| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Widzisz Seth... juz jestes banderowcem. Witaj w Kompanii. Jeszcze kilku i trzeba spytac Oresta jak dokonac wyboru sotennego.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 01 Lut, 2011 8:01

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trochę stara informacja ale jest to jeden z argumentów: dlaczego nie możemy zgodzić się na gloryfikacje OUN UPA w Polsce. Nawet w imię poprawności politycznej. Wybraniem gorszego zła jest przyzwolenie na szerzenie faszyzmu na Ukrainie i Polsce. Mniejszym złem jest kategoryczne ukrócenie faszystowskich ciągotek w kierunku OUN UPA urazi to tylko małą grupę fanatyków a ocali umysły tysięcy.

http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/rosja-zaniepokojona-gloryfikacja-oun-upa

Wto 01 Lut, 2011 8:35

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dosyć ważną informacją jest fakt odnośnie ludobójstwa dokonanego przez OUN UPA w Bieszczadach. Nie mam informacji szczegółowych o ilości ofiar szacunkowe dane z różnych źródeł mówią o kilku tysiącach.

Dlaczego pewne jest że takie ofiary były. Wynika to z taktyki działania OUN UPA w Bieszczadach opierającej się na współpracy z ludnością Ukraińską sympatyzującą z faszystami z OUN UPA świadomie lub pod przymusem. Wszelki element wrogi lub potencjalnie wrogi musiał być usunięty ze względów bezpieczeństwa ( chodzi oczywiście o ludność Polską). Zabijani byli również Ukraińcy przeciwni banderowcom i ich metodom walki.

Odsyłam do dwóch artykułów zamieszczonych w piśmie Inne Oblicza Historii Akcja wisła 1 i 2.

Czy tak ma wyglądać pojednanie poprzez jednostronną chęć skruchy z pominięciem ofiar dzisiejszych faszystowskich bohaterów części Ukrainy z UPA. Rozwodzi się nad ich wspaniałą taktyką walki, celem walki a nie mówi się nic o metodach i założeniach jakim było czyste etnicznie państwo Ukraińskie.

Ofiary te celowo pomija się a jednocześnie przeprasza za ,,akcję wisła” dlaczego? (zapomina się o tych ofiarach)

Wto 01 Lut, 2011 14:22

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Orest,
wyczytalem w jednej z licznych naszych patriotycznych www o dwoch roznych UPA. Konkretnie o UPA tzw. "poleskiej siczy" Maksyma Borowca “Tarasa Bulby” oraz o UPA tzw. "banderowskiej". Wedlug http://www.bibula.com/?p=31648 wychodzi, iz samo UPA to nie byl jednorodny twor. O co w tym chodzi?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 02 Lut, 2011 10:44

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tekst usunięty jako niezwiązany z tematem.
Kris501

Sro 02 Lut, 2011 11:28

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Taras Bulba Maksym Borowic jako jedyny potępił mordowanie ludności cywilnej i zakazał mordowania grabieży i innych działań proponowanych przez OUN B dla uatrakcyjnienia walki o niepodległość.

Niestety oddziały Bulby czytaj bulbowcy zostali wchłonięci w struktury banderowskiego UPA lub wymordowani.

Relacja mojej rodziny z Aleksandrówki powiat Sarny. Ludzie ci uparcie mówią nie o banderowcach ale o bulbowcach. Świadczy to o tym że Bulba miał mniejszy posłuch wśród UPA OUN niż bandera. Proponowane przez banderę metody walki o wolność (metodą czystek etnicznych - faszystowską). były bardziej atrakcyjna - gwałty grabieże podszyte grubymi nićmi ideologii faszystowskiej OUN B.
Ze względu na mało faszystowskie i radykalne z banderowskiego punktu widzenia podejście do walki o wolność Ukrainy proponowane przez Bulbę rozwiązania, nie trafił On do panteonu faszystowskich bohaterów jest negowany i wyśmiewany przez neobanderowską brać.

Tekst moderowany i częściowo usunięty w zakresie niezwiązanym z tematem
Kris501

Sro 02 Lut, 2011 12:20

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio jeszcze jest nad Wami Admin nie zapominaj tego. Wg. was jest to naciskanie a tym samym łamanie regulaminu pretekst dobry jak każdy inny ale czy nie mam prawa wyrazić swoich opinii ? Po to jest to forum a może się pomyliłem ? Dlatego jeśli już jest taka nagła konsekwencja w tym wątku to będę szczególnie śledził co się tu dzieje i nie tylko ja, pisząc jak najmniej ale nie dając powodu do obrażania m.in autorów książek o mordach czy wybielaniu UPA co w mojej i nie tylko ocenie dwie osoby starały się to uczynić na szczęście daremnie Wink Pozdrawiam

Sro 02 Lut, 2011 18:00

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Stanisława Kłapkowska wieś Howiłów Wielki miała rodzinę w kanadzie która przysłała jej buty tzw. śniegowce artykuł deficytowy w tamtym czasie rok około 1943-44. Bardzo się cieszyła z prezentu jaki otrzymała. Wybrała się w nowych butach do Kościoła. Przechodziła obok domu sąsiadki Ukrainki nazwisko Babij (młoda zdolna nacjonalistka cała rodzina Babij z jednym wyjątkiem należała do band UPA). Ukrainka stała przy płocie zauważyła 16 letnią Stasię i podeszła do niej. Zażądała oddania butów, oczywiście Stasia odmówiła. Nie trzeba było długo czekać jeszcze tej samej nocy grupa zamaskowanych nacjonalistów ukraińskich identyfikujących się z sławną na cała ukrainę zachodnią OUN UPA dokonała napadu na gospodarstwo Stanisławy. Domowników pobito, zrabowano pierzyny, buty i co cenniejsze rzeczy. Na zajutrz ku zdziwieniu Stanisławy jej sąsiadka Babijka uśmiechnięta chodziła w nowych kanadyjskich śniegowcach identycznych jak te zrabowane przez nacjonalistów ukraińskich w nocy. Niestety nie mogła się odezwać ani słowem gdyż następny atak zakończył by się wymordowaniem całej rodziny.

Czy jest to relacja do zweryfikowania tak jak najbardziej, dopóki ta osoba żyje. Kiedy pokolenie ofiar bohaterskich czynów OUN UPA wymrze a my nie zapiszemy relacji naocznych światków. To przy wsparciu elementu niedouczonego z mylnym skierowanym na faszystowskie idee banderowskie sposobem spojrzenia na rolę zbrodniarzy z OUN UPA będzie już nie do obronienia. A piewcy bandytyzmu OUN UPA będą mogli urządzać pochody wzorowane na pochodach bratnich nacjonalistów z NSDAP bez przeszkód wokół pomników swoich fałszywych idoli.

Nie pozwólmy na to.

Piętnujmy to nawet jak jest to politycznie niepoprawne.


Ostatnio zmieniony przez falcomortale dnia Sro 02 Lut, 2011 19:19, w całości zmieniany 1 raz

Sro 02 Lut, 2011 18:39

Powrót do góry
falcomortale
Kapral

Kapral




Posty: 47
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zbrodnicze czyny rodzą się w zbrodniczych umysłach czego doświadczyli mieszkańcy kresów wschodnich IIRP wielu z nich zginęło okrutnie mordowanych z rąk oprawców z OUN UPA. Zarówno ci wymordowani jak i ocaleli oraz ich potomkowie, są świadkami groteski będącej dziełem piewców faszystowskich idei. Tolerowanych w imię poprawności politycznej z przyzwoleniem grupy kajających się w skutek nie zrozumienia problemu odszczepieńców od pozytywnych wartości wypracowanych przez większość narodów tego świata.

Sro 02 Lut, 2011 19:30

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krecio:

Cytat:
Widzisz Seth... juz jestes banderowcem. Witaj w Kompanii. Jeszcze kilku i trzeba spytac Oresta jak dokonac wyboru sotennego.



Widzę, czytam i.......nie rozumiem. Rozmawiamy po polsku, o polsko-ukraińskiej historii, a wrogów widzimy w nas samych Question Exclamation Licytowanie się na to co komu, gdzie i ile nie wpływa na wyjaśnienie przyczyn i powodów, jednak świetnie rozmywa istotę problemu. Bo problem dotyczy obu nacji i trudno tu wypośrodkować, kto jest bardziej winny. Najprościej podejść od strony punktu siedzenia i temat zamknąć, bo z naszej strony wszystko jest jasne : Ukraińcy do bandyci i mordercy. Wystarczy jednak zajrzeć za wschodnią granicę i cóż usłyszymy ??? To samo, w drugą stronę. Polski pan, gnębił ukraińskiego chłopa, a polskie rządy i wojsko przeprowadzały eksterminacje.............Uprzedzę tych, którzy z chęcią rzucą się na moje słowa, tym że od lat badam, oczywistą z pozoru rzecz : czy w Bydgoszczy, 3 września 39' Niemiecka mniejszość zrobiła akcję dywersyjną.......i wiecie co ? Wcale nie jestem bliżej z tym tematem, jak Wy, wszyscy tu dyskutujący. Bo gdyby historie te były jasne, łatwe i czytelne, to nie byłoby o czym mówić. A ja, do tego zachęcam- rozmawiajmy, a nie plujmy na siebie.


Ostatnio zmieniony przez seth dnia Sro 02 Lut, 2011 21:13, w całości zmieniany 1 raz

Sro 02 Lut, 2011 20:33

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sethuuuuu....... Piwo Piwo Piwo .............jestem pod wrażeniem ...kwintesencja tego co najważniejsze...trzeba bowiem wypośrodkować...należy zachować proporcje.
Sorki za O.T.
I tak mody wy.... Wink ale choć trochę powisi... Laughing

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 02 Lut, 2011 20:55

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Seth, Jak Ci powiem, ze masz racje to co z tego....? I tak to wiesz Rolling Eyes
Ja "zawodowo" czyli hobbystycznie zajmuje sie zupelnie innym regionem ergo relacjami z innym naszym odwiecznym wrogiem. I mam coraz bardziej konkretny obraz tego o czym nie wiedzialem. Mam na mysli relacje narodowosciowe i kulturowe na Slasku (dzis nazywanym Dolnym). I im wiecej sie o tym naczytam, naogladam tego, tym coraz bardziej narasta we mnie przekonanie, ze najgorszym co moze sie w historii zdazyc to propaganda. Bo jednostronne mowienie o problemach historycznych to propaganda. I to taka z tych szkodliwych. Ty mowisz o Bydgoszczy. Chyba identyczne odczucia moga sie zdazyc chocby w przypadku takiej obrony festung Breslau. Od razu sie zastrzege, ze bardzo uogolniam. To wszystko zalezy od tego kto o tym mowi. Ale lata zycia nauczyly mnie juz jednego - nie wolno nikomu odmawiac odczuwania jego prawdy. Trzeba kogos wysluchac, sprobowac zrozumiec i na tym budowac opinie.
Groszku, spokojnie... Nikt tu Ciebie nie wykasuje. Bo i za co?

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 02 Lut, 2011 21:17

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krecio napisał:
Cytat:
Ty mowisz o Bydgoszczy. Chyba identyczne odczucia moga sie zdazyc chocby w przypadku takiej obrony festung Breslau. Od razu sie zastrzege, ze bardzo uogolniam. To wszystko zalezy od tego kto o tym mowi. Ale lata zycia nauczyly mnie juz jednego - nie wolno nikomu odmawiac odczuwania jego prawdy. Trzeba kogos wysluchac, sprobowac zrozumiec i na tym budowac opinie.
Groszku, spokojnie... Nikt tu Ciebie nie wykasuje. Bo i za co?
_________________

Ja to samo mogę powiedzieć...o FSD.......czyli Gdańsku i ogólnie Prusach...
Ponieważ moja wiedza na temat Kresów walk UPA itd.jest znikoma czyli jak większości Polaków ew.od znajomych dowiaduję się iż potracili rodziny w czasie rzezi na tych terenach...Słucham tj , czytam ten watek i właściwie niczego naprawde konkretnego się nie dowiedziałam....hmmm...Orest uwaza ze Ukraina niewinna..o Janku nie wspomnę..po stwierdzeniu iż ............niewolnicy ukraińscy Exclamation ..zniewoleni mieli prawo hmm wytłuc niewolących.....ich oponenci dają li tylko przykłady na ofiary polskie...i tak kręci się to dookoła...takoż jestem tak samo głupia jak byłam Mr. Green .....wiem że nic nie wiem....tzn.wiem że przy odpowiedniej dozie nienawiści wszystko jest możliwe.
Kreciu....czyż trzeba powodu zasadnego by kogoś wy.... Wink Laughing Mr. Green

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 02 Lut, 2011 21:31

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

TEMAT ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA z uwagi na brak zastosowania się do ostrzeżeń i niekulturalne wypowiedzi
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 05 Lut, 2011 23:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 Strona 47 z 47

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.