| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cieply-kc
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie odnośnie munudru LWP lat 60-70

Witam, aktualnie zbieram żeczy na manekina do pokoju Wyluzowany . I mam pytanie odnosnie wzorów kamuflażu, czy istnieje ,,zgodnośc historyczna'' aby użyć spodni w takim kamuflażu http://allegro.pl/item925649515_spodnie_deszczyk_lata_60_lwp.html z naprzykład kurtką http://www.wmasg.pl/fotki/artykuly/134/bluza.jpg (chodzi mi tylko o wzory kamuflażu, nie krój kurtek)

Na manekina na pewno takich wariacji nie będe zakładał, poprostu ciekawośc mnie zżera
Z relacji ustnych wynika że w niektórych jednostkach żołnierze mieli różne mundury, czasami jeszcze z Unitarki... Zniesmaczony [/url]

Pią 19 Lut, 2010 20:58

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W latach 90-tych widywałem na ulicach żołnierzy w "kombinowanym" umundurowaniu (zwłaszcza łączenia "żaby" z kamuflażem współczesnym). Ale to były wyjątki.
Natomiast w jednostkach regułą - z tego co słyszałem - było donaszanie starych sortów w różnych kombinacjach, zwłaszcza jako ubiorów roboczych. Podejrzewam, że podobnie było na przełomie lat 60-tych i 70-tych (zresztą elementy w kamuflażu "deszczyk" donaszano jako odzież ochronną, czy roboczą ponoć jeszcze w latach 90-tych - opieram się na wspomnieniach znajomych).

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 23 Lut, 2010 0:58

Powrót do góry
CGC
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 74
Pochwał: 1
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ,nie pasują.

Czw 25 Lut, 2010 19:23

Powrót do góry
marian.45
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 122
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Archiwum: nie wiem co to jest
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątpię aby taki zestaw był możliwy , nawet roboczy.Nie wykluczam , że ktoś mógł się tak ubrać ale na pewno to nie było regulaminowe.

Co do tych spodni z allegro to mam pewne wątpliwości czy są one oryginalne.Z tego jednak co widzę to jakaś replika.Tak przynajmniej mi sie wydaje.



Opis załącznika:

Czw 25 Lut, 2010 21:38

Powrót do góry
CGC
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 74
Pochwał: 1
Skąd: Jelenia Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na przłomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych,kiedy służyłem ojczyźnie,obowiązywaly bardzo rygorystyczne przepisy ubiorcze.Taki zestaw nie ma szans,nawet jako ubiór roboczy.

Pią 26 Lut, 2010 18:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.