| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sprawdzanie pisowni na forum...

Witam Uśmiech

Właśnie zostało uruchomione sprawdzanie pisowni na forum Wink Wyrazy, które nie zostaną odnalezione w bazie zostaną oznaczone na czerwono, po kliknięciu na taki wyraz jest możliwość wprowadzenia poprawionej wersji takiego wyrazu przed wysłaniem wiadomości Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 18 Kwi, 2006 18:27

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Trochę, dużo czasu zajmuje takie sprawdzenie Neutral U mnie się kłócił o kawałeczek odstępu od przecinka Rolling Eyes

Wto 18 Kwi, 2006 20:15

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co Ci chodzi z tym przecinkiem Wink Nic nie jest doskonałe i wiadomo, że niektóre rzeczy będą wykrywane jako błędy chociaż to nie są błędy itp. Wink

Wto 18 Kwi, 2006 20:31

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ciekawy system. Jak najbardziej popieram.
_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy

Wto 18 Kwi, 2006 20:48

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tylko to strasznie spowalnia działanie forum. Żeby to automatycznie się korektowało, a to sporo czasu zajmuje. Jakby dodać Wyślij bez sprawdzenia byłoby lepiej Wink A automatycznie sprawdzać długie teksty oprócz cytatów Wink

Wto 18 Kwi, 2006 21:07

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak już to spowalnia to jedynie wysyłanie postów a nie całe forum Wink Poza tym automatycznie błędy automatycznie się nie poprawiają, jedynie są zaznaczane wyrazy w których może być błąd Wink Poza tym odbyło się w tej sprawie kiedyś głosowanie wśród moderatorów i większość była za... To, że sprawdzanie pisowni jest to jest fakt a nie pytanie do użytkowników czy coś takiego wprowadzić 8)

Wto 18 Kwi, 2006 21:11

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sam mod mnie odrobinę denerwuje, ale wydaję mi się, że w ten sposób forum będzie czytelniejsze Rolling Eyes Może znajdzie się jakaś lepsza wersja w przyszłości czy cóś. W sumie to nie jest takie głupie Laughing Wystarczy poprawnie pisać, wtedy zaoszczędza się czas na poprawki i posty w stylu "Mógłbyś powtórzyć" Wink

Wto 18 Kwi, 2006 21:15

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Chwała za to. Może w końcu będzie wiadomo co przedmówca miał na myśli Bardzo szczęśliwy Piwo i w jakim języku.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 18 Kwi, 2006 23:46

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To, że sprawdzanie pisowni jest to jest fakt a nie pytanie do użytkowników czy coś takiego wprowadzić

Dura lex... - jak mawiali starożytni.
Co nie zmienia faktu, że cholera mnie bierze, jak mam wysyłać post.I tyle.
Szefostwa prawo, by to wprowadzić - moje prawo: by powiedzieć, że mi się sposób działania nie podoba - co niniejszym czynie.
Jeszcze jedna sprawa - od zimplementowania serwisu muszę logować się dwukrotnie dla każdej wypowiedzi - przed napisaniem odpowiedzi i by ją wysłać (a piszę dość szybko).
Pozdrowienia
Grendel

Sro 19 Kwi, 2006 1:29

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Szefostwa prawo, by to wprowadzić - moje prawo: by powiedzieć, że mi się sposób działania nie podoba - co niniejszym czynie.


Oczywiście, że masz prawo powiedzieć, że Ci się to nie podoba. Obojętnie co by nie zrobić to zawsze, część osób będzie za a część będzie przeciwna. Nikogo nie zmuszam do tego, że ma mu się to podobać Wink

Co do zwolnienia wysyłania posta to jakoś nie mogę powiedzieć, żeby była jakaś duża różnica w stosunku do tego co było wcześniej, u mnie wyświetlenie się strony z wynikami sprawdzania od momentu kliknięcia na "dalej" to czas koło 4 sekund, niektóre wątki ładują się dłużej niż trwa to sprawdzenie pisowni Wink

Grendel napisał:
Jeszcze jedna sprawa - od zimplementowania serwisu muszę logować się dwukrotnie dla każdej wypowiedzi - przed napisaniem odpowiedzi i by ją wysłać (a piszę dość szybko).
To już raczej nie wina skryptu, spróbuj wyczyścić pliki cookie, cache przeglądarki itp. coś powinno pomóc Wink Znaczenie może mieć też to czy w adresie strony podajesz www czy też nie 8)

Pozdrawiam
Dawid Piwo

P.S. Ta wiadomość sprawdzała się koło 2 sekund Wink

Sro 19 Kwi, 2006 13:28

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co nie zmienia faktu, że cholera mnie bierze, jak mam wysyłać post.I tyle.
To tylko twoje przyzwyczajenie to powszechnej formy phpBB, uważam mod za przydatny. Moja aklimatyzacja po tym modzie trwała 1-2 godziny i obecnie nie odczuwam żadnej różnicy. Na forum PS jest gorzej, każdy błąd jest zaznaczany czerwonym kolorem Co psuje stylistykę tekstu i robi z niego nieczytelny Mr. Green

Sro 19 Kwi, 2006 14:06

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dawid159,
Cytat:
Oczywiście, że masz prawo powiedzieć, że Ci się to nie podoba. Obojętnie co by nie zrobić to zawsze, część osób będzie za a część będzie przeciwna. Nikogo nie zmuszam do tego, że ma mu się to podobać

Z tym dyskutować nie będę - Twoje forum - Ty ustanawiasz reguły.
Dura lex - jak pisałem.
Cytat:
Grendel napisał:
Jeszcze jedna sprawa - od zimplementowania serwisu muszę logować się dwukrotnie dla każdej wypowiedzi - przed napisaniem odpowiedzi i by ją wysłać (a piszę dość szybko).
To już raczej nie wina skryptu, spróbuj wyczyścić pliki cookie, cache przeglądarki itp. coś powinno pomóc

Ieeee tam, panie Havranek...Ieee tam....Programowaniem to ja się zajmuję dla chleba od dobrych 18 lat, a bawić sie zaczynałem w ZETO w latach 70-tych na Odrze 15 ...Wiem co piszę (zazwyczaj). ;o)Nie, żebym się przechwalał, czy by (jak mi sugerował kolega I&m) narzekać, ale by wskazać coś, co można poprawić.

I&m,


Cytat:
To tylko twoje przyzwyczajenie to powszechnej formy phpBB, uważam mod za przydatny.

Pewnie masz rację, choć w moim wieku nawyki stają się bardzo silne ;o)

Pozdrowienia
Grendel

Sro 19 Kwi, 2006 16:41

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja też zasugerowałem rozpoczęcie poszukiwania przyczyny od rzeczy najprostszych, w końcu u mnie działa bez problemu, nikt inny nie zgłosił też problemu z koniecznością podwójnego logowania Wink

No ja w latach 70-tych jeszcze nie miałem okazji programować Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Sro 19 Kwi, 2006 16:50

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

System ma pomagać, nie utrudniać, proszę o wszelkie uwagi i wnioski.

wszystkie wzięte będą pod uwagę.

Sro 19 Kwi, 2006 17:09

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Już sie zaczynam przyzwyczajać, choć nadal narzekam, że wolniej (wybacz ;o) ).
Ale jak ma juz być "ortograficzna poprawność" - napraw proszę przyciski wysyłania postu po sprawdzeniu - ogonków tam nie stwierdzono ;o)
Acha - po poprawieniu skryptu problem z częstym logowaniem znikl.Dziekuję - pewnie błąd leżał w częstotliwości odświeżania (czy jak się to po polsku zwie - niestety nie znam polskiej terminologii - komputery "wybuchły"gdy byłem juz poza krajem - łatwiej mi o tym mówić po angielsku - wybacz).
Obiecuję, że będę narzekał tylko wtedy, gdy będę widział problemy -
nie częściej ;o)
Pozdrowienia
Grendel

Sro 19 Kwi, 2006 19:12

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Acha - po poprawieniu skryptu problem z częstym logowaniem znikl.Dziekuję

Przyznam się, że skrypt nie był poprawiany w najmniejszym stopniu Wink Problem ze zdjęciami dotyczył jednej linijki w pliku tpl (czyli w stylu forum) Także problem sam się naprawił Wink

A może po prostu problem z podwójnym logowaniem występował wtedy gdy chciałeś dodać do wiadomości załącznik Question Wtedy w momencie gdy wyskoczył błąd, dawałeś pewnie wstecz i może następowało przypadkowe wylogowanie albo coś Wink

Przyznam się, że nie wiem co było przyczyną takiego stanu rzeczy, bo w skrypcie nic nie było ruszane, a tym bardziej nic co by miało związek z odświeżaniem Wink No ale najważniejsze, że działa Laughing

A odnośnie angielskiej terminologii to też mi bardziej odpowiada niż polska, jest ogólnie bardziej zrozumiała w świecie IT Wink

Sro 19 Kwi, 2006 19:31

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Hmmm...W tym momencie jedyną chyba możliwością pozostaje łącze...Niestety problemy z transatlantyckim co jakiś czas się pojawiają...
Zwłaszcza w okolicy mojej północy(wczesnym rankiem w Polsce).
No nic - jak piszesz - dobrze, że działa.
Pozdrowienia i wracam do pracy
Grendel

Sro 19 Kwi, 2006 19:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.