| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwa Mauser

Witam wynikiem szperanka w szopie znajomka jest mój nowy fancik j.w. Mauserek (pochwa bagnetu) jak doradzicie mi czyszczonko od podstaw tak aby niczego nie zepsuć i dobrze zachować. Niestety korozja go porosła a środek jest zasyfiony brudem popryszczony korozją ale wygląda na to że materiał nie jest przeżarty do końca co doradzicie. Auto, elektro, to i to ? Szczotka i papier czy tylko szczotka. Pierwszy mój taki fant do kolekcji i nie chcę dać ciała bo właśnie tego fanta mi brakowało. Co doradzicie ?
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pon 26 Kwi, 2010 13:06

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwa jest zrobiona z cienkiej stali, po elektro lub autolizie mogą powyłazić dziury, może zamiast tego pomoczyć dłuższy czas w "ropie" ?

ps kiedyś dostałem od kogoś kilka magów (MP, baretta), niby wyglądały na całe a po czyszczeniu ładny ostał się tylko jeden, reszta sie posypała.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 26 Kwi, 2010 14:13

Powrót do góry
steinar
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 793
Skąd: mazovia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na początek możesz go pomoczyć ale to żmudny proces i nie do końca skuteczny.Spróbuj z fosolem,płynami typu WD-40.Elektroliza ale delikatna. Najlepiej jak masz prostownik z regulacją natężenia prądu.No i stężenie roztworu mniejsze.Musisz tylko często go wyjmować płukać i doczyszczać szczoteczką(są takie małe o różnej twardości"włosia" metalowego) i włókniną.Sam będziesz widział efekty i wtedy stwierdzisz kiedy mu starczy.I rzecz najważniejsza NIE ŚPIESZ SIĘ!Leżał tyle lat w szopce to jeszcze kilka dni bądź tygodni mu nie zaszkodzi.
Owocnej pracy życzę

Pon 26 Kwi, 2010 15:57

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Wam za cenne wskazówki będę musiał z nim postępować jak z pisanką moczyć i doglądać efektów. Jeszcze raz dziękuję i po browarku Piwo Piwo
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Wto 27 Kwi, 2010 7:10

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jeszcze chciałe się dopytać bo już doczyściłem tylko mały-duży problem wyszedł w pewnych miejscach pojawiły się drobne dziurki. Czy można coś z tym zrobić ? Migomatem ? Klejem epoksydowym potraktować czy zostawić jak jest ?
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 02 Maj, 2010 11:31

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Są dziurki - to je zostaw, niczym nie klej, nie spawaj , lepszy i więcej wart jest z tymi dziurkami niż z klejem czy spawami.
Pomijam fakt że przy spawaniu może szlak to trafić, może się zdeformować lub powypalać większe dziury.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 02 Maj, 2010 11:59

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak też myślałem Indiana, jeszcze raz dzięki za dobre rady i pozdrawiam.
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Nie 02 Maj, 2010 13:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.