| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Całowanie :*

No właśnie, jak w temacie, czy wiadomo kiedy powstały zwyczaje godowe u ludzi czy raczej humanoidów? Jak wyglądały pierwsze pieszczoty? Wiem że temat ten jest raczej związany z prehistorią, ale pomyślałem że najbardziej nadaje sie tutaj.
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pią 10 Kwi, 2009 12:06

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmmm o ile w czasach antycznych można znaleźć przedstawienia osób całujących się o tyle w prechistorii nie widziałem żadnych malowideł naściennych w tej tematyce, zazwyczaj są zwierzaczki, odciski dłoni itp

Sądzę że ten zwyczaj jest taki stary jak i ludzkość Wink

Kiedyś widziałem pradziejowe przedstaiwenie faceta uprawiającego seks z Kobyłką, z pewnością był rozpowszechniony sex powiazanyz jakimis rytuałami religijnymi, a przykład Grecji wskazuje że Homoseksualizm nie był czymś nadzwyczajnym.
Coś można na ten temat znaleźć, ale w prehistorii raczej było to w stylu "łapie babe za włosy i ciągne do swojej jaskini" Mr. Green Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 10 Kwi, 2009 12:44

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje. Samemu bałem się szukać bo jeszcze trafiłbym na jakieś stronki nie dla dzieci Mr. Green Z tego co piszesz to za romantyczni to oni nie byli Mr. Green . Przedstawień greckiego homoseksualizmu widziałem (niestety) dużo Wink
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pią 10 Kwi, 2009 13:03

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
ale w prehistorii raczej było to w stylu "łapie babe za włosy i ciągne do swojej jaskini" Mr. Green Wink


Zawiodłem się Crying or Very sad zawsze myślałem że to tak wyglądało Bardzo szczęśliwy

Pią 10 Kwi, 2009 17:26

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak jaskiniowiec zakończył robotę to albo ją puszczał albo żeby nikomu nie mówiła użył maczugi.

Jeżeli chodzi o homoseksualizm nie wiem dlaczego przez tyle lat się robi problem, skoro oni istnieją też od tylu set lat. Mój kolega uważa, że homoseksualistów należy wytępić to samo z naturystami. A biseksualistów wysłać do szkół aby ich znormalizowali.
Trochę jednak nienormalne Neutral

_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Pon 11 Maj, 2009 16:07

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż wg. Kościoła to jest nienaturalne. Z resztą sam tak uważam. Bo czy to normalne, żeby był związek pomiędzy dwoma mężczyznami, albo kobietami?
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 11 Maj, 2009 16:34

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do związku dwóch kobiet to ja osobiście nic nie mam bo to ładnie wygląda Twisted Evil Ale porui ma racje pomijając już fakt że kościół to potępia bo nie każdy jest Chrześcijaninem ale skoro oni nie mogą mieć Dzieci? to jest nie naturalne i nie zgodne z prawami przyrody.

Pon 11 Maj, 2009 16:36

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Homoseksualizm istnieje od tysięcy lat, nie tylko wśród ludzi, ale wśród innych gatunków również (nie wszystkich). To że nie mogą mieć dzieci to nie znaczy, że należy wszystkich zgładzić czy kastrować, bo to "nienaturalne"... Niechaj żyją i robią wszystko w myśl zasady "Wolnoć Tomku w swoim domku" i się nie afiszują na różnorakich paradach, bo to jest bez sensu - walczą o adopcję, ale jak można powierzyć dziecko komuś kto wybiega kilka razy do roku na ulice z tęczową flagą? Nie lepiej walczyć o to wszystko po cichu? Indywidualne przypadki adopcji wtedy na pewno będą się zdarzały, bo komisje adopcyjne będą widziały w nich ludzi, a nie bandę rozwrzeszczanych, oflagowanych osobników pod osłoną kordonu policji... Ja jestem hetero, ale nie jestem homofobem. Wink
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.


Ostatnio zmieniony przez orzel13 dnia Pon 11 Maj, 2009 22:13, w całości zmieniany 2 razy

Pon 11 Maj, 2009 18:50

Powrót do góry
Sheeska z Paćkowa
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuje stworzyć nowy temat, bo już wybiegliśmy ponad temat tematu. No Panie Mikołaju ale jak takie dziecko zostanie zaadaptowane przez Homoseksualistów to są duże szanse że też będzie "Homo". Nie porównuj jakiś myszoskoczków do stworzenia jakim jest człowiek

Pon 11 Maj, 2009 18:55

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak Orzeł napisał, homoseksualizm jest naturalny i istnieje także wśród zwierząt, nie jest więc jakimś wymysłem zboczonej świadomości ludzkiej.Zaś takim obrońcom tego co naturalne pod rozwagę:czyż nie jest naturalne puszczanie bąków, zarastanie, śmierdzenie od brudu, chorowanie itp? A czyż nie jest nienaturalne używanie mydła, szamponów, dezodorantów, golenie, stosowanie zdobyczy medycyny?Jeżdżenie autem tez nie jest naturalne, żadna istota nie porusza się na kółkach! Osobiście nawet jestem skłonny popierać homoseksualizm męski- wybitnie zmniejsza konkurencję na rynku hetero, gdy dwóch panów jest zajętych sobą tam trzeci korzysta Laughing Natomiast lesbijki bym karał Mr. Green Twisted Evil

Pon 11 Maj, 2009 19:08

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak takie dziecko zostanie zaadaptowane przez Homoseksualistów to są duże szanse że też będzie "Homo".

Jeśli zostałoby wychowane na wzór rodziców (żadnych parad, obnoszenia się ze swoją innością etc.) to w czym problem? Niech sobie żyje tak jak chce, nie wnikajmy. Seksualność kształtuje się około 8/9 roku życia więc w przedszkolu mogłoby to dziecko zauważyć że ma dwóch tatusiów/mamusie, że inne dzieci mają rodziców z każdej płci i pewnie zadawałoby jakieś pytania, ale jeśli rodzice zastępczy przeszli badania przed adopcją, to pewnie komisja adopcyjna spytała jak mają zamiar sobie z tym poradzić... I wtedy dziecko powiedziałoby rodzicom czy woli chłopców czy dziewczynki (jest też możliwość że zamknie się w sobie).
Cytat:
Osobiście nawet jestem skłonny popierać homoseksualizm męski- wybitnie zmniejsza konkurencję na rynku hetero, gdy dwóch panów jest zajętych sobą tam trzeci korzysta Laughing Natomiast lesbijki bym karał Mr. Green Twisted Evil

tonieja, pojedźmy po bandzie - jaka miałaby to być kara? Twisted Evil Mr. Green

P.S. per Pan do mnie Pan mówi? Nikt mnie tak jeszcze nie obraził Laughing Wink
P.S.S. Drogi moderatorze, uprzejmię wnoszę o przeklejenie naszego Off-Topicu do odpowiedniego tematu w Dziale Ogólnym... dziękuję

A dla pedofili(przepraszam słuchaczy Jedynego Słusznego Radia za to niegodne słowo), których drogi premier chciał wykastrować: http://www.demotywatory.pl/komentarze/1584#komentarze

_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Pon 11 Maj, 2009 22:13

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kara dla lesbijek? NATURALIZACJA!!! Twisted Evil Mr. Green A tak poważnie- sprawy związane z seksualnością, płcią mózgu kształtują się prawdopodobnie we wczesnym okresie życia płodowego pod wpływem regulacji hormonalnych w organizmie matki, sprawy wychowania są raczej drugorzędne. PZDR

Pon 11 Maj, 2009 22:17

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kościół przecież przez większość lat, uważał to za chorobę i zakazał potępiania tych ludzi. Nakazywał pomoc i wsparcie. Dopiero nie tak dawno (no jak na 2000lat) zaczęto uważać to za grzech ciężki.

tonieja napisał:
Jeżdżenie autem tez nie jest naturalne, żadna istota nie porusza się na kółkach!


A jeżeli sama się zamienia w kółko ?? Typ pancernik. Uśmiech

_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Wto 12 Maj, 2009 7:20

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sheeska z Paćkowa napisał:
Ale porui ma racje pomijając już fakt że kościół to potępia bo nie każdy jest Chrześcijaninem ale skoro oni nie mogą mieć Dzieci?
MBS napisał:
Kościół przecież przez większość lat, uważał to za chorobę i zakazał potępiania tych ludzi. Nakazywał pomoc i wsparcie. Dopiero nie tak dawno (no jak na 2000lat) zaczęto uważać to za grzech ciężki.
Wiecie o czym piszecie?? Kościół nigdzie nie potępia homoseksualizmu. Nie chce sie zgodzić na małżeństwa homoseksualne ponieważ jednym z celów małżeństwa jest prokreacja a jak wiadomo z związku homoseksulanego nie będzie potomstwa. Do potępienia jest jeszcze daleka droga.
Cytat:
Dopiero nie tak dawno (no jak na 2000lat) zaczęto uważać to za grzech ciężki.
Grzechem ciężkim jest również onanizm, seks przed małżeński (par hetero i homoseksualnych), seks małżeński z wykorzystaniem środków antykoncepcyjnych itd. Wzmianka że sam homoseksualizm jest grzech ciężkim jest dość dziwna.
Piszmy prawdę Panowie a nie jakieś zasłyszane gdzieś oponie które z rzeczywistością mają dość mało wspólnego.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 12 Maj, 2009 16:25

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W starożytności związki homoseksualne były raczej społecznie akceptowane ale oczywiście pod pewnymi warunkami. W starożytnej Grecji pojęcie homoseksualizmu było inne niż współcześnie. Oznaczało bardziej aktywność seksualną niż tożsamość płciową. Traktowano ją jako stan przejściowy, krótkotrwały . Dorosły mężczyzna mógł mieć kochanka pod warunkiem że był on od niego młodszy i nie osiągnął dojrzałości społecznej czyli ok. 30 lat. Źle widziane zaś było wiązanie się mężczyzn ze starszymi od siebie lub kontynuowanie związku z młodszym gdy ten osiągnął dojrzałość. Potępiano bowiem bezdzietność i bezżenność. Ale ta akceptacja dla homoseksualizmu było dość zmienna w czasie. Wraz z nastaniem hellenizmu tolerancja ta zmniejszyła się i była przywilejem arystokracji. Jeśli zaś chodzi o homoseksualizm wśród kobiet to nie ma na ten temat zbyt dużo informacji stąd nie wiadomo czy była tolerowana. Należy też wspomnieć o androcentrycznym charakterze starożytnej Grecji kiedy to mężczyźni byli źródłem norm prawnych a tym bardziej obyczajowych.

W starożytnym Rzymie ta tolerancja była nieco zaostrzona a związki lesbijskie wręcz zakazane gdyż wtedy jedna z kobiet musiałaby pełnić rolę nadrzędną czyli "być facetem " a to było traktowane jako zamach na strukturę społeczną.

Wraz z rozwojem religii judeochrześcijańskiej związki homoseksualne były już nie do zaakceptowania i bardzo piętnowane w społeczeństwie jak wspomniał Brodeur ze względu niemożność prokreacji.

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Pią 15 Maj, 2009 16:46

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amica napisał:
W starożytności związki homoseksualne były raczej społecznie akceptowane ale oczywiście pod pewnymi warunkami.
... A dalej piszesz tylko o Grecji i Rzymie. W taki sposób rodzą się niedomówienia, więc należy sprostować, że starożytność to nie tylko Grecja i Rzym.

Nie 17 Maj, 2009 13:13

Powrót do góry
Amica
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3596
Pochwał: 18
Skąd: Brenno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chaemuaset napisał:
Amica napisał:
W starożytności związki homoseksualne były raczej społecznie akceptowane ale oczywiście pod pewnymi warunkami.
... A dalej piszesz tylko o Grecji i Rzymie. W taki sposób rodzą się niedomówienia, więc należy sprostować, że starożytność to nie tylko Grecja i Rzym.


Pierwsze zdanie jest tezą którą chciałam pokrótce omówić. Jest to oczywiście temat do szerszego omówienia. Dla ciekawych polecam artykuł o Egipcie http://www.homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=405

_________________
forum.historia.org.pl
Każdy dzień jest podróżą przez historię

Sro 20 Maj, 2009 11:24

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja polecam sięgnąć bezpośrednio do Erosu nad Nilem Myśliwca, zamiast czytywać pokątne referaty ;P

Czw 21 Maj, 2009 2:14

Powrót do góry
mareklonger
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 31
Skąd: FSD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MBS napisał:
A biseksualistów wysłać do szkół aby ich znormalizowali.
Trochę jednak nienormalne Neutral


Sądzisz, że taka forma pomogłaby? ;>

Sob 06 Mar, 2010 11:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.