| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Radziecki lotniskowiec na licytacji

Witam. Przeglądam sobie dziś wiadomości ze świata, a tutaj proszę:

"Były radziecki lotniskowiec "Mińsk", użytkowany od roku 2000 jako pływający park rozrywki w Chinach, zostanie wystawiony na aukcję - podały w piątek chińskie media

Według nich, cenę wywoławczą ustalono na 16 mln dolarów.

"Mińsk", sprzedany w 1998 roku do Chin na złom, został następnie kupiony przez firmę z branży rozrywkowej. Kosztem milionów dolarów przekształciła ona okręt w atrakcję turystyczną w mieście Shenzhen.

We wrześniu 2000 roku podjął działalność park rozrywki o tematyce militarnej "Lotniskowiec Mińsk". Jedno z chińskich biur turystycznych opisywało park jako miejsce, gdzie zachowano szacunek dla historii i jednocześnie wprowadzono elementy rozrywki.

Według reklam, na okręcie można było obejrzeć zarówno bojowe torpedy jak i występy rosyjskiego zespołu tańców ludowych.

Całe przedsięwzięcie okazało się jednak nierentowne i w marcu ubiegłego roku sąd w Shenzhen ogłosił upadłość spółki Minsk World Industries.

Sąd zlecił również jednej z południowochińskich firm aukcyjnych by 22 marca wystawiła okręt na sprzedaż. W ubiegły czwartek firma potwierdziła, że licytacja się odbędzie.

Według chińskiej prasy, mimo kłopotów finansowych park jest nadal czynny i w ubiegłym roku przyjął 33 tys. zwiedzających."

Czy ktoś zna historię tego okrętu zanim trafił do Chin oraz dane techniczne ?

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Pią 17 Lut, 2006 14:48

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

własciwie to pseudolotniskowiec. dla śmiglaków i JAK-36.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 17 Lut, 2006 19:21

Powrót do góry
igla
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki







Posty: 537
Skąd: Poznan
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co sie z nim teraz dzieje Question Question

Wto 28 Mar, 2006 19:22

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Rzuciłem okiem w wiadomości na serwisach zagranicznych i jak na razie wygrzebałem tylko to, że licytację ustalono na 22.03 (Minsk World Industries Co. Ltd. potwierdziło, że licytacja się odbędzie). Cenę wywoławczą ustalono na 128 mln yuan'ów, czyli ok. 16mln dolarów). Jak tylko znajdę coś o przebiegu licytacji to zarzucę na forum, bo sam jestem ciekaw, kto tyle żelastwa kupił. Ale ile będzie trwała sama licytacja to nie mam pojęcia, nie znam się na ich procedurach. Pozdrawiam.
_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sro 29 Mar, 2006 16:07

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapomniałbym. Dorzucam adres strony www, na której jest trochę zdjęć lotniskowca.

http://www.flickr.com/photos/takchek/36309007/

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Sro 29 Mar, 2006 16:10

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co chcesz kupić tą łajbę i zrobić Panama City na Bałtyku Wink Question

Sro 29 Mar, 2006 16:28

Powrót do góry
harpoon
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki





Posty: 999
Pochwał: 5
Skąd: Poznań
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A więc...
Pogrzebałem troszkę w tym temacie i dotarłem do artykułu tyczącego sprzedaży w/w okrętu.
Licytacja skończyła się w momencie, kiedy się rozpoczeła. Dlaczego ? Do przetargu stanęło trzech potencjalnych kupców (niestety w tekstach nie podano kim byli). Od razu stwierdzili, że cena wywoławcza jest stanowczo za wysoka. Prowadzący aukcję trzykrotnie podawał cenę 128mln yuan'ów, ale nie było chętnych. Tak więc okręt nie znalazł nowego właściciela. Ciekawe co z nim teraz, czy obniżą cenę i procedura licytacji sie powtórzy ? W mojej skromnej ocenie raczej tak, bo Minsk World Industries Co. Ltd. nie spłaciło wcześniej pobranych kredytów w bankach chińskich, a wyrokiem sądu z lutego tego roku konsorcjum zostało postawione w stan upadłości. Pozdrawiam.

_________________
"przeszkody są po to, aby je eliminować - problem w tym, że przeszkoda może wyeliminować ciebie"

Czw 30 Mar, 2006 0:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.