| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajemnicze miejsca (?)

Od paru miesięcy usiłuję zlokalizować znane mi ze słyszenia miejsce w Gliwicach o nazwie "6 stawów"; zafrapowała mnie też opowieść przytoczona na tych forach przez mari von Wickerode (czy temat dotyczy jeziora Bełdany?), a i niemałe wątpliwości (bo kto budowałby na taką skalę schrony) nasunęła mi notka prasowa z 2007 roku dotycząca okolic Szczecina (Puszcza Bukowa), cyt: " Bunkry...Ciągnące się kilometrami tunele mają ukryte wejścia, są połączone tajnymi korytarzami. Cały kopleks zajmuje praktycznie całą puszczę - ponad 100 kilometrów kwadratowych." Pozdrawiam i liczę na to, że może ktoś coś więcej wie w tematach.

Nie 26 Lip, 2009 10:39

Powrót do góry
malinka 1
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 62
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Zaciekawił mnie ten temat czy możesz podać skąd pochodziła ta notatka prasowa o Puszczy Bukowej?

Pon 24 Maj, 2010 21:39

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, ale nie pamiętam... Jest takie magiczne słowo, pomocne w takim przypadku, a zwie się: "google". Pozdrawiam. Uśmiech
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Wto 25 Maj, 2010 6:45

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

malinka 1 napisał:
Witam
Zaciekawił mnie ten temat czy możesz podać skąd pochodziła ta notatka prasowa o Puszczy Bukowej?


Podziemnym Szczecinem, a także umocnieniami w Puszczy Bukowej od lat zajmuje się Kurier Szczeciński.
Zerknij na poniższe linki
http://podziemnyszczecin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=12
http://podziemnyszczecin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=12
A tutaj galeria zdjęć z samej puszczy:
http://picasaweb.google.pl/AndrzejKruppa/BunkryLesneMagazynyIUroczyskoMostyWPuszczyBukowej#
Ale notatka ta dotyczyła pewnego przestępcy ukrywającego się w Puszczy Bukowej.
Cytat:
Od rana policja przeszukuje poniemieckie bunkry w puszczy Bukowej pod Szczecinem
Snajper ze Szczecina jest poszukiwany listem gończym. Jest to przestępca, który w 2005 roku nie wrócił do więzienia z przepustki. Policjanci są pewni, że ukrył się w Puszczy Bukowej pod Szczecinem. To tam Niemcy przed wojną zbudowali kompleks doskonale ukrytych bunkrów, przeznaczonych dla nazistowskich władców Pomorza. Jeśli bandyta zdołał skryć się w niezliczonych tunelach poniemieckich bunkrów, policja będzie go tam szukać całymi tygodniami. Nadzieja w tym, że przestępca nie ma zapasów żywności. Z wodą nie będzie mieć problemów, bo Niemcy zadbali o specjalne podziemne zbiorniki, w których zbiera się np. deszczówka.
Bunkry to doskonałe miejsce na ukrycie się przed pościgiem. Ciągnące się kilometrami tunele mają ukryte wejścia, są połączone tajnymi korytarzami. Cały kompleks zajmuje praktycznie całą puszczę - ponad 100 kilometrów kwadratowych.
Policja zaapelowała do mieszkańców o dużą ostrożność. Kierowców zaś prosi o niepodwożenie nieznajomych osób. Okoliczne drogi są obstawione. Obława z godziny na godzinę zacieśnia się, ale policjanci mówią wprost - to poszukiwanie igły w stogu siana.
Nad Puszczą Bukową od nocy lata helikopter z kamerą termowizyjną; bandytę tropią nawet antyterroryści. Mężczyzna ma bowiem broń i nie waha się jej używać. Nie wiadomo jednak, jaka to broń. Ale nie potwierdzają się informacje, jakoby miał on także celownik laserowy. Przestępca raczej korzysta ze zwykłego wskaźnika laserowego.
- Jeśli dziś go nie złapiemy, to opublikujemy jego wizerunek i dane osobowe przestępcy - zapowiada rzeczniczka prasowa komendy miejskiej policji w Szczecinie Katarzyna Legan.
Dziś w nocy znów okazał się sprytniejszy, choć szczecińska policja depcze mu po piętach. O 4 nad ranem bandyta włamał się do jednego z domów. Tym razem bez kominiarki. I to go zdradziło, bo dotąd zawsze działał zamaskowany.
Wczoraj wieczorem postrzelił mężczyznę w okolicy Hotelu Panorama w Szczecinie. Najpierw wybiegł z lasu i zażądał pieniędzy od kobiet siedzących w samochodzie. Stojący obok mężczyzna stanął w ich obronie. Bandyta postrzelił go w głowę, po czym zabrał wszystko, co leżało na przednim siedzeniu samochodu i uciekł.
Wtedy padł rozkaz uruchomienia obławy. To gigantyczna akcja. Włączono do niej całe szczecińskie siły policji. Ściągnięto antyterrorystów. Lasy patroluje helikopter.
Snajper wciąż unika złapania. Policjanci nie mają już jednak najmniejszych wątpliwości - to ten sam strzelec, który przez ostatnich kilka dni napadł siedem osób. Dwie postrzelił, a do dwóch mierzył. To właśnie ten sprawca prawdopodobnie postrzelił rzecznika zachodniopomorskiego SLD.

Źródło: dziennik.pl

Sro 25 Sie, 2010 20:03

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy informacja o w/w megastrukturze podziemnej ma jakokolwiek pokrycie z rzeczywistością?

Pozdrawiam

Czw 26 Sie, 2010 14:58

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy to jest megastruktura? Eksploratorzy znajdą tutaj coś dla siebie, zarówno w Puszczy, która jak na mój gust jest zbytnio ostatnio ucywilizowana jak i podziemia pod miastem, do których niestety dostęp jest raczej przypadkowy.Cykl artykułów w "Kurierze Szczecińskim", a było ich ponad 120 autorstwa red. Grażewicza jest najbardziej znanym źródłem informacji na temat podziemnego szczecina, ale nie wszystko zostało zweryfikowane.
Poniżej link dający obraz na temat Puszczy:
http://www.open.vot.pl/dialog/index.php?topic=324.0
Poniżej "trasa turystyczna" w samym Szczecinie
http://schron.szczecin.pl/podziemnyszczecin.php

Czw 26 Sie, 2010 15:47

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.