| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jabel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cewka

Witam ponownie
Mam pytanie (jestem laikiem więc nie dziwcie się )
Niedługo będę nawijał cewkę (na tortownicy 25cm)
jednak zwoje układać jeden obok drugiego (20x)
czy nawijać warstwami (foto) ?
Jeszcze jedno pytanie :
po jej nawinięciu przed zalaniem żywicą zawinąć w folię ? A co już po jej zalaniu żywicą epoksydową Czego użyć do jej zabezpieczenia ? - jakaś szpachla ? i jaką farbą to wszystko pokryć ?
Z góry dzięx i pozdrawiam Uśmiech



Opis załącznika:

Pon 20 Gru, 2004 22:41

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z cewką do Jabelka nic nie trzeba kombinować. Wykonujesz dowolny szablon na kawałku sklejki lub płyty poprzez narysownie cyrklem koła o dowolnej średnicy(ja robiłem 28cm i większe) następnie nabija się niewielkie gwożdziki w odstępach 2-3cm i obcina łebki. Nawija się zwój na zwoju dla cewki 28cm jest to 17-18zwoi drutu 0.7mm. Po nawinięciu wykonuje się omotkę dratwą tak aby to dość mocno ścisnąć. Całość stworzy jeden drut o srednicy ok 5mm i w takim stanie zależy to powlec żywicą np. preparatem PLASTIK 70 lub nasączyć klejem z tubki CYJANOPAN. Kabel do podłaczenia do elektroniki powinien być dość gruby np. taki jak od lampki nocnej, nie potrzeba aby był to ekranowany. Samego uzwojenia także nie należy ekranować folią aluminiową.
Pozdrawiam
PS wpadłem tutaj pierwszy raz, ale zaraz się zarejestruję

Wto 25 Sty, 2005 19:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.