| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Biografie Tity

Mam pytanie czy jedynymi wydanymi w Polsce biografiami Josipa Broz Tito są "Tito jakiego nie znamy" Jerzego Woydyłło i audiobook "Josip Broz Tito kim był CD" Jarosława Kaniewskiego?? Bo do takich smutnych wniosków doprowadzają moje poszukiwania

P.S. I do tego mam pytanie co sądzicie o dodawaniu audiobooka do bibliografii pracy Licencjackiej??

_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Sob 19 Lut, 2011 21:39

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, jest jeszcze biografia "Tito życie i praca". Pozdrawiam. http://allegro.pl/tito-zycie-i-praca-jugoslawia-i1458672157.html

Sob 19 Lut, 2011 21:49

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyżby ta książka nie istniała po bibliotekach ?? Zszokowany A ceny są zabójcze od ww. 96zł. do nawet 227zł . Dziękuję ale chyba mnie nie stać na taką przyjemność , szczególnie że nie wiem jaką ma wartość merytoryczną.
_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Sob 19 Lut, 2011 22:36

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Jones"]
Cytat:
Czyżby ta książka nie istniała po bibliotekach ??
Witam, pewnie w bibliotekach uniwersyteckich jest. Jeżeli nie ma jej w twojej, spytaj o możliwość sprowadzenia tej książki z innej biblioteki. Pozdrawiam.

Nie 20 Lut, 2011 0:47

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polecam BUW, CBW Lub Bibliotekę Narodową tam powinno być zapytam znajomego księgarza czy ma pozycje o Tito jakby co to mogę nawet zakupić i wysłać

Nie 20 Lut, 2011 1:56

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Katalogi internetowe BUŚ , BŚ ,BUW i BN nie wykazują a strona i katalog CBW całkiem odmawiają współpracy. Chyba że Tito źle wpływa na OPACki bo czasem dziwne rzeczy wyskakują.
Douglas dziękuję za propozycję , to by zależało od ceny ,wiesz ja biedny student jestem.

P.S.
Temat pracy to "Odbudowa Państwa Jugosłowiańskiego 1944-48"

_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Nie 20 Lut, 2011 4:44

Powrót do góry
Douglas Mac Artur
Porucznik

Porucznik




Posty: 572
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:

P.S
Temat pracy to "Odbudowa Państwa Jugosłowiańskiego 1944-48"

1. Czarna Księga Komunizmu
2.Tadeusz Wasilewski: Historia Jugosławii. Wrocław: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1985. ISBN 8304016389.
4.Mieczysław Tanty: Bałkany w XX wieku. Warszawa: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 2009. ISBN 83-05-13311-7.

Polecam przejrzeć te książki w CBW są dostępne.

Pon 21 Lut, 2011 1:41

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak na razie mam następujące pozycje (W początkowych rozdziałach napiszę o idei państwa Jugosłowiańskiego i jego losach w okresie miedzywojennym i II wś).
Opracowania
- Jugosławia na arenie międzynarodowej 1943-1948 / Zofia Rutyna. -
- Idea jugoslawizmu w latach 1800-1918 / Antoni Giza.
- Tajne raporty z Jugosławii / Antoni Giza, Janusz Gmitruk.
- Jugosławia : byt wspólny i rozpad / Wiesław Walkiewicz
- Idee wspólnotowe Słowiańszczyzny / pod red. Aleksandra W. Mikołajczaka, Witolda Szulca, Bogusława Zielińskiego
- Przemiany gospodarcze i społeczne w Jugosławii w okresie międzywojennym (1918-1941) / Witold Szulc
- Narodowe i polityczne dążenia Chorwatów w XIX i na początku XX wieku / Antoni Giza
- Jugosławia w polityce Włoch w latach 1914-1941 / Jędrzej Paszkiewicz.
- Jugosławia w polityce Wielkiej Brytanii : 1940-1945 / Michał Jerzy Zacharias
- Powstanie Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Jugosławii / Zofia Rutyna
- Ludowa Jugosławia / Jerzy Kowalewski
- Tito jakiego nie znamy / Jerzy Woydyłło
- Narodziny i rozpad Jugosławii / Antoni Giza.
- Republika wolnych narodów / Józef Broz-Tito ; [z chorwackiego przeł. Andrzej Piwowarczyk].
Źródła
- Artykuły i przemówienia : 1969-1975 / Josip Broz-Tito ; [z serboch. przeł. Jerzy Chmielewski].
- Jugosławia Spółdzielcza / Józef Dominko
- Ustawa o pięcioletnim planie rozwoju gospodarki narodowej Federacyjnej Ludowej Republiki Jugosławii na okres lat 1947-1951 : z przemówieniami wygłoszonymi w dniu 26 kwietnia 1947 roku Józefa Broz-Tito, Andrzeja Herbranga, Borysa Kidrycza.
- Ustav Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca (1921)
- Ustav Kraljevine Jugoslavije (1931)
- Ustav Federativne Narodne Republike Jugoslavije (1946)

_________________
Kosovo je srpsko!
"Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" Margaret Thatcher
Jedyne i prawdziwe forum Slavic-Unity www.slavicunity.org

Nie 27 Lut, 2011 14:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.