| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ALL -1 Problem

Mam mały problem ze zrobieniem płytki do ALLA. (wiem, ze można kupić gotową, ale chcę jeszcze bardziej "upchać elementy" Mr. Green ) na schemacie (ja nie mam tych nowych rysowanych na komputerze, tylko stary, gdzie w nagłówku pisze: "WYKRYWACZ DYNAMICZNY ALL1. Miejscami przy układach scalonych LF 442 i bramkach TL 062 występują kreski odsyłające do napięć w postaci punktów "+" i "-", które (punkty znajdują się w okręgach. Czy te punkty odsyłają do napięcia przed stabilizowaniem 9V czy do napięcia zestabilizowanego 5V? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

PS: Jeżeli schemat będzie ciężko znaleźć, to na prośbę wyślę załącznik z fotografią tego schematu)

_________________
Historia to... przygoda!

Sob 19 Cze, 2010 15:26

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie zapomnij o kompatybilności elektromagnetycznej... jak za bardzo upchasz, będzie się wzbudzać. Polecam program do symulacji i wyliczenia kompatybilności, programik Ci sam pokaże, które elementy trzeba odsunąć od innych na PCB ... Np. stabilizator się będzie grzał, jak za blisko będzie półprzewodnik czy scalak, to będzie pracował poza lub na progu charakterystyki, tak w uproszczeniu mówiąc.

Sob 19 Cze, 2010 21:40

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/pliki/kopia_all_1orygina_.jpg



Chodzi mi o ten schemat. Popatrzcie się na prawą stronę schematu. Tam gdzie są bramki układu LF 444, od nich wychodzą te krótkie linie z punktami, w środku których znajdują się oznaczenia '+" i "-". To teraz tam będzie podłączane napięcie 5V czy 9V?

_________________
Historia to... przygoda!

Nie 20 Cze, 2010 12:44

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

na mój gust to + i - 5V. Jak się przyjrzysz w prawy górny róg, gdzie jest mini m.cz. z głośniczkiem, napisane jest +9V pozostałe idą do 5V. Jak nie będzie działać podłącz do 9V nic się nie stanie. LF442 pracuje bezpiecznie w zakresie +/- 18V a LF442A +/- 22V.

Nie 20 Cze, 2010 21:43

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Tak zrobię -tylko te ścieżki poscalam (tzn. plusy do plusa a minusy do minusa) a później połączę dwoma ścieżkami 5V i 9V. Jak nie będzie działać na 5V, to ją przetnę, a połączę z 9V.... Dziękuję za pomoc i pozdrawiam Uśmiech


I jeszcze tylko takie pytanie - nigdzie nie mogę dostać LF 442. Jakie mogę zastosować zamienniki? Wydaje mi się, że t obędzie coś z TL...

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 21 Cze, 2010 12:08

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

LF442 możesz kupić tutaj http://www.prodin.pl/p,17510,lf442-uklad-scalony.html

jak chcesz czymś zastąpić to najlepiej LF353, identyczny tylko troszkę prądu więcej pobiera

Pon 21 Cze, 2010 12:37

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie, myślę, że za dużo już tych próśb, ale mam dwa pytania: czy jest możliwość zrobienia cewki do ALLA 45cm? Dlaczega ta cewka nie może być z podstawki do doniczki (plastik koloru ceglastego)? I jeszcze sprawa podłączenia napięcia - w dolnej części schematu po prawej stronie są 3 kropki do podłączenia zasilania, ale od góry są oznaczone tak: +9V, -9V, +9V i -9V. Zabrakło jednej kropki czy mam podłączyć + i - do jednego punktu tylko z dwóch baterii?? Ponownie z góry dziękuję i na pewno się odwdzięczę, jak tylko zrobię ALLA.
_________________
Historia to... przygoda!

Pon 21 Cze, 2010 13:53

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do górnej kropki +9 jednej baterii, do środkowej - tej samej i plus drugiej baterii, do dolnej kropki -9 drugiej baterii...

Pon 21 Cze, 2010 14:31

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za pomoc. Kiedy tylko zrobię ALLA, pokaże jak to cudeńko pracuje Uśmiech NA RAZIE temat jest chwilowo wstrzymany do momentu pojawienia się pierwszych fotek ALLA Wyluzowany Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam - Enders.
_________________
Historia to... przygoda!

Pon 21 Cze, 2010 21:07

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie ma sprawy, od tego jest forum, raz nam pomagają innym razem my innym Uśmiech polecam Ci ten link, może znajdziesz coś ciekawego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic466409.html#7596037

pozdrawiam !

Pon 21 Cze, 2010 23:32

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

CHWILOWO OTWARTE Mr. Green : czy u wykrywacza ALL-1 zmienia się ton dźwięku w zależności od znaezionego metalu?? Tzn. od rodzaju metalu - miedź, mosiądz, srebro, itd. Poczytałem dużo o nim i coś w to wątpię, a zgromadziłem już trochę elementów więc zastanawiam się, czy nie przerwać nad nim prac i wziąć się za ALL 3 lub 4

Tak pracuje ALL 4:
http://www.youtube.com/watch?v=lxSMZlw228I

Powtarzam: czy ALL 1pracuje podobnie?? tzn. w zależności od rodzaju metalu zmienia się dźwięk??

_________________
Historia to... przygoda!

Wto 22 Cze, 2010 18:15

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

all-1 ma tylko 1 ton(więc nie zmienia dźwięku zależności od metalu) a all-4 ma 3 tony(3 dźwięki).
Zresztą kolega ma odp w komentarzach linku filmu którego sam wstawił post powyżej Bardzo szczęśliwy.

Pią 25 Cze, 2010 1:18

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ma ktoś schemat ALL-4? Tak z ciekawości..... no a ALL-3 jest więcej jak jednotonowy? Wyluzowany Cholera, pogubiłem się.... nie wiem czy dalej kończyć jedynkę czy wziąć się za wersję 3....
_________________
Historia to... przygoda!

Pią 25 Cze, 2010 12:54

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

all3 jest 2 tonowy("pii"-metal,"peee" kolor) Bardzo szczęśliwy

więcej info oraz schemat
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=5043

all4 nie znajdziesz o ile twórca udostępni schematy Uśmiech

Pią 25 Cze, 2010 23:06

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Układy TL 062 - czy mogę je zastąpić TL 072? Poczytałem trochę not katalogowych, i chociaż mój angielski nie jest na najwyższym poziomie to pomógł wujek translate Mr. Green wychodziło na to, że TL 072 (dokładnie TL 072CN, bo takie posiadam) jedynie pobierają więcej prądu, mają większą filtrację <czego> no i wyprowadzenia są takie same. A jakby zastosować te układy? Czy wykrywacz inaczej pracowałby niż na TL 062? Strona, której używam do odnajdywania not katalogowych to www.datasheetcatalog.com
_________________
Historia to... przygoda!

Sob 26 Cze, 2010 14:08

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

witam sam mam all,a-1 tą wersje od swaldka dostałem od niego płytkę potem elementy jak umiałem tak poskładałem ale sondę nie wiem czy dasz rade zrobić bez oscyloskopu ani rusz potem odesłałem płytkę panu Waldkowi on mi poprawił co źle zrobiłem zrobił mi sondę i wykrywka działa jest ok a tu link tam znajdziesz wszystko o wykrywaczach all -1,2,3 http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/index.php
pozdrawiam

Sob 26 Cze, 2010 18:22

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ok. Ale sondę dam radę zrobić, oscyloskop mam Bardzo szczęśliwy i to porządny. Gorzej będzie natomiast ze zrównoważeniem cewki. Robiłem kiedyś podobne konstrukcje VLF ale z tego co poczytałem o ALL-u 1 to wygląda że nie jest tak prosto. Co do uruchomienia elektroniki - to jak dla mnie pryszcz Uśmiech
_________________
Historia to... przygoda!

Nie 27 Cze, 2010 16:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.