| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Farby

Witam! (od razu mówię, możecie zamknąć ten temat, jeżeli już taki jest, ale wydaje mi się, że takiego nie ma)
Mam pytanie, czy jeśli chcę kupić jakieś farby do modeli, to jakie mogą to być, znaczy jakie polecacie, czy mogą być tanie? czy raczej tańsze to słabsza jakość... Chcę wysłuchać waszych opinii, bo farby są dość drogie, a ja nie mam akurat dużo kasy, a chcę jeden model pomalować, myślałem, że mam w domu farbki do modeli, ale się okazało, że nie...

_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Czw 25 Lut, 2010 16:33

Powrót do góry
ChudyPanzer
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Skąd: Warmia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja sobie maluje modele farbami akrylowymi Pactr-y. Schną w miare szybko, nie śmierdzą i dają dość cienką warstwę farby przez to że są dość rzadkie. I w dodatku są w miarę tanie i można je rozcieńczać wodą Wink. I dodam że do malowania używam pędzelka. Polecam
_________________
"Run, live to fly, fly to live, do or die, won't you
Run, live to fly, fly to live, aces high!"
Iron Maiden- Aces High


Ostatnio zmieniony przez ChudyPanzer dnia Czw 25 Lut, 2010 17:00, w całości zmieniany 1 raz

Czw 25 Lut, 2010 16:54

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie jakim sposobem malujesz aregorafem/pędzlami Question Wyluzowany jak na to pytanie odpiszesz to myślę że dojdziemy jakie farby będą dobre dla ciebie

Czw 25 Lut, 2010 16:56

Powrót do góry
Łącznik Klossa
Starszy bosman

Starszy bosman





Posty: 116
Skąd: Toruń
Archiwum: Tajne!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja używam raczej pędzli, dawno nie sklejałem modeli ani nie malowałem, teraz to dla mnie jakby nowy początek, więc nie chcę wydawać na razie kasy na aerograf, maluję pędzlami Bardzo szczęśliwy
_________________
"Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił." - Napoleon Bonaparte

Czw 25 Lut, 2010 17:41

Powrót do góry
Wolverin
Leutnant

Leutnant




Posty: 441
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wole z akryli TAMIYA-e lepiej mi się nią maluje niż Pactrą(są gusta i guściki i przyzwyczajenia)

Czw 25 Lut, 2010 17:49

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak do pancerki to polecam Tamyia a jak do figurek to Vallejo.Kiedyś malowałem Pactrą ale odkąd zmieniłem to na te hiszpańskie farbki jest o niebo lepiej-fajnie kryją,dobrze się rozprowadzają,łatwe do mieszania no i oczywiście żadnych nieprzyjemnych zapachów.A i jest ich masa kolorów że chyba do każdego figuranta coś się dopasuje Wink

Czw 25 Lut, 2010 17:57

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może najpierw kup jakieś tanie farbki i pomaluj nimi tani model, tak na próbę skoro dawno nie sklejałeś. Bo jeżeli ci się nie uda to model wywalisz i nie szkoda Bardzo szczęśliwy
_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Czw 25 Lut, 2010 20:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak się nie uda to zawsze można namoczyć w krecie Wink
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 25 Lut, 2010 23:03

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mulko napisał:
Może najpierw kup jakieś tanie farbki i pomaluj nimi tani model, tak na próbę skoro dawno nie sklejałeś. Bo jeżeli ci się nie uda to model wywalisz i nie szkoda Bardzo szczęśliwy

Farbki kupuj zawsze dobre,nie patrz czy tanie.Często jest tak że ktoś zafunduje sobie byle co do malowania,farba śmierdzi,żle się rozprowadza i to zniechęca modelarza do dalszej pracy.Model,oczywiście jakiś tani na początek i bardziej do nauki i treningu techniki niż na wystawę-na takim można sobie do woli potrenować malowanie.
Dobre farby to podstawa Piwo

Pią 26 Lut, 2010 14:34

Powrót do góry
Mulko
Sierżant

Sierżant






Posty: 84
Skąd: Grębocin (niedaleko Torunia)
Archiwum: co to?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zawsze można sklejać w chorobie jak się ma katar Wyluzowany
_________________

Tu powinien znajdować się opis...

Pią 26 Lut, 2010 18:26

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.