| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flis4k
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krzyż na śląskiej wstędze waleczności - pytanie do speców

Witam.
Nie siedzę zbytnio w polskich odznaczeniach jednakże jestem w posiadaniu takiego oto krzyża ( z tego co wiem na śląskiej wstędze waleczności itd. )Zaciekawiło mnie gdyż w jego wyglądzie są pewne różnice w stosunku do krzyża na śląskiej wstędze waleczności wystawionego na allegro.Czy to 2 różne odznaczenia które wyglądają prawie identycznie?

Dodam że mam pewność co odo oryginalności posiadanego przeze mnie krzyżyka i wiadomo do kogo należał( no chyba że weterana wrobiono XD)
Nie wiem tylko skąd różnice w wyglądzie i napisach na tym moim a na tym z allegro.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 18 Sie, 2010 19:09

Powrót do góry
flis4k
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tutaj link do tego allegrowego

http://allegro.pl/item1186299604_slaski_krzyz_walecznosci_1931.html

Może ktoś mądry będzie umiał mi wyjaśnić skąd wynikają różnice w wyglądzie Uśmiech

Sro 18 Sie, 2010 19:10

Powrót do góry
ferrer
Kapitan

Kapitan





Posty: 876
Pochwał: 1
Skąd: Calisia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twój to Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi odmiana 5 pp Rybnik ( były dwie odmiany)

a ten z allegro nazywany jest "Odznaka pamiątkowa, Krzyż na Śląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi"
Wykonany z metalu posrebrzany, śr 48,09 mm (były chyba też dwie odmiany)

Sro 18 Sie, 2010 21:01

Powrót do góry
pawelsamotyha
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 203
Pochwał: 1
Skąd: Kętrzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzyz,ktory pokazales na aukcji to ''Pamiatkowy krzyz na slaskiej wstedze walecznosci i zaslugi.Ten krzyz ktory pokazales na fotce to nie jest odmiana tzw.''rybnicka''( na rewersie powinien byc napis: na gornym ramieniu 5PP,na dolnym RYBN. Jest to Odznaka honorowa ''Krzyz ze wstega gornoslaska walecznosci i zaslugi

Sro 18 Sie, 2010 21:23

Powrót do góry
flis4k
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi.Przynajmniej wiem w czego jestem posiadaniu.Miło poszerzyć wiedzę o swoich znaczkach : )

Pozdrawiam.

Pią 20 Sie, 2010 0:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.