| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
speed4000
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uniwersalny

Witam. Proszę o pomoc w wyborze swojego wykrywacza. Chciał bym wykopywać militarkę i kolorki czyli szukam czegoś uniwersalnego tylko jest takie powiedzenie: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - Czy jakoś tak... Czy to się też tyczy do wykrywaczy ? Jest jakiś uniwersalny wykrywacz? Kwota do 800zł i wyżej już dziękuję.

Wto 03 Sie, 2010 18:58

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mogę doradzić tak... Wiele wykrywaczy przeszło mi przez ręce, ale jeżeli chcesz wykrywacz "uniwersalny" to polecam Smętka HS-3 (cena: 830zł). On jest bardziej na militarkę, aczkolwiek posiada dyskryminację oraz inne bajery (reg. czułości, balansu, itd.), więc monetki też załapie. Jest to wykrywacz VLF. Mogą być trudności z jego zdobyciem. Teraz nasuwa się pytanie na jakiej głębokości chciałbyś szukać tych monet (militarka obojętnie). Do tych celów może się również nadać Ace 250 z cewką 9x12". Cena 840 zł + koszt cewki. W ostateczności polecam C-Scope CS-120, jest bardziej do poszukiwania monet, ale nie oznacza to, że militarki nie załapie. Polecam te trzy wykrywki, poczytaj sobie o nich, i napisz, co jednak bardziej byś wybrał - monety czy militaria. Jeżeli już rozważysz, opiszę Ci, jak to jest z większą cewką/mniejszą (czy lepsza na militaria czy na monety). Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Wto 03 Sie, 2010 20:07

Powrót do góry
speed4000
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders powiem ci że bardziej podchodzą mi monetki i inne kolorki aczkolwiek chciał bym znaleźć jakieś fajne fanty militarne.

Wto 03 Sie, 2010 22:24

Powrót do góry
tudek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wielkopolska-Konin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ace z większą cewką to raczej słabe rozwiązanie-Większa cewka zwiększa zasięg w bardzo niewielkim stopniu,także militaria i tak mogą okazać się problemem.
_________________



W życiu piękne są tylko chwile.
www.wfeh.webd.pl

Sro 04 Sie, 2010 0:06

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No niby tak - ale Ace z 9x12 ma znajomy, i powiem Ci tudek, że zasięg na monety wzrósł o jakieś (średnio dla danej monety) 8-11 cm. Ale seria Ace to pewnego rodzaju "zabawki" (teraz się pewnie rzucą mi do gardła użytkownicy Ace Mr. Green). Jeśli jesteś w stanie wykonać sobie wykrywacz (oscyloskop, podstawowe narzędzia), to nic od ALL-1 lepszego nie znajdziesz. Mój z cewką 25 cm kosi 5gr z 32 cm. To prawie jak Rutus Proxima (1 cm różnicy Mr. Green). Można go także kupić gotowego, w zestawie d o dokończenia lub podobnym za ok 400-600 zł. W ostateczności zostają nieco droższe wersje Fishera i XP, ale te radzą sobie lepiej z monetami - militarkę też wyciągniesz - ale jeśli pisałeś, że jednak pozostajesz głównie przy monetach, to czemu nie. Ja również głowiłem się, jaki wykrywacz kupić tutaj>>> http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?t=16900 ale jakimś cudem nie kupiłem nic... bo właśnie pozostałem przy ALL-u. Polecam. Swojego rodzaju gwarancja to wykonanie przez kilkaset osób. Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 04 Sie, 2010 9:57

Powrót do góry
speed4000
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kto mi poda linka do tego ALL-1?

Sro 04 Sie, 2010 15:31

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/viewforum.php?f=44

Zresztą, jeżeli tu nie znalazłeś potrzebnych info, wpisz w Google "wykrywacz ALL-1" trochę na jego temat było. Pozdrawiam!

Można kupić gotową wersję: http://demet.republika.pl/all.htm

_________________
Historia to... przygoda!

Sro 04 Sie, 2010 17:06

Powrót do góry
tudek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wielkopolska-Konin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Enders-Ace to nie zabawka.To smutne,że wykrywacz ocenia się po jego wyglądzie.
Jestem użytkownikiem Ace przez ponad 5 lat.Dlaczego tak długo?A bo dlatego,że nic innego mi nie trzeba.Do poszukiwań monet jest wystarczający Wink
Dlatego też nie wiem,skąd wziąłeś informacje jakoby Ace był zabawką Wink

Powtórzę raz jeszcze-Air testy,to marne testy.Warto również zwrócić uwagę na stabilność wykrywacza,jego ergonomię etc.

Speed-Dołóż 200 zł i masz używanego Rutusa Proximę,w tej cenie najlepszy możliwy wykrywacz i na monety,i na militaria.Jeśli natomiast Cię nie stać,poszukaj Rutusa Solarisa.

Pozdrawiam.

_________________



W życiu piękne są tylko chwile.
www.wfeh.webd.pl

Sro 04 Sie, 2010 17:34

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mówiłem, że użytkownicy "kanarka" rzucą mi się do gardła Wink Wcale nie oceniam wykrywacza po wyglądzie - masz może taki problem - (dyskryminacja żelaza. Najeżdżasz na dużą ilość żelaza (zardzewiałe) i kwadracik ucieka na prawo, pokazuje bardzo ładny kolor. Albo - machasz kilkakrotnie nad żelazem, pokazuje kolor, a po którymś z kolei machnięciem ucieka "już prawidłowo" na żelazo. Lub - pokazuje 2", a jest niecały sztych saperki... Jak więc widzisz nie taką wykrywkę w rękach miałem, i uwierz mi, nie oceniam wykrywaczy po ich wyglądzie. Wink Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 04 Sie, 2010 18:23

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Najeżdżasz na dużą ilość żelaza (zardzewiałe) i kwadracik ucieka na prawo, pokazuje bardzo ładny kolor. Albo - machasz kilkakrotnie nad żelazem, pokazuje kolor, a po którymś z kolei machnięciem ucieka "już prawidłowo" na żelazo. Lub - pokazuje 2"

Wystarczy, że to nie zbyt czyste żelazo, może być stop z jakimiś szlachetnymi, dlatego pokazuje mieszane metale.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Sro 04 Sie, 2010 21:08

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że nie napisałem, ale chodzi mi tu zwykłe, prze/zardzewiałe żelazo. Testowałem na wykopanej siekierze. Pozdrawiam!
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 04 Sie, 2010 21:12

Powrót do góry
tudek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Wielkopolska-Konin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie mam żadnego problemu z żelastwem,bo go po prostu nie kopię-Chyba,że jest to kawał żelastwa wielkości 50 cm.Nigdy skorodowane żelazo nie dawało mi 100% sygnału na kolor.Długoletnie użytkowanie tego wykrywacza pozwala mi na omijanie wszelkiego zardzewiałego żelastwa Wink

Dodam tylko,że większość wykrywaczy sygnalizuje opisane wyżej przypadki na słaby kolor,perfekcji niestety nie ma Piwo

_________________



W życiu piękne są tylko chwile.
www.wfeh.webd.pl

Sro 04 Sie, 2010 23:12

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a ja chciałbym zobaczyć jak kosi monetki na 38 cm.... z dużą cewką... sam go używam, duże monety w wilgotnej ziemi można grzebać z 25 do 27 cm, ale te 11 cm więcej na większej cewce to już totalne przegięcie Uśmiech wtedy to już wykrywacz nie do przebicia.

Sro 04 Sie, 2010 23:39

Powrót do góry
Konrado
Porucznik

Porucznik





Posty: 625
Skąd: Mazowieckie
Archiwum: IPN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dodam tylko,że większość wykrywaczy sygnalizuje opisane wyżej przypadki na słaby kolor,perfekcji niestety nie ma

No to prawda, zdarza sie na zelastwie jakieś migotanie, ale też nigdy nie miałem 100%-błędu.
pozdro.

_________________
"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Czw 05 Sie, 2010 16:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.