| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i zaczelo sie.....KONKURS

"Monetkowe pola" oblezone...
dolek przy dolku....
a przy dolkach smieci.....

Czy to taki problem znalazlwszy smiecia wrzucic go chocby do kieszeni i wywalic gdzies na miedzy?
Potem czesto "poprawiajac" zlazone poletko sam trafisz na tego smiecia ponownie.....jesli wywaliles kolo dolka.

Az zastanawiam sie nad konkursem - kto wykopie najwiecej smieci i odda je do skupu zlomu...akcja CZYSZCZENIE .

Zreszta nic nowego ,swego czasu byla "Olow z pol ,mniejszy bol" a nasi sasiedzi organizujac takie czyszczenie skutecznie przekopuja nawet parki narodowe-i dobrze szkody nie narobia a wysprzataja...

Wnioskuje do redakcji o jakies nagrody,a Wy zaczynajcie juz zbierac smieci
Laughing

Napewno przydzielimy tytul "Zlomiarza Roku" Exclamation
Trzeba sie zastanowic nad zasadami konkursu-czekam na sugestie.

Czw 17 Mar, 2011 11:19

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ach witam!

Konkurs sam w sobie ciekawy... no bo któż do tej pory targał ze sobą śmieci? Nawet sam wrzucałem do dołków Laughing

Myślę, że na początek:

1. Jako "śmieci" uznaje się metale kolorowe jak i żelazne, pod warunkiem, że dany "śmieć" nie jest monetą (głównie te bezwartościowe PRL) ani żelastwem, np. broń.
2. Śmieci nie stanowią niebezpieczne miny, granaty i inne, którego i tak w domu na szafce nie postawimy Laughing
3. Jako śmieci uznaje się: różnego rodzaju kapsle, blaszki, druty, metalowe puszki, także te po dezodorancie,i piwie, zakrętki, elementy żelazne jak gwoździe, wiaderka i inne.
4. W ostateczności do tych "śmieci" można zaliczyć także elementy żelazne, które naprawdę nikomu się nie przydadzą (ani militarystom, ani "drobnicowcom"), czyli pozostałości po manierkach lub elementy różnych rzeczy, które uległy połamaniu/zgnieceniu.
5. Jeśli w grę wchodziły by punkty, należało by je przyznawać nie za sztuki, a za wagę. I tutaj ile? Punkt za 500 gr? Wink Dlatego powinna być także ograniczona masa "śmiecia"...
Punkt za 100gr metalu kolorowego lub 1 kg zelaztwa
Pozdrawiam!

Moje dodatki na czerwono JMS

A skoro Enders pierwszy sie w to zaangazowales i chcesz aktywnie dzialac na forum to moze poprowadzisz baze danych zgloszen-np jakis arkusz kalkulacyjny z nickami i raz na miesiac dajesz go na forum do wgladu.

_________________
Historia to... przygoda!

Czw 17 Mar, 2011 14:17

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przydalaby sie fotka pod kwit ze skupu....

Cytat:
no bo któż do tej pory targał ze sobą śmieci?


wyobraz sobie ze my zawsze targamy,nawet kapsle czy folie... syncia sobie tym dorabia do kieszonkowego a na polach mamy czysciutko wiec i coraz ciekawsze znajdki.

Czw 17 Mar, 2011 21:08

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A skoro Enders pierwszy sie w to zaangazowales i chcesz aktywnie dzialac na forum to moze poprowadzisz baze danych zgloszen-np jakis arkusz kalkulacyjny z nickami i raz na miesiac dajesz go na forum do wgladu


Witam!

Może i tak być. Więc jak? Zgłoszenia do mnie?

Postaram się sumiennie wykonywać swój obowiązek Wink

Pozdrawiam!

_________________
Historia to... przygoda!

Pią 18 Mar, 2011 13:54

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co na to inni?

Pią 18 Mar, 2011 14:49

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
No raczej to dobry pomysl. Na pewno bylo by mniej metalowych smieci a i zaoszczedzilibysmi czasu naszym kolegom z wykopywaniem metali po raz drugi,tylko pytanie komu sie bedzie chcialo targac gore zlomu ze soba?
Ale zawsze mozna dac ogloszenie do naszych szanownych zbieraczy np puszek : " Metale kolorowe i nie tylko za free " Bardzo szczęśliwy ,to moze znalezlibysmy odbiorcow naszego znalezionego zlomu ,a i cos dla srodowiska bysmy zrobili pozytecznego.
Pozdro Bardzo szczęśliwy

_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Wto 22 Mar, 2011 23:07

Powrót do góry
tomek0803
Moderator
Major

Major





Posty: 2202
Pochwał: 3
Skąd: Racibórz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem za.. Piwo

Wto 22 Mar, 2011 23:09

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko pytanie komu sie bedzie chcialo targac gore zlomu ze soba?


Już ie przesadzaj z tymi górami złomu. Zawsze zabieram ze sobą nawet najmniejszy kawałek drucika. Nazbierało się u mnie już sporo mosiężnego i aluminiowego złomu, jeszcze z zeszłego sezonu, wkrótce będzie można spieniężyć i zainwestować w Piwo

PS. Drażnią mnie koledzy wrzucający niechciane metale z powrotem do dołka! Evil or Very Mad

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 23 Mar, 2011 6:53

Powrót do góry
killero32
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 103
Skąd: Londyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest zrozumiale ze powinno sie wykopany metal zabrac ze soba,nawet jesli jest nam nie potrzebny.Ale nie wszyscy tak robia no i wtedy jest problem z ponownym wykopywaniem tego samego przedmiotu.
Ja oczywiscie jestem za zabieraniem nawet najdrobniejszego metalu ze soba,no ale jak to bedzie z pozostalymi kolegami to nie wiem , nie moge narzucac nikomu co ma robic . Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam.

_________________
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Sro 23 Mar, 2011 21:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.