| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@colinQ fajne rzeczy.GRATULACJE kolekcji.

Wto 22 Kwi, 2008 12:52

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szkoda że medalik nadgryziony spoko fanciory Piwo
_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Wto 22 Kwi, 2008 13:33

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś stałem się posiadaczem 5 Mark'owego bonu/banknotu z miasta Lęborka, które zamieszkuję Bardzo szczęśliwy
Nie wiem ile to warte, ale liczy się napis Lauenburg Wink

Data wydania: 15 Listopad 1918 rok

Jak na razie zbieram informacje na jego temat...


_________________
Pozdrawiam, Konrad


Ostatnio zmieniony przez colinQ dnia Wto 13 Maj, 2008 23:50, w całości zmieniany 1 raz

Pon 12 Maj, 2008 15:59

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak to wygląda na półeczce, ta moja skromność Razz


_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 13 Maj, 2008 23:48

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowy nabytek...
ładownica do rosyjskiego karabinu powtarzalnego Mosin z okresu jak przypuszczam DWS. Zbieram wszelkie informacje na jej temat Uśmiech



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pon 16 Cze, 2008 14:59

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

colinQ napisał:
A tak to wygląda na półeczce, ta moja skromność Razz


Oprawil bym dokumenty w antyrame. Szkoda, zeby niszczaly podpierajac sciane.

Ciekawy zbior.

Pon 16 Cze, 2008 19:16

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak chyba zrobię Ady, dzięki za rade Wink
Powoli, powoli może dojdę kiedyś do twojego poziomu, choć nieśmiertelniki nie specjalnie mnie interesują Wink

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pon 16 Cze, 2008 20:10

Powrót do góry
Ady
Leutnant

Leutnant




Posty: 341
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Daj spokoj. Dzieki Wink

Pon 16 Cze, 2008 20:26

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arbeitsbuch 1940


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 19 Sie, 2008 10:42

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trafił do mnie ostatni fant z serii niemieckiej... rezygnuję z III Rzeszy i ukierunkowuję się na II RP, trochę bardziej patriotycznie Wink
Nowy nabytek to Arbeitsbuch z 1940 roku, ale jest problem, gdyż jest to jedyna informacja jaką o niej posiadam. Pismo jakim jest wypisana przewyższa moje możliwości i nie potrafię go odczytać, nawet tożsamości jej posiadacza! Proszę o pomoc Wink

Trafiły również do mnie na czas określony pamiątki po pradziadku: arbeitskarte, dowód osobisty z '35, świadectwo szkolne z '33 i tuż powojenny akt nadania ziemi itp. Zdjęć wrzucać nie będę, bo jak pisałem jest to u mnie na czas określony wyłącznie do przejrzenia, gdyż rodzina chce sobie to zachować.

Aktualnie poszukuję orzełków przedwojennych, mianowicie szczególne zainteresowanie wzbudzają we mnie: czapkowy wz. 19 i furażerkowy wz. 22. Dwudziestkę-dwójkę miałem okazję kupić na jarmarku dominikańskim od jakiegoś dziadka za 120 zł, ale postanowiłem się wstrzymać... i poszukać czegoś na AlleDrogo lub w innych źródłach.

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 19 Sie, 2008 10:48

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
rozumiem Twoją decyzję, ponieważ rok temu miałem podobny problem, tzn. chciałem sprzedać wszystkie niemieckie fanty i kolekcjonować tylko rzeczy polskie, ale następnie sobie uświadomiłem, że przecież można zbierać jedno i drugie, ponieważ wówczas taka kolekcja się w pewien sposób uzupełnia a poza tym dotarła do mnie również jeszcze jedna rzecz, że o ile jest bardzo dużo literatury i fachowców w temacie III Rzeszy i łatwo tutaj o zweryfikowanie oryginalności przedmiotu o tyle z polskimi rzeczami jest o wiele trudniej, ponieważ po wojnie bito doskonałe kopie przedwojennych odznaczeń, odznak na przedwojennych sztancach, cudowano z szablami i innymi rzeczami, byle tylko zbyć klientowi ...
Na Twoim miejscu zbierałbym raczej te bardziej popularne fanty z II RP, ale nie zaniechał też zbierania "niemczyzny".

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 19 Sie, 2008 19:42

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm. No przemyślę to o czym mówisz...
Ale niemieckie fanty to nie jest nasza historia...
Kilka osób patrzących na to z boku zwróciło mi na to uwagę... co zmusiło mnie do refleksji...
Stwierdziłem więc, że wolę wybrać historię Polski a nie Niemiec... zastanowię się jeszcze nad tym...
To co mam, to pewnie sobie zostawię... ale czy dalej będę zbierał (czyt. kupował), bo co innego jak kiedyś coś ukopię lub znajdę... zobaczymy.

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 19 Sie, 2008 20:10

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kilka osób patrzących na to z boku zwróciło mi na to uwagę... co zmusiło mnie do refleksji...

Nie patrz na innych,źle możesz na tym wyjść.Rozumiem cię bo sam nie raz sam słysze "opinie" co ja zbieram.

_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Wto 19 Sie, 2008 20:50

Powrót do góry
stg
Porucznik

Porucznik





Posty: 721
Skąd: Żórawina/Wrocław przed 1937(Rothsürben) po 1937(Rothbach)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie to samo ,,dlaczego tu jest tyle rzeczy ze swastyką? po co ci to? Twisted Evil ,, Ja się tym nie przejmuje jak nie chcesz żeby intensywnie rozrastała ci się kolekcja niemczyzny to szukaj okazji, chodz po skupach złomu,pytaj znajomych pozdro Łukasz

Wto 19 Sie, 2008 22:02

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poza tym należy dodać, że rzeczy niemieckie z II WŚ zbierane są na całym świecie, nawet w tak odległych zakątkach jak Singapur, Chiny, Nowa Zelandia! Faktem jest, że nasz kraj sporo wycierpiał w wyniku agresji Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, ale na Ukrainie, Białorusi, Litwie i w samej Rosji dochodziło przecież do takich samych rzeczy jak w Polsce a dziś w tych krajach również się kolekcjonuje rzeczy niemieckie. Czemu? Ponieważ jakby nie patrzeć są to rzeczy po potężnej armii, która wojowała na wielu frontach i z wieloma krajami - w końcu, na szczęście została pokonana, ale z jakim wysiłkiem. Dostępność odpowiedniej literatury oraz ilość osób kolekcjonujących rzeczy niemieckie zapewniają dość łatwą identyfikację przedmiotów oraz ocenę ich oryginalności. Poza tym, kto oglądając np. Czterech Pancernych czy też Kapitana Klossa w dzieciństwie nie czuł tej tajemniczości, która towarzyszyła wojskom niemieckim, ich uzbrojeniu, ekwipunkowi itd. To wszystko się skałada na jedno.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 20 Sie, 2008 9:27

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale niemieckie fanty to nie jest nasza historia...



Grubo się mylisz!!! Te ''niemieckie fanty'' to 6 lat naszej historii (czego dowody leżą po polach i lasach) i nic na to nie poradzimy!!!! Ja nie widzę nic złego w kolekcjonerstwie dopóki nie ociera się to o ideologię nazistowską!!! Rolling Eyes

_________________
21. Fusilier-Bataillon von Stutterheim
3. Ostpreußischen Landwehr Infanterie Regiments

Sro 20 Sie, 2008 10:00

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stwierdziłem, że jeżeli niemieckie to wybieram dokumenty... a tak poza tym od czasu do czasu postaram się wzbogacić szafkę o jakąś niemiecką rzecz, ale w granicach rozsądku... Wink
A za główny cel stawiam II RP. Uśmiech

Dzięki za opinie Wink

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Czw 21 Sie, 2008 18:08

Powrót do góry
Sagano
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki





Posty: 233
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"ColinQ" jak możesz to zerknij na moje odznaki, ten polski orzełek. Byłbym ci wdzięczny za identyfikację.

Czw 21 Sie, 2008 18:21

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do mojej kolekcji doszły dwa ryngrafy tuż przedwojenne, pochodzące z wschodnich terenów II RP, a dokładniej z Litwy - Wilna. To też na tle orła w koronie znajduje się charakterystyczna dla tych terenów Matka Boska Ostrobramska. Dokładnej daty produkcji nie znam, ale pierwszy wręczono go w roku 1938 na chrzcie, właśnie w Wilnie. Drugi myślę, podobnie.

Dodatkowo, w ramach testów systemu Macintosh stworzyłem prostą stronkę dot. mojej "kolekcji", a raczej drobnego zbioru. Znajdują się tam opisy stworzone w ramach wiedzy i możliwości oraz zdjęcia przedmiotów. Laughing

Adres stronki to: www.konradkolasa.ugu.pl/dws



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Sro 10 Wrz, 2008 22:41

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś trafiła do mnie kartka żywnościowa z Lęborka.
Datowana jest na czerwiec/lipiec 1944 roku.
Na co jest ta kartka?

Jeśli jest wie ktoś coś więcej o kartkach tego typu, proszę o kontakt.
Głównie interesuje mnie, jakiej grupie społecznej były wydawane.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Wto 14 Paź, 2008 18:59

Powrót do góry
colinQ
Porucznik

Porucznik





Posty: 715
Pochwał: 2
Skąd: Lauenburg i/Pom.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziś przybyła do kolekcji "książeczka oszczędnościowa PKO" z 1938 roku.
Posiada ona 17 podbitych kratek co łącznie daje 85 zł, ponieważ każdorazowa "wkładka" wynosiła 5 zł.

Książeczka niestety jest w niektórych miejscach popisana z lat młodości, kiedy to byłem małym chłopcem i rysowałem na wszystkim co mi w łapki wpadło... Zniesmaczony

Teraz udało mi się ją odnaleźć i trafi na półeczkę.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam, Konrad

Pią 17 Paź, 2008 21:32

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

super bardzo mi się podoba Piwo

Nie 16 Sty, 2011 8:00

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.