to odkrycie jest wiarygodne?
TAK
 16%  [ 8 ]
NIE
 84%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 50

Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tym bym sie nie zgodził. Aby napisać "Kod Leonarda" trzeba mieć nie tylko trochę talentu, ale i wiedzy.

No co do wiedzy , w kodzie
Datek pewnego księcia na zakon tempalariuszy, problem w tym że on umarł przed powstaniem zakonu

_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Sro 28 Lut, 2007 18:13

Powrót do góry
albin
Kapral

Kapral





Posty: 55
Skąd: Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To znikomy argument!!! Mr. Green

Czw 01 Mar, 2007 9:09

Powrót do góry
jarek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Albin
Przestań wypisywać nic nie wnoszące posty. Natrzepałeś ich dzisiaj 10, ale one niewiele wg mnie wnoszą. Nawet jeśli uważasz, że argument Jones'a jest mało istotny, to byłoby miło gdybyś nam rozwinął swoją myśl. Nie czepiałbym się, ale gdzie dziś nie wejdę tam widać twoje posty. Możesz sie z kimś nie zgadzać, ale chociaż to rozwiń. Daj innym szansę ustosunkowania się.

_________________
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć
Winston Chyrchill

Czw 01 Mar, 2007 11:46

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie wierze w te nowiny. Jednak spójrzmy na to z takiej strony. Po śmierci dusza nasza idzie do nieba, samo ciało pozostaje na ziemi. Jeśli by te rewelacje były prawdziwe (mało prawdopodobne) kościół musiał by zmienić obraz wniebowstąpienia Jezusa do nieba. Popatrzmy jak kościół połączył historie powstania ludzi z teoria ewolucji, powstania człowieka od małpy.

Może pan Cameron liczy na Oskara w dziedzinie film dokumentalny?? <lol>

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 02 Mar, 2007 0:11

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli już o tym rozmawiamy to nie wtrącajmy tu żadnej wiary, wiara opiera sie na wierzeniu w coś/w kogoś, a nauka opiera sie na faktach. Mówienie czegoś że jest nie możliwe bo tak mówi ksiądz z ambony, jest trochę nie pasujące do naukowej rozmowy, a sami księża też potrafią dostosowywać tą "wiarę" do swoich potrzeb. Twisted Evil Nie zapominajmy że Nowy testament został spisany jakiś czas później po śmierci Chrystusa.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 02 Mar, 2007 9:35

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siwy, masz absolutna racje, podpisuje sie pod tym

A nawet gdyby odnaleziono prawdziwe szczatki Jezusa, co by to zmienilo? Problem tzw. "tworcow" i "odkrywcow" pokroju Dana Browna polega na tym, ze wierza oni, iz wywrocilo by to wszystko do gory nogami, kosciol katolicki musialby sie rozleciec, ludzie stracili by wiare itd itd. jakos nie bardzo mi sie chce w to wierzyc. Stracilem ostatnio czas, na lekture ksiazki pod jakze znamiennym tytulem "Templariusze, tajemni straznicy tozsamosci Chrystusa" autorstwa dwojga brytyjskich dziennikarzy i przysiegam, po raz pierwszy w zyciu bylem bliski spalenia tego "dziela"! Stek bzdur, z ktorych najbardziej rozwalilo mnie twierdzenie, ze architektura sakralna, ma tak naprawde podtekst seksualny!

Sro 04 Lip, 2007 20:52

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bo czytać można sobie wszystko, ale trzeba zawsze podchodzić do wszystkiego krytycznie, "coś" napisać może każdy (ja czy ty) ale ktoś kto to przeczyta musi zrobić to z "głową"
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 04 Lip, 2007 22:45

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wtrącam się do dyskusji, ale kiedyś widziałem film o odkryciach archeologicznych i tam znaleźli grób Jezusa Chrystusa, lecz na końcu znaleźli tabliczkę po hebrajsku, na której pisało: ,, Boże weź mojego syna Jakuba tak jak wziąłeś swojego syna do siebie". Oczywiście to był (chyba) film fantastyczny, ale w tym wypadku może być tak samo.
Pozdrawiam.

Czw 05 Lip, 2007 2:35

Powrót do góry
Coruscant
Leutnant

Leutnant





Posty: 238
Skąd: Monaghan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Można by znaleźć groby wszystkich założycieli religii i to nie tylko Jezusa. Jak ktoś wierzy w jakieś wniebowstąpienie no to ja nie wiem czy w takim temacie powinien sie wypowiadać.

Czw 05 Lip, 2007 11:03

Powrót do góry
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale niestety, wypowiada się i rzuca inwektywami. Dobrze chociaż że nie grozi fatwą...
Ale żeby chociaż to dotyczyło tylko religii. rzucanie bzdurami często pojawiają się nie tylko na tym forum, ale i w świecie nauki. Jeszcze nie tak dawno fantastami, idiotami, kretynami itp. nazywano zoologów twierdzących, że w oceanach żyją potężne kalmary. Do oficjalnej nauki nie przemawiały znalezione wyrzucone na brzeg fragmenty ciała, wyraźnie sugerujące, że całość musiała być znacznie większa. Parę lat temu kałamarnica olbrzymia została oficjalnie uznana za gatunek, ma nazwę łacińską Architeuthis dux. A swoją drogą ciekaw jestem min tych, co twierdzili, że kalmarzec (inna nazwa kałamarnicy olbrzymiej) nie istnieje.
To samo mamy w historii. Święty Graal to bzdura. Arka przymierza to bzdura. Arka Noego to bzdura. Grób Jezusa to bzdura. Atlantyda to bzdura... Niestety, kończy się na słowie bzdura. Bo o udowodnienie, że to bzdura, to już niewielu się pokusi.
Choć swoją drogą ci rzucający inwektywami są potrzebni, nawet bardzo. Oni nie blokują postępu nauki, ale sprawiają, że idzie ona do przodu pewnie. Swojego czasu szwajcarski fizyk Wolfgang Pauli, późniejszy współtwórca mechaniki kwantowej, noblista, zatrudnił asystenta. Miał tylko jedno zadanie: negować wszystko, co Pauli twierdzi. I dzięki niemu gość musiał udowadniać swoją tezę.
Dlatego ja się nie obrażam, gdy forumowicze odsądzają mnie od czci i wiary. Oni sa jak asystent Paulego. Ja ma wszakże większy komfort, bo jako nie zawodowiec, niczego nie muszę udowadniać Mr. Green

Czw 05 Lip, 2007 11:32

Powrót do góry
piisz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań
1.Czy ktoś teraz bada ten grób?
2.Jeśli ktoś bada go nad jego wiarygodnością,to czy znajdzie kości człowieka młodego i uszkodzonego przez ukrzyżowanie?
3.Czy wiadomo z których lat on jest?
4.Czy można znaleźć jakieś ślady krwi i ustalić jej grupę ?

Sro 18 Lip, 2007 8:56

Powrót do góry
toldo1992
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 255
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.Czy można znaleźć jakieś ślady krwi i ustalić jej grupę ?

słyszałem, że już to chyba zrobili, ale nie jestem pewien.

Sro 18 Lip, 2007 14:56

Powrót do góry
piisz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chyba z całunem Turyńskim.

Sro 18 Lip, 2007 15:29

Powrót do góry
piisz
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To chyba z całunem Turyńskim.

Sro 18 Lip, 2007 15:35

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja co do tego grobu Pana Jezusa nie jestem podzielony ani w żaden sposób się nie zastanawiam- ci archeolodzy po prostu chcieli zrobić szum medialny. Ja pamiętam, że kilkanaście lat temu grupa archeologów z USA, Izraela i Wlk. Brytanii odnaleźli grób Maryi, i znowu po następnych kilku latach kości św. Piotra. Wszystkie znajdowały się nad Morzem Martwym.Szczątki te nie należały do nikogo z wymienionych. Informacje te znajdowały się na jednej z ostatnich stron gazety z mojego regionu. A propos tego grobu Chrystusa i jego rodziny- Ich ciała nie uległy by rozkładowi, a na pewno naszego Pana i jego Przenajświętszej Matki, może też św. Józefa.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 03 Paź, 2007 21:01

Powrót do góry
Mateusz88
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest to bzdura wymyślona w celu rozgłosu samego filmy, jak i miejsca, gzie podobno odnaleźli ten grób. Teorii na ten temat jest wiele, jak choćby, że Jezus zmartwychwstał i wyjechał na południe Francji z Marią Magdaleną (jego żoną), a tam mieli kilkoro dzieci.
Bzdura.[/b]

Pon 11 Lut, 2008 16:49

Powrót do góry
Pirania
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 301
Skąd: Frankfurt am Main
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gdzies juz spotkalem sie z tym tematem i na tamtym forum doszlismy do wniosku ze generalnie grob zostal pusty a tematu nie ma,wiec o jakie szczatki chodzi.?

Wto 13 Sty, 2009 10:38

Powrót do góry
mareklonger
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 31
Skąd: FSD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na takie tematy jak widać jest zapotrzebowanie. Ludzie zawsze będą doszukiwać się sensacji, jednak uważam, że do tego trzeba podchodzić z dystansem. Wracając do Kodu Leo - świetna lektura, dobra powieść przygodowa, ale nie dajmy się zwariować! Czy ktoś potraktował to jako podręcznik? Błagam... Podobnie w tej sytuacji. No bo przecież jak udowodnić, że to ten Jezus? Ciekawe co On sam o tym myśli patrząc na wsystko z góry Wink

Sob 06 Mar, 2010 11:31

Powrót do góry
Mieczysław
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Andrzej Struski i Magdalena Struska odkryli Świątynię Ziemi w Rennes les Bains.

Sensacyjne odkrycie prastarej Świątyni Celtyckiej, złożonej z megalitycznych kamiennych figur uformowanych przez naturę, było pierwszym krokiem do odkrycia Świątyni Ziemi.


więcej w poniższych linkach:

http://www.andrzejstruski.com/articles_114_Odkrycie-Archeologiczne---MAS-Struski-Cz--I-Opis-i-czesc-dokumentacji-fotograficznej.html

http://www.andrzejstruski.com/articles_115_CZ--2-DOKUMENTACJA-FOTOGRAFICZNA-SWIATYNI-ZIEMI.html

Pon 11 Kwi, 2011 0:32

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie znam się na celtach, ale to i tak raczej nie na temat Rolling Eyes
Poza tym jakoś do tego odkrycia z linków podchodze sceptycznie Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 12 Kwi, 2011 20:36

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wiele hałasu o nic. Kto będzie chciał wierzyć - będzie wierzył, kto nie będzie chciał - nie będzie wierzył. Co kto lubi. Jednym słowem kolejna sensacja przed kolejnym końcem świata, który nie nadszedł.
Jestem zdegustowany.

Pią 27 Maj, 2011 17:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.