| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nauka

chciałam się zapytac o osiągnięcia naukowe dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. Wiem, że temat jest straszny, ale nie mogę nic nigdzie znaleźć... Za pomoc z góry dziękuje Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Anonymous dnia Pon 20 Mar, 2006 17:32, w całości zmieniany 2 razy

Wto 14 Mar, 2006 17:31

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

np. Lwowska Szkola Matematyki (tj. grupa polskich matematykow ze Lwowa) m.in. Hugo Steinhaus, Stefan Banach, czy Stanislaw Ulam (ten ostatni bral pozniej udzial w pracach nad amerykanska bomba atomowa). Z matemtykow np. rownierz Waclaw Sierpinski znany szerzej z powodu trojkata/dywanu Sierpinskiego, w czasie wojny bolszewickiej pracowal nad zlamaniem radzieckich szyfrow.

Nastepnie np. Stanislaw Szpor, swiatowej klasy specjalista wyladowan, wspoltworca elektryki polskiej, czy Ignacy Adamczewski, swiatowej klasy fizyk, bracia Franciszek i Edward Otto - geometria wykreslna, Robert Szewalski, wybitny konstruktor, inzynier i profesor (turbiny), mozna by wymieniac .... Wink

Pozdrawiam

P.S. Moj post nr 200, co oznacza przejscie do Korpusu Oficerow Mlodszych UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech. Alez mi sie podoba ta petelka na rekawie UśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiechUśmiech.

Wto 14 Mar, 2006 18:22

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie Uśmiech jak ktos zna jeszcze jakies inne osiagniecie to niech napisze Wink

Wto 14 Mar, 2006 18:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.