| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Pochwał: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trochę to OT ale, że w temacie aż się roi od wszelkiej maści "ekspertów" pragnę przypomnieć, że ta instytucja "przybocznego' od "wszystkiego, sprotretowana min. bardzo łagodnie przez Sienkiewicza w postaci imć Sekowicza ma w naszym kraju wielowiekową tradycję...
Od wieków dośc inteligentni acz biedni ludzie służyli "argumentum' dla spełniania z sufitu wziętych zachcianek i wizji pańskich(zastąpionych dziś wizjami polityków) ... w nadziei na godziwą zapłatę... :?
End OT
A właściwie dlaczego ten temat jest w Kantynie a nie w Czasach Njnowszych?

Pozdrawiam

Sro 19 Sty, 2011 11:44

Powrót do góry
twer49
Major

Major

Witam,
Maxi nie wiem tez co to za experci, lecz oparlem sie na tym materiale:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/301159,Trwa-prezentacja-zapisu-rozmow-kontrolerow-z-wiezy-w-Smolensku

Maxi co do Twych slow ze Polacy "sami leca" jest taki fragment w tym tekscie:
Cytat:
Eksperci podkreślają, że wieża nie informowała o lotnisku zapasowym i nie informowała o schodzeniu z kursu lądowania. - Niech sami dalej lecą – mówi dowódca bazy na lotnisku w Siewiernyj.

Znowu klamstwo komisji Millera, czy Polskie Radio lze?.
Pozdrawiam.

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Sro 19 Sty, 2011 12:04

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Pochwał: 36

Cytat:
Eksperci podkreślają, że wieża nie informowała o lotnisku zapasowym i nie informowała o schodzeniu z kursu lądowania.

Pytała sie załogę o lotniska zapasowe i dała pozwolenie na próbne podejście- ale nie na lądowanie. Natomiast trwała wymiana zdań Smoleńsk -Moskwa w sprawie wyboru lotniska zapasowego. Smoleńsk nie miał kontaktu radiowego z tutką do momentu podejścia do lotniska- więc musiał się łączyć/próbować z nią poprzez operacyjnego w MOskwie.

Cytat:
Niech sami dalej lecą – mówi dowódca bazy na lotnisku w Siewiernyj.

o 7.23 (9.23) (na niezrozumiałe pytanie A) Zrozum, że my takiego nie wydajemy. Zakazu wylotu nie wydajemy...on sam leci.
o 7.40 (9.40) ....Ja do Sypko zadzwoniłem, mam pytanie, według moich danych Tutka polska startuje , oni nas o zgodę nie pytali, lecą sami, trzeba im przekazać, że nas przykryło.

Nie wiem kto to był ten A- Antena-35? Ale większośc jego wypowiedzi jest niezrozumiała, więc pewnie ktos spoza SMoleńska.
Tu masz stenogramy sam poczytaj. Bo ja jak czytam rózne wypoweidzi "eskpertów" to dochodze do wniosku, że nikt nawet tam nie zajrzał do nich- albo łapią pojedyncze słówka- bo na tyle "umiją po rusku" Rolling Eyes
http://www.mak.ru/russian/investigations/2010/tu-154m_101.html#metka1
Cytat:
Znowu klamstwo komisji Millera, czy Polskie Radio lze?.

Szczerze- po publikacji raportu przestałem ogladać ten cyrk w tv. Więc nawet nie wiem co mówili.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 19 Sty, 2011 23:32

Powrót do góry
mboro
Moderator
Major

Major

Pochwał: 35

Panowie – spokojnie.

Chodzi z całą pewnością o słowa z godziny 08:37:42 (10:37:42)

Na polskiej prezentacji pan major Benedict dopowiedział to, co mu się wydawało:
http://www.youtube.com/watch?v=mzN17YWCnEU&feature=related
(proszę oglądać film od ok. 4:54)

Tymczasem według stenogramów MAK, zdanie to, wypowiedziane przez Krasnokutskiego brzmi:
Najważniejsze, daj mu na drugi krąg, na drugi krąg i koniec, a dalej, sam podjął decyzję, niech sam decyduje.

No i stąd całe zamieszanie...

pzdrwm Piwo

Opis załącznika:
Komisja Millera

Opis załącznika:
MAK

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Czw 20 Sty, 2011 7:52

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

Pochwał: 1

Ja powroce jeszcze raz do raportu.
Na prezentacji graficznej przeprowadzonej 15 apr 10 widac pewne niescislosci.
Kiedys nazwal to Max literowka, niemniej tutaj to juz spora odchylka jak na dokument urzedowy.
W zalacznku fota z 2 km.
Spojzcie na pojecie WYSATA i SKOROSC.. Rolling Eyes
W tym fotomontarzu widac jednak wysokosciowmierz analogowy, ktory podaje wlasciwa wartosc. ~ 120 m. No a predkosc to juz brak sily nosnej od dluzszego czasu. A moze to pomylka miedzy wezlami i stopami ? Chociaz oprogramowanie cyfrowe powinno to wlasciwie pokazac.

Tu byloby niezle pole do popisu dla wszelkich tzw. komisji i belkotu telewizyjnego.
m.

Opis załącznika:
Drugi kilometr

Czw 20 Sty, 2011 13:52

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Cytat:
No a predkosc to juz brak sily nosnej od dluzszego czasu.

Nie bo ten oblot wykonywał An-26, a on ma 165 km/h prędkośc minimalną.

Cytat:
W tym fotomontarzu widac jednak wysokosciowmierz analogowy, ktory podaje wlasciwa wartosc. ~ 120 m.

Ale barometryczny pokazuje wysokośc nad poziomem lotniska (zobacz na ciśnienie ustawione na nim 733 mm Hg- na poziomie lotniska w tym dniu). Zaś GPS wysokośc npm. Na rysunkach 38 i 39 masz w prawym dolnym rogu kiepsko widzoczny odczyt z wskaźnika PRL (GPS- 356,5m PRL-345m).
1mm Hg to róznica wskazań barometrycznego o ok. 10m(jak mnie pamięć nie myli). Do tego weź błąd wskazań barometrycznego i wskazań GPS.

Czw 20 Sty, 2011 18:31

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

Max, po prostu uwazales na lekcjach.. Razz
Dzieki za wyprostowanie..
m

Czw 20 Sty, 2011 20:38

Powrót do góry
Luk
Podporucznik

Podporucznik

Nie wiadomo czy śmiac sie czy płakać.
Farsy pod tytulem śledztwo prowadzone przez Rosjan ciag dalszy.

Zacieła sie taśma i cóż poradzić Zszokowany
http://tvp.info/informacje/swiat/rosjanom-wcielo-tasme-z-siewiernego/3753274

"Michnik winien udać się do dobrego psychiatry"
- Gustaw Herling-Grudziński

Pon 24 Sty, 2011 1:09

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

I co w tym dziwnego? W jakim stanie ma być sprzęt na wpół-zamkniętym opuszczonym lotnisku? Poczytaj na NFOW ile razy nasi ATC na lotniskach wojskowych mieli zacięcia taśm, albo wyciągali naświetlony film. Szczerze- to zdziwiłbym się gdyby tam wogóle była założona taśma. U nas "w ramach oszczędności w MON" bywa, że nie wymienia się taśmy...

Pon 24 Sty, 2011 10:33

Powrót do góry
Luk
Podporucznik

Podporucznik

"Takie tłumaczenie budzi wątpliwości, bo kierownik systemu lądowania (Wiktor Ryżenko) twierdził, że sprawdzał urządzenia i były sprawne - mówi Edmund Klich, były akredytowany przy MAK."
Rzeczywiście nic w tym dziwnego.

Czarne skrzynki pewnie upadną i sie zniszcza, chociaz przetrwały katastrofe, ale to tez pewnie nie bedzie nic dziwnego, przeciez takie rzeczy sie zdarzają, kazdemu moze cos upaśc Laughing

Pozdrowienia dla wszystkich ekspertów od lotnictwa na tym forum, którzy obrodzili jak grzyby po deszczu po 10 kwietnia.

"Michnik winien udać się do dobrego psychiatry"
- Gustaw Herling-Grudziński

Pon 24 Sty, 2011 11:22

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Cytat:
"Takie tłumaczenie budzi wątpliwości, bo kierownik systemu lądowania (Wiktor Ryżenko) twierdził, że sprawdzał urządzenia i były sprawne - mówi Edmund Klich, były akredytowany przy MAK."

Ile razy wkładałeś taśmę do sprawnego magnetowidu czy magnetofonu i wciągało ją? Stałeś potem z rozdziawioną paszczą nad nim zastanawiając się nad powołaniem komisji? Czy kląłeś wyciągając ją z rolek - po czym wkładałeś kolejną i ta już normalnie odtwarzała. To tylko mechanika i wszystko może nawalić- zwłaszcza że wiekowa. A zwarcie zawsze może wystąpić i nie udowodnisz że takowego nie było.

Pon 24 Sty, 2011 22:04

Powrót do góry
de Villars
Moderator
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 6

Cytat:
Pozdrowienia dla wszystkich ekspertów od lotnictwa na tym forum, którzy obrodzili jak grzyby po deszczu po 10 kwietnia.

Sam siebie pozdrawiasz? Twisted Evil

Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 24 Sty, 2011 23:15

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

Luk napisał:
Rzeczywiście nic w tym dziwnego.

Czarne skrzynki pewnie upadną i sie zniszcza, chociaz przetrwały katastrofe, ale to tez pewnie nie bedzie nic dziwnego, przeciez takie rzeczy sie zdarzają, kazdemu moze cos upaśc Laughing
Co maja urzadzenia techniczne naziemne ze skrzynkami wspolnego ? Ma to zwiazek z przyczyna katastrofy ?

Wto 25 Sty, 2011 2:07

Powrót do góry
Renifer Lopez reaktywacja
Porucznik

Porucznik

maxikasek napisał:
Cytat:

Ile razy wkładałeś taśmę do sprawnego magnetowidu czy magnetofonu i wciągało ją? Stałeś potem z rozdziawioną paszczą nad nim zastanawiając się nad powołaniem komisji? Czy kląłeś wyciągając ją z rolek - po czym wkładałeś kolejną i ta już normalnie odtwarzała. To tylko mechanika i wszystko może nawalić- zwłaszcza że wiekowa. A zwarcie zawsze może wystąpić i nie udowodnisz że takowego nie było.

Myślisz że jemu potrzebne są dowody?
A tak tu było miło ostatnio a teraz znowu zaczyna się Pieprzenie i Smęcenie.
Mam tylko nadzieję że będą konsekwentnie powtarzali te głupoty aż do dnia wyborów. A potem, potem będę im się śmiał w twarz do rozpuku. Twisted Evil

Wto 25 Sty, 2011 11:02

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

Az sie prosi zapytanie, o ile dokladniejsza bylaby obserwacja na wskaznikach PRL gdyby zaloga kwitowala wysokosc (barometryczna) na pelnych kilometrach ?
Zapewne ktos kto ma/mial z lokatorami zawodowo do czynienia moglby tu cos podac.
po

Wto 25 Sty, 2011 13:00

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany

Ja ponowie pytanie - czy wiadomo co wiózł Il-78?

Wto 25 Sty, 2011 23:19

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

Ił-76 wiózł samochody dla VIP-ów z delegacji i ochrony+ ochronę rosyjską. Ale dokładnie ile tych samochodów i jakie typy- nie spotkałem info Wink.

Sro 26 Sty, 2011 15:21

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

maxikasek napisał:
Ił-76 wiózł samochody dla VIP-ów z delegacji i ochrony+ ochronę rosyjską. Ale dokładnie ile tych samochodów i jakie typy- nie spotkałem info Wink.
Bylbym bardziej ostrozny z tym potwierdzeniem. Wink
Oprocz gadaniny w blogach i innych forach nie ma zadnego wiarygodnegop potwierdzenia po co lub dlaczego zblizal sie IL. Rownie dobrze moglby transportowac fryty i salatki dla miasta. Laughing
Typowy transportowiec o ladowni 3,5 x 3,5 x 20 m.
Poza tym 7 kwietnia na sewernym czekalo na Tuska sporo wypasionych mercow ze swiatlami, dwa IVECO (minibusy) i jeden nowoczesny bus w pieknym niebieskim kolorze. Czyli zaplecze motoryzacyjne bylo zapewnione na miejscu. Patrz fotka Alexa Nikkor
po

Opis załącznika:
Zrodlo: Fotograf: Alexander Nizovtsev= Alex Nikkor

Czw 27 Sty, 2011 0:23

Powrót do góry
twer49
Major

Major

Witam,
Cytat:
Oprocz gadaniny w blogach i innych forach nie ma zadnego wiarygodnegop potwierdzenia po co lub dlaczego zblizal sie IL. Rownie dobrze moglby transportowac fryty i salatki dla miasta.

Jesli obejrzysz film "Mgla" jest tam wspomniane o tym co przewozil Il. M.in wspomina sie tam o przewozonych samochodach. Niestety nie wiem w ktorej czesci. Ten film (Mgla) na YouTube jest podzielony na kilka czesci jak wiekszosc tego typu materialow na tym portalu. Mozesz to sam sprawdzic. Milego ogladania.
http://www.youtube.com/watch?v=TdlPOwURlZw
http://www.youtube.com/watch?v=Sq81Q7WcEUE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VUiFG8NtLZ0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GG8EH2v5-A0&feature=related

Poza tym ciekawy film o "parciu na koryto". Takie nasze polskie swojskie gowno w wykonaniu tzw.politykow.
Pozdrawiam.

Pią 28 Sty, 2011 19:00

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

twer49 napisał:
Jesli obejrzysz film "Mgla" jest tam wspomniane o tym co przewozil Il. M.in wspomina sie tam o przewozonych samochodach.
Poprosze o dokladna informacje urzedowa na ten temat i bez cyrku z youtube. Kazdy szanujacy sie producent podpisuje swoje dzielo podobnie jak autor ksiazek.
Wystepuje rowniez publicznie poprzez TV a nie z wykorzystaniem ogolnododostepnych serwerow video.. i anonimowo w internecie.

Swoja droga, gdy znajdziesz pasujacy fragment o "zawartosci" ILa, podaj wtedy dokladniej. Jak zechcesz naturalnie.. Wystarczy przykladowo.. film 2 i minuta 10:59..
po

Pią 28 Sty, 2011 21:44

Powrót do góry
twer49
Major

Major

Witam,
Marcor podsunalem ci trop. Jedyny Twoj wysilek to obejrzenie tego, cos okolo godzinnego materialu. Ja niestety nie mam na to czasu ponownie. Mam inne ciekawsze zajecia...stety. Wink
Moze kiedys.
Pozdrawiam.

Sob 05 Lut, 2011 16:05

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

twer49 napisał:
Witam,
Marcor podsunalem ci trop. .
Hmm... chyba sie nie rozumiemy. Oczekujemy dopracowanego fragmentu urzedowego lub ciszy w eterze. Podkreslam urzedowego, gdyz produkcja medialna jak do tej pory tylko oszalamia.
Tzw. filmiki nie wnosza niestety nic do sprawy. Wplywaja naturalnie co podejzewam niesamowicie na krajowe emocje.
po

Edit 7 luty 2011: Mam jeszzce fotke stacji RSP-7(?) z 7 kwietnia.
Urzadzenie bankowo mobilne. Czy cyfrowe wskazniki z raportu MAKu znajdowaly sie wlasnie tu ? Pytam poniewaz z jednej strony brakuje informacji o jedynej zlokalizowanej budowli zwanej "wieza" i przebywajacej tam kontroli, a z drugiej to w mobilnych urzadzeniach operatorzy przesiaduja wlasnie tam a nie w "wiezy". Odleglosc pomiedzy to jak wynika z mapy dobre 500m. Jesli sie myle, to prosze o poprawki..

Opis załącznika:
Zrodlo: Fotograf: Alexander Nizovtsev= Alex Nikkor

Pon 07 Lut, 2011 20:20

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni

To RSP-6 Wink

Opis załącznika:
RSP-7T

Wto 08 Lut, 2011 1:10

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann

@max, DRL niestety nie ma wsparcia.. Laughing Kicha muzealna.
Ale tu wyglada lepiej..

Wto 08 Lut, 2011 1:46

Powrót do góry
mboro
Moderator
Major

Major

Pochwał: 35

A teraz z zupełnie innej beczki.

NBP przygotował na 1. rocznicę katastrofy monety kolekcjonerskie:

2 zł (nordic gold) ze ściętą brzozą
10 zł (srebro) z prezesem NBP Pawłem Skrzypkiem
20 zł (srebro) z tupolewem
100zł (złoto) z parą prezydencką

źródło: http://www.tvn24.pl/0,1695795,0,1,nbp-zaprezentowal-zlota--100_zlotowke-z-pierwsza-para,wiadomosc.html

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 14 Mar, 2011 13:42

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Następny Strona 12 z 18

Skocz do: