| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wehrmacht Hindus'a

Był wątek p.t. "Wehrmacht Harrego", a ponieważ w nim zobowiązałem się pokazać kilka fantów ze swojej kolekcji, więc niniejszym czynię to w tym wątku Wink


Opis załącznika:
Standardowy bagnet S84/98 (bakelitowe okładki) z pochwą (ze względu na jej stan - zakonserwowana w czarnej farbie)

Opis załącznika:
Standardował płachta namiotowa w kamuflażu geometrycznym - w niezłym stanie - tylko dwie łatki - komplet guzików.

Opis załącznika:
Oryginalny niezbędnik, pudełko na okulary pod maskę przeciwgazową, opakowanie na środek do odkażania wody oraz opakowanie na środek do odkażania skóry z popażenia bojowym środkiem cheminicznym (Lozantyna)

Opis załącznika:
Garłacz (miotacz granatów nasadkowych) do krabinu Mauser 98k, klucz do jego rozbierania, granta nasadkowy (oczywiście "wydmuszka") - wymagają jeszcze sporo pracy.

Opis załącznika:
Gogle przeciwpyłowe starego stylu z wymienialnymi szybkami.

Opis załącznika:
Stnadardowa niemiecka lornetka polowa Dienstglase 6x30 w wersji wojskowej (z siatką pomiarową w jednym z okularów) produkcji Carl Zeiss z bakelitowym futerałem do niej.

Opis załącznika:
Niestety to tylko aluminiowy odlew w oryginalnej niemieckiej kolbie (znaki odbioru wojskowego Wehrnachtu i komplet okuć) - ale w rekonstrukcji nie mogę używać deko - takie mamy w grupie zasady

Opis załącznika:
Destrukt Parabeki - jak znajdę czas to może się z nim jeszcze pobawię - na razie pomazana farbą dla zakonserwowania po odrdzewieniu

Opis załącznika:
Oryginalny pasek do chlebaka ("dupoklapca")

Opis załącznika:
Zestaw narzędzi do czyszczenia broni ze standardowego przybornika Wehrmachtu - druga szczoteczka i kluczyk już są w drodze do mnie ;)

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Sro 10 Sty, 2007 16:19

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

c.d.


Opis załącznika:
Mój kaniaster na maskę przeciwgazową - komplet pasków i pokrowiec na płachtę przeciwiperytową to repliki potrzebne mi w rekonstrukcji - dużo oryginalnej farby się zachowało jak widzicie - numer "32" z boku biała farbą namalowany

Opis załącznika:
A tu ciekawostka - oryginalna wizytówka poprzedniego właściciela!

Opis załącznika:
Plecak "sierściuch" z 1943 bez integralnych szelek - taki chciałem mieć, żeby móc przypiąć go do szelek szturmowych

Opis załącznika:
A tu zbliżenie na jego sygnatury

Opis załącznika:
Skrzyna na granaty nasadkowe do Mausera - jak pisałem w innym wątku odtwarzam grenadiera WH uzbrojonego w karabin 98k z garłaczem, więc zbieram wszystko co jest z tym ziązane!

Opis załącznika:
A tu widok, na bardzo ładne sygnatury wewnątrz tej skrzynki

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Sro 10 Sty, 2007 16:25

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
wątek przeniosłem ze "Znalezisk", ponieważ tu jest jego miejsce.
Kolekcja bardzo fajna. Ciekawie będzie oglądać jak się rozrasta. Jak tylko będziesz miał nowe rzeczy, to wstawiaj je tu. Chętnie na nie popatrzymy.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 11 Sty, 2007 12:36

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładne "graty" Hindus. Masz celownik stosowany przy użyciu nasadki garłacza Question

Czw 11 Sty, 2007 13:08

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun - przepraszam za zamieszanie z wątkami i dziękuję za opinię Uśmiech Jak tylko porobię zdjęcia to natychmiast wrzucę.

Hary DZ - właśnie na niego poluję - mam już jeden upatrzony - zobaczymy czy udami się go wyrwać - bardzo bym chciał, bo jest w świetnym stanie Wink

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 11 Sty, 2007 17:18

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej nas "wehrmachtowców" Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 11 Sty, 2007 18:34

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż zrobić - takie hobby Wink
_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 11 Sty, 2007 19:01

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Hindus,
nie ma problemu. Zajmujesz się głównie rekonstrukcją, czy też zbierasz oryginały do gablotki i na manekina?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 11 Sty, 2007 19:55

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcja historyczna, to tylko uboczny efekt mojej pasji - a faktycznie tak jak powiedziałeś "zbieram na manekina i do gablotki".
Po prostu kiedyś strasznie ciekaw byłem jak czuli się użytkownicy posiadanych prze ze mnie fantów i stąd zabawa w reko Wink

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 11 Sty, 2007 22:44

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładna kolekcja,bardzo mi się podoba prosił bym o więcej zdjęć może munduru jak posiadasz Question
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Czw 11 Sty, 2007 23:13

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za opinię!
Posiadane przeze mnie niemieckie mundury to tylko repliki, w związku z tym nie chciałem ich tutaj zamieszczać.
Muszę Wam się pochwalić (choć wiem, że to nie ładnie), że wczoraj upolowałem regulaminowe, niemieckie pudełko na tłuszcz, w bardzo ładnym stanie - jak znajdę czas to dzisiaj wrzucę fotki )

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pią 12 Sty, 2007 10:16

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie jestem entuzjastą tego elementu niemieckiego wyposażenia. Może dlatego, że generalnie okazał się ono zbędnym obciążeniem (po za ochroną twarzy przed mrozem i innymi tego typu nieregulaminowymi rozwiązaniami). W związku z tym przez długi czas nie byłem zainteresowany posiadaniem maski pgaz (w odróżnieniu od puszki do niej, których w swojej kolekcji mam już kilka). Postanowiłem bowiem, że jak mam już jakąś sobie nabyć to musi być ona w przyzwoitym stanie i jednocześnie w przyzwoitej cenie, co z reguły nie idzie w parze. W końcu niedawno udało mi się nabyć kompletną maskę przeciwgazową Wehrmachtu model z 1938 roku „M38” (z gumową częścią twarzową) z większym pochłaniaczem typu FE41. Ładnie sygnowaną Waffenamt’ami. No i co ciekawe w niebieskim malowaniu elementów metalowych. Właśnie to malowanie stanowi dla mnie największą atrakcję. Kolor niebieski na metalowych elementach maski przeciwgazowej Wehrmachtu był ostrzeżeniem dla żołnierzy wykorzystujących w swojej pracy kompas, że wykonane były one ze stopu o dużej zawartości żelaza, dlatego maski takie dystrybuowano w jednostkach pomocniczych i paramilitarnych, a nie frontowych.




_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 30 Sie, 2007 8:14

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładniutkie zabaweczki , stan rewela . Gratuluję zbioru i niech moc Ciebie nie opuszcza . Piwo

Czw 30 Sie, 2007 19:03

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem niemieckiego dalmierza EM 34 (Entfernungsmesser 34), a ściślej tego co niego zostało. Z jednej strony smuci fakt, że został on tak zdewastowany i że raczej nie będzie się on już nadawał do rekonstrukcji, która pozwoliła by na przywrócenie jego pierwotnych funkcji, ale z drugiej strony przy odrobinie wysiłku i dobre woli myślę, że uda mi się przywrócić jego wygląd zbliżony do pierwotnego. Dobrze, że to co pozostało z tego przyrządu zachowało się w tak dobrym stanie – są wszystkie elementy okleiny w barwie feldrgau i 90 % farby tej samej barwy na elementach nią malowanych. Optyka (tak która ocalała – a zostały co mnie zwłaszcza cieszy główne soczewki okularów) jest cała, nie pokruszona.
Mnie osobiście cieszy zwłaszcza fakt, że ten egzemplarz jest produkcji albo przed, albo wczesnowojennej, bo fabrycznie malowany jest na ciemnozielony kolor, a po za tym pokryty jest okładziną przeciwpoślizgową czego pod koniec wojny ze względów ekonomicznych już nie stosowano.
Zachowała się podziałka metryczna oraz napisy na zamknięciu pokrętła regulacyjnego.
Brakuje sporo elementów, ale jak powiedziałem będę miał co robić w długie, zimowe wieczory tak by fant był gotowy na letnie dioramy Wink








Wszystkich zainteresowanych tym urządzeniem zachęcam do obejrzenia tej strony, gdzie znajdują się zdjęcia kompletnego egzemplarza tego samego modelu:
http://www.fieldgear.org/optics.htm (na dół przewijać), a szczegóły tu:
http://www.fieldgear.org/em34.htm

Pozdrawiam
Hindus

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pią 07 Gru, 2007 11:30

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawno nie aktualizowałem wątku o mojej kolekcji, więc postanowiłem dzisiaj wrzucić zdjęcia kilku ciekawszych fantów, o które w ostatnim czasie ją powiększyłem.

Pozdrawiam
Hindus



Opis załącznika:
Lornetka służbowa 10x50 - największy ręczny model lornetki używany w wojskach lądowych Wehrmachtu. Wyrób późnowojenny firmy Ernst Leitz GmbH Wetzlar - niestety sporo przeszła - ale co ważne nadal jest sprawna. Mam też do niej oryginalny futerał, którego n

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Jedna z wersji późnowojennego plecaka niemieckich wojsk lądowych WH. Kompletny, ładnie sygnowany.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Nie mogłem się powstrzymać, żeby w ramach "archeologii eksperymentalnej"nie podpiąć do niego szelek i spakowanej A-ramy (która, tak jak celta, torba do A-ramy i szelki są replikami wykorzystywanymi przeze mnie w rekonstrukcji historycznej; menażka orygina

Opis załącznika:
Tropikalny plecak wojsk lądowych WH. Niestety inwalida wojenny -stracił klapkę kieszeni wraz z zapięciem, jeden z dolnych D-ringów do szelek szturmowych oraz wewnętrzne kieszenie, z których pozostały strzępy- ale i tak go lubię ;)

Opis załącznika:
Swoją drogą plecaki te (mam na myśli wersję tropikalną) musiały być bardzo popularne wśród żołnierzy Wehrmachtu walczących na ziemiach polskich - jak do tej pory to jest 6 egzemplarz, spośród tych które moi znajomi lub ja pozyskaliśmy w ciągu ostatn

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 13 Lis, 2008 13:09

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze kilka ciekawszych, według mnie, fantów z mojej kolekcji.

Pozdrawiam
Hindus



Opis załącznika:
?adownica na wyposażenie żołnierza drużyny łączności WH - urządzenie do sprawdzania poprawności działania polowych linii telefonicznych.

Opis załącznika:
Składana łopatka saperska WH. ?adnie sygnowana. Akurat ten egzemplarz po wojnie służył w armii norweskiej, dlatego pokryty jest zieloną farbą.

Opis załącznika:
Wbrew pozorom okazało się to dla mnie jego atutem, bo po pierwsze farba ta ładnie zabezpieczyła cały fant, po drugie zainteresowanie potencjalnych nabywców było z tego powodu małe, a po trzecie farba dała się łatwo usunąć.

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Kompletny tornister WH w wersji M34, w rzadziej spotykanej odmianie bez obszycia sierścią górnej klapy. Mam wątpliwości co do dodatkowych szlufek naszytych na klapie - być może jest to modyfikacja wykonana w epoce, ale pewności nie mam...

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pią 14 Lis, 2008 12:32

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sporo klamotow !! fajny stuff !!! Piwo
_________________
pozdrawiam !! michal

Nie 16 Lis, 2008 2:00

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sporo klamotow !! fajny stuff !!!


Dziękuję za pozytywną opinię! Uśmiech

Pozdrawiam
Hindus

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Pon 17 Lis, 2008 11:49

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

super bardzo mi się podoba Piwo

Nie 16 Sty, 2011 8:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.