| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Elektronika Ace 250/150

Witam. Czy ktoś mógłby mi przesłać fotkę elektroniki Ace 250 lub 150? Bardzo bym prosił jak najbardziej wyostrzoną fotkę. Jeżeli dacie schemat lub link do zdjęć, nie pogniewam się Uśmiech
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 27 Cze, 2010 10:19

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://metaldetectingforum.com/showthread.php?p=445429

Nie 27 Cze, 2010 23:56

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo. Chodziło mi o blok na schemacie który odpowiada za rozróżnianie metali. Zastosuje go w ALL u 1 Uśmiech

Czy to w ogóle jest możliwe? Mr. Green Pozdrawiam

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 28 Cze, 2010 9:52

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pośrednio, ale całą robotę robi już mikrokontroler. Przetwornik zamienia sygnał na napięcie, wysyłając sygnał w postaci cyfrowej do procesorka. Ten już się zajmuje generowaniem odpowiedniego gongu i zapaleniem odpowiedniego segmentu na LCD. Jak dojdziesz do momentu, żeby rodzaj metalu był w postaci odpowiednich napięć to mogę Ci stworzyć schemat układu z procesorem i napisać program. 90S2313 w zupełności wystarczy do tego celu, tylko musiałbyś zmodyfikować elektronikę, dodać parę dławiczków i kondensatorów filtrujących, żeby procesor nie siał na dosyć czułą w tym wypadku elektronikę.

Pon 28 Cze, 2010 14:35

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ooo baaardzo dziękuję - to jak - mogę liczyć na ten schemat? . Jakoś się odwdzięczę w postaci fantów Mr. Green z tą dyskryminacją tonową na pewno coś świetnego wykopie Uśmiech i Tobie przekażę. Pozdrawiam i z góry ponownie dziękuję.
_________________
Historia to... przygoda!

Pon 28 Cze, 2010 16:54

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest wyraźny schemat Ace 250. To może pomóc w rysowaniu tego schematu z mikroprocesorkiem, idfx!!! Mr. Green

http://www.minelab-garrett.d1p1.com/wp-content/uploads/2009/09/ace250_razborka_shm.jpg

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 29 Cze, 2010 22:36

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wyraźniejszy, ale w dalszym ciągu niezbyt przydatny. To tylko część analogowa i wiele punktów opisanych XXMCU, gdzie XX oznacza odpowiednią końcówkę mikroprocesora. Oczywiście o ile się można pewnie dowiedzieć jaki procek, to programu już się z niego nie wyciągnie, większość fabrycznych urządzeń z prockiem, ma wypalane na zawsze bity zabezpieczające przed odczytem już w czasie programowania. Poszukaj dobrze w necie układu dyskryminacji, która w końcowym sygnale daje napięcie w jakimś dowolnym zakresie, to jak mówiłem resztę się dorobi. Tutaj ciężko rozgryźć co jest po co, jakie ma mieć poziomy napięć i progi działania. Bardziej schemat poglądowy niż konstrukcyjny.

Sro 30 Cze, 2010 18:40

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Postaram się - trzeba szukać na ruskich stronach, jak ten schemacik powyżej... Mr. Green ale na pewno coś się znajdzie... chodzi Ci o schemat blokowy tak??
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 19:34

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może to coś pomoże >> http://minelab-garrett.d1p1.com/wp-content/uploads/2009/09/ace250_razborka_plata.jpg
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 19:37

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko brane stąd>> http://minelab-garrett.d1p1.com/wp-content/uploads/2009/09/
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 19:41

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o schemat ideowy, konkretny z opisem działania i opisem odpowiednich napięć lub jeszcze lepiej oscylogramów. Najprościej mówiąc - końcowa część analogowej strony odpowiedzialnej za dyskryminację, gdzie mamy do przetworzenia sygnał odpowiadający określonemu poziomowi napięć lub ton o zmiennej częstotliwości, odpowiadającej rodzajowi metalu. Dopiero wtedy można myśleć o części cyfrowej, by procesor odpowiednio to przegryzł, zamienił na sygnał dźwiękowy, sterował LCD i/lub dyskryminował, czyli powodował, że metal jest wykryty, ale procesor nic z tym nie robi, bo na podstawie napięcia/częstotliwości z części analogowej, wie że to np. żelazo i nas nie interesuje.

Sro 30 Cze, 2010 19:46

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gadałem z zaawansowanym w elektronice znajomym. Pokazałem mu schemat i zapytałem się gdzie tutaj znajduje się właśnie część odpowiadająca za napięcia/częstotliwości. To po pierwsze: jest to część po prawej stronie, przed zielonym napisem "zapożyczone od...". To inaczej dzielnik częstotliwości. Ta część schematu w lewym dolnym rogu odpowiada za wyłączenie żelaza. Po drugie: nie trzeba bawić się, aby wyświetlacz pokazywał jaki to metal. Wystarczy bargraf lub diody LED
_________________
Historia to... przygoda!

Sro 30 Cze, 2010 20:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.