| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

POLOWANIE NA DZIADKÓW - wybory prezydenckie 2005

" Dziadek Donalda Tuska miał być ochotnikiem Wermachtu i służyć w tej formacji w czasie II wojny światowej. Sztab Donalda Tuska i on sam szybko dali odpór zarzutom. Jacek Protasiewicz przedstawił dokumenty świadczące o tym, że przodkowie Tuska byli przed wojną działaczami organizacji polonijnych, byli więźniami niemieckich obozów i w walce o Polskę ponieśli uszczerbek na zdrowiu. Zarzuty PiS-u są według Protasiewicza kłamliwe i obrzydliwe. Obrzydliwe dlatego, że kłamliwe. Dziadkowie Tuska byli przecież prawdziwymi Polakami."

" archiwum osobowym Wehrmachtu znajdują się wszelkie dostępne dane dotyczące żołnierzy walczących w armii III Rzeszy. Wynika z nich, że między sierpniem i październikiem 1944 roku, po wyjściu z hitlerowskiego obozu Józef Tusk został wcielony do 328. Zapasowego Batalionu Szkolnego Grenadierów Wehrmachtu.

"Dzisiaj dostałem informację o istnieniu dokumentu, którego do tej pory nie widziałem i według którego mój dziadek pod koniec wojny został wcielony do jednostek zapasowych wojska niemieckiego" - powiedział Tusk. Zaznaczył, że "jest to dla niego moment próby", i że będzie chciał "tę prawdę drążyć". "

to stan spraw na dzień dzisiejszy - Kurski mówi "Poważne źródła z Pomorza" - Donald Tusk w debacie w TVN mówi "byli w obozach" - teraz okazuje się że Józef był w Wehrmachcie - ale to który brat dziadka - no ale był jakiś - a czy na ochotnika ??? - to jest najważniejsza odpowiedź a dokumentów na to nie ma (przynajmniej w chwili obecnej) - a teraz jakie mamy prawo oceniać ???
"wojna to nie bójka na zabawie tu nie liczy się honor " – (kpt Lukason)

Panowie to jak to było ? To nasza działka w kampanii.

Nie 16 Paź, 2005 0:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a konkretnie to o co ci biega? Dla mnie to śmieszne gdzie służył dziadek. W następnych wyborach wypomną kolejnemu kandydatowi że jego przodek w 1410 słuzył po stronie Unii Europejskiej a nie "dziczy" zeWschodu Bardzo szczęśliwy
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 16 Paź, 2005 1:38

Powrót do góry
Renald
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tygodnik "Podobno" w numerze, który pojawi się w kioskach we wtorek, ujawnia kolejne, kompromitujące fakty. Relacja, na którą powołuje się tygodnik jest wysoce wiarygodna, pochodzi bowiem z pierwszej ręki.
Okazuje się mianowicie, że pies Donalda Tuska również służył we Wermachcie! Zaciągnął się na ochotnika do broni pancernej i walczył ze swoją jednostką na Froncie Wschodnim. Po klęsce stalingradzkiej przeszedł na stronę radziecką. Szlag bojowy zakończył w Berlinie, jako członek załogi polskiego czołgu. Pies przyznał również, że w domu jego pan rozmawia z nim po niemiecku.


A poważnie mówiąc: co to do cholery ma wspólnego z Donaldem Tuskiem? Mój dziadek był we Wermachcie. Ba! Brat mojej babci i dwóch szwagrów również. A innego z braci Rosjanie zamordowali w Ostaszkowie. I z całą pewnością nie za to, że był Ślązakiem.
Jak to świadczy o mnie? Nijak.
Może wprowadzimy jakieś nowe Ustawy Norymberskie i sprawdzimy wszystkich do trzeciego pokolenia wstecz? Zamiast myśleć o teraźniejszości, będziemy dalej zaglądać sobie w metryki i lustrować dziadków, pradziadków...

Nie 16 Paź, 2005 5:11

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm , czytając mojego posta można wywnioskować że dla mnie jest nie logiczne obciążać kogoś winą (lub stawiać w złym świetle) za to co zdarzyło się przed jego narodzinami i na co nie mógł mieć wpływu. Nie o to mi chodziło. Chodzi mi o to jak łatwo się teraz ocenia, jak jednoznacznym staje się słowo „ochotnik”, o to jak z perspektywy dzisiejszych czasów ludzie oceniają , chodzi o to jak niewielka wiedza jest wśród społeczeństwa na ten temat ile z tego wynika nieporozumień.

Niewątpliwie koniecznym jest wyjaśnienie jak było naprawdę.

Nie 16 Paź, 2005 13:02

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie ochotnikiem można być mając "nagana do skroni przyłożonego" jeżeli w wyborach mają brać tylko "czyści rasowo Polacy" to ubezwłasnowolnić należy wszystkich pochodzących ze Śląska, Wielkopolski, autochtonów z Mazur i Pomorza, a wszystko dla tego, że pewien pan z wąsikiem wcielił co niektóre tereny do Rzeszy Niemieckiej nie pytając nikogo o zdanie. To paranoja. W tym układzie można wybierac z jedynie słusznej opcji spod znaku szczerbca. Wybory, wyborami, ale to co się wydarzyło to czyste sku...... Nie będę kończył tego słowa, każdy wie o co chodzi.
O naszych przodkach przeważnie wiemy co zechcieli nam powiedzieć Exclamation Embarassed

Nie 16 Paź, 2005 13:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"czyści rasowo Polacy"- a sa takowi Bardzo szczęśliwy
Przez stulecia przez tereny Najjaśniejszej przewinęło sie tyle armii, pewnie prawie każdy z tych żołnierzy "coś swojego" zostawił tutaj. To tak jakby teraz szukać w Niemczech "czystego Niemca" Bardzo szczęśliwy

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 16 Paź, 2005 19:24

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rasowi Polacy....................czyzbys mial jakis slownik lub encyklopedie gdzie to mozna wyczytac?

Sro 16 Lis, 2005 0:45

Powrót do góry
Kermit
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 11
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na bank w Polsce jest stosunkowo wiecej Polakow, niz w Niemczech Niemców!
_________________
You can defeat me, but You can't destroy me...

Sro 04 Sty, 2006 16:00

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: POLOWANIE NA DZIADKÓW - wybory prezydenckie 2005

szponiasty napisał:
1944 roku, po wyjściu z hitlerowskiego obozu Józef Tusk został wcielony do 328. Zapasowego Batalionu Szkolnego Grenadierów Wehrmachtu.


Myślę że komentarz jest zbędny....

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 07 Sty, 2006 16:04

Powrót do góry
Traugutt
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 230
Skąd: Ziemia Lubuska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rodzina Tuska to kaszubowie, a ci jak wiadomo zostali uznani tak samo jak np. ślązacy,górale za Niemców. Wcielano ich do armii niemieckiej jako mięso armatnie do walki z aliantami.

P.S. Mój pradziad walczył w armii carskiej w Mandżurii w 1905r. 8) Przez to moja kariera polityczna zostaje zamknięta. Crying or Very sad

_________________
"Człowiek, który pierwszy cisnął obelgę zamiast kamień, był twórcą cywilizacji." Z. Freud

Czw 26 Sty, 2006 12:33

Powrót do góry
bvs
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 20
Skąd: Głogów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak sie zastanawiam, czy wiezniow obozow koncentracyjnych wcielano przymusowo do wojaksa niemieckiego? Moj sasiad byl w Gross-Rossen i jakos jego nie wcielono przymusowo do hitlerowskiej armii!

Nie 02 Kwi, 2006 16:34

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
328. Zapasowego Batalionu Szkolnego Grenadierów Wehrmachtu.

Gość nie miał tak źle jak służył w batalionie zmotoryzowanym Piwo

Nie 02 Kwi, 2006 21:04

Powrót do góry
PJL
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Berlusconi idiota

Nagranie ośmieszające Berlusconiego (zabawa z szoferem) do pobrania ze strony www.onlinesport.ro/ downloads/ berlusconi_1.wmv...
Embarassed

Pią 21 Kwi, 2006 21:57

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.