| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
riese1942
Schütze

Schütze





Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunelik techniczny w Rzeczce 6 dni pracy

Wyjaśniam sprawę tuneliku technicznego na Rzeczce ;
W dniu 25-27 września odbył się II ogólnopolski zlot eksploratorów w Walimiu gdzie miedzy innymi nasza grupa prowadziła prace przy tuneliku. Po przebadaniu aparaturą gruntu zaczęliśmy w namierzonym miejscu kopać pionowo w dół szybik która w założeniu miała zaprowadzić nas do bocznego tuneliku za zawałem. Niestety czas naglił , nie zdążyliśmy uzyskać zamierzonego celu. Ponownie nad tunelem znelżliśmy się tydzień póżniej , gdzie rozpoczeliśmy dalszy ciąg prac. Pomiar okazał się być błędny w wyniku czego bocznym tunelikiem weszliśmy przed zawał . Ręczne kopanie nie dawało już efektu musiał wkroczyć sprzęt ciężki. Koparka zaczęła kopać za zawałem dokładnie tuż przed skałą, po 20min kopania natrafilismy na fundamenty prawdopodobnie tartaku. Po godzinie pracy koparki ziemia zaczęła się obluzowywać, na trzecim metrze zauważyliśmy boczne sklepiska kamienne takie same jak przed zawałem tunelika tech. Po 2 godz. pracy ciężkiego sprzętu tuż przed skałą na 4-5 metr głębokości ukazał się ciekawy widok , poukładane nie naturalnie plaskie kamienie na zaprawie . Ponownie weszliśmy do wykopu i ręcznie za pomocą młotu pneumatycznego zeszliśmy około metra niżej przed sklepieniem skalnym.Na samym dnie wykopu z pod ściany kamieni zaczęła wybijać woda , przerwaliśmy pracę do której jeszcze powrócimy.
WNIOSKI - NA PEWNO JEST TO TUNEL ODWADNIAJĄCY ALE NIE TARTAKU CIĄGNIE SIĘ ON BOWIEM W KIERUNKU LITEJ SKAŁY .
Grupa Eule Raciborz
www.eule-exploracja.pl.tl



Opis załącznika:
Prace z ciężkim sprzętem

Opis załącznika:
Prace pod sklepieniem kamieni tuż pod litą skałą

Opis załącznika:
Przekopanie się do tuneliku technicznego przed zawałem

Opis załącznika:
Walka

Opis załącznika:
Sklepienie kamieni na zaprawie przed skałą , z pod tych kamieni wybijał mały strumyk wody

Pon 05 Paź, 2009 18:44

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyznam , że dość ciekawa inicjatywa - młodzi zawzięci, gratuluję uporu i szacunek tak ogromnej robocie. Teraz jedna do rzeczy.

1. Dokopaliście się do tuneliku za zawałem tak ? Dokłądnie do jego ściany bocznej tak ?
2. Więc nie weszliście dalej do tuneliku za zawałem tak ? - trzeba rozwalić ściankę boczną czy jak ? nie kumam troszkę opisu.

Co przemawia za tym że nie jest to odwodnienie gatra ( gater z niem. maszyna do cięcia bali na deski, często napędzane wodą poprzez turbinę oczywiście ) ? Odwodnienie do turbiny powinno kierować się na początek z rzeki ( rurą najczęściej , czy kanałem ) , potem na turbinę i znów do rzeki. A tu mówicie że leci on w kierunku skały tak ? ( może szkic z góry jakiś da radę zrobić co ? )

jeśli to fakty co mówicie to ukręcacie łeb mojej teorii hehe ale to jeszcze chwilkę.
pozdrawiam

Pon 05 Paź, 2009 22:18

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdzie by nie kopano, czy to na Dziale Jawornickim, czy Włodarzu, czy Osówce, czy w Walimiu, zawsze - ale to zawsze - kiedy tylko pojawia się sprzęt cięższy od oskarda i wszyscy cieszą się jak dzieci, trzeba przerwać akcję. Zniesmaczony
Za każdym razem można usłyszeć, przeczytać to samo:
Cytat:
Niestety czas naglił, nie zdążyliśmy uzyskać zamierzonego celu. (...) przerwaliśmy pracę do której jeszcze powrócimy

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Kiedy wróci koparka?

Wto 06 Paź, 2009 18:10

Powrót do góry
riese1942
Schütze

Schütze





Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do warsa

Kolego po pierwsze my nie należymy do takich grup że jak coś rozpoczniemy to nie skończymy ,po drugie już coś udowodniliśmy a po trzecie powracamy za tydzień. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Sro 07 Paź, 2009 9:23

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Riese1942. Primo. Przed Wami też już byli tacy co podobnie się odgrażali ("my tu jeszcze wrócimy"). Wink Secundo. Jeszcze niczego nie udowodniliście. Wink
Ale kopcie, kopcie. Darz dół! Mr. Green

Sro 07 Paź, 2009 10:12

Powrót do góry
riese1942
Schütze

Schütze





Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 czy to brzmiało jak grożba ? nie wydaje mi się; nie będę się wypowiadał na temat udowodnienia ,po prostu jedż sobie zobaczyć .

Laughing Laughing Laughing

Sro 07 Paź, 2009 10:25

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, to brzmiało jak smutne stwierdzenie faktu. Naprzód skończcie to co zaczęliście. Wink
Aha, żeby nie było - życzę powodzenia! Wink

Sro 07 Paź, 2009 10:39

Powrót do góry
riese1942
Schütze

Schütze





Posty: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Sro 07 Paź, 2009 10:47

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak zakończył się film "Powrót koparki"? Wink

Pon 07 Cze, 2010 18:57

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen. Proszę Cię! Zakończył się dokładnie tak samo jak wszystkie inne. Mr. Green
Duże dzieci z wiaderkami, łopatkami i grabkami. Rolling Eyes

Czw 17 Cze, 2010 10:28

Powrót do góry
venoms88
Sierżant

Sierżant




Posty: 91
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

powodzonka!!

Czw 01 Lip, 2010 17:34

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.