| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O zamkach i zabytkach slow kilka....

Zalozylem nowy watek bo jakos glupio pisac o Mokrzeszowie w topic'u dotyczacycm Bozkowa. Tak wiec odpowiadam na problem poruszony przez swistaka w ostatnim jego poscie "mokrzeszwoskim".

Siwstaku.... Jedna tylko uwaga - a co to za roznica kto kupil jakis obiekt. W koncu to akurat Niemiec go wybudowal wiec chyba nie jest niczym zlym jesli go teraz po naszej dewastacji go bedzie ratowal. Problem tkwi w tym, ze rozni ludzie nakupowali w polowie lat 90-tych takie obiekty wlasnie z mysla o pozniejszej sprzedazy nikomu innemu jak jakiemus niemcowi. Chodzi o to, ze jak ktos sie juz rzucil na posiadanie wlasnego zamku to niech sobie go ma. Ale niech go bedzie na to stac, a nie zeby byl potencjalna droga do latwego zysku. Jak widac ani Niemcy ani nikt inny jakos tlumnie nie wali do nas po odzyskiwanie swojego dawnego majatku. Ja mysle, ze czas najwyzszy zaczac czynic wrzask o zabytki wogole a nie tylko o jeden (i to trzeba uczciwie powiedziec dosc marnej klasy) Mokrzeszow. Jakos z Bozkowem mozna bylo sie uporac i zabrac oszustowi. Widac w przypadku Mokrzeszowa nikomu na tym nie zalezy albo sa "inne wazne wzgledy". Ja mam dokladna dokumentacje dewastacji pieknych i wartosciowych obiektow bedacych w lapach ludzi ktorzy nie maja ani pojecia co z tym robic ani srodkow ani pomyslow. Jak chocby palac Sarny z pieknym plafonem Willmana w salonie czy pobliski zamek w Scinawce Gornej gdzie w restaurowanej kaplicy rowniez z freskami tego malarza przchowuje sie jablka, kartofle i cebule. Nieliczne mialy szczescie... Tak wiec prosze aby nie uprawiac dalej propagandy w stylu prastarych ziem piastowskich, odwetowcach zza Renu czy nawaly Krzyzackiej. Wszelkiemu zlu jakie sie wyrzadza zabytkom jestesmy winni my sami. Nikt za nas tego nie uczynil. To nie "niemiec" za nas podejmowal decyzje o sprzedazy i na jakich warunkach. Robil to jakis "Kowalski" albo inny "Kwiatkowski".

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Nie 09 Kwi, 2006 13:17

Powrót do góry
sawkowy
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 210
Skąd: Pilchowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W pełni się z Tobą zgadzam - bo pogląd, że niech niszczeje, a nie oddam Niemcom trochę mnie śmieszy. Zamiast kwitnąć, niech straszy, a co tam, najważniejsze, że nasze!

Nie 09 Kwi, 2006 22:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.