| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azazel
Porucznik

Porucznik





Posty: 762
Pochwał: 1
Skąd: Obleśnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARTURIUS napisał:
Grossus Poloniae,a jest w Polsce morze...... Question Zszokowany Wink Wink Wink


Oj czepiasz się bezsensownie. "W" Polsce (nawet jeśli chodziło ci o przejęzyczenie GP to nie miałeś racji) obszar morskich wód wewnętrznych wynosi–2005 km², więc mamy "w" Polsce morze. A morza terytorialnego – 8682 km²-to zupełnie inna bajka-administracyjnie oczywiście.

Arturiusie nieśmiało chciałbym zauważyć że nieraz Twoje posty wydaja się być napisane w ramach "trzaskania postów" ale może sie mylę PZDR Piwo

_________________
Na imie mam Legion a obliczem moim miliony-monetek Uśmiech .

Sro 19 Gru, 2007 15:40

Powrót do góry
MarcinJG
Kapral

Kapral




Posty: 43
Skąd: Jelenia gora
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziadek SS-man, też słyszałem od ojca taką historie. W jego klasie był chłopak, Polak, poczym się okazało, i jest to potwierdzone, że jego dziaduś był SS-manem. Chłopka miał tak pi w klasie, podstawówce, że musiał się przeprowadzić.
A co do przyznawania sie, to niemieccy wnukowie, czy dzieci no na pewno nie maja powodu do dumy. Ale też nie wolno ogólnikami mówić, że wszyscy żołnierze niemieccy to zbrodniarze, ani też,że niemieckie społeczeństwo nie wiedziało ani w trakcie ani po wojnie o tych zbrodniach. Ale fakty są faktami to Niemcy wymordowali miliony ludzi i nic ich nie usprawiedliwia jako narodu.

Pią 22 Sie, 2008 23:24

Powrót do góry
tryton65
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 228
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grot-Dziobecki napisał:
Wszyscy Niemcy twierdzą, że ich ojcowie/dziadkowie byli tylko sanitariuszami/kolejarzami/łącznościowcami/pisarzami/itp., i żaden nie miał broni w ręku.


O tak.Do tego dodam obserwatora obrony plot. Laughing Dopiero gdy z racji mojego zawodu wciaga sie ich w dyskusje dowiaduje sie prawdy.
Mialem np.pulkownika SS jednostek görskich walczacych z Tito w Jugoslawi,pancerniaköw,zolnierzy jednostek waffen SS,nawet strzelca wyborowego z frontu wschodniego-napisalby naprawde fascynujaca ksiazke.
Nie, troche prawdziwego wojska zostalo.Ale mysle ze nikt normalny nie przyzna sie ze byl w Auschwitz lub cos takiego.Zreszta pamietacie "Rozmowy z katem".Przeciez zydzi to nie ludzie....

Pią 06 Lut, 2009 16:50

Powrót do góry
Marchew75
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Waddinxveen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Wogóle sie nie dziwie, że Nieniecki turysta rozpoznał swego ojca na zdjęciach,ponieważ ten temat był tabu więc skąd mógł wiedzieć??.Większość żołnierzy z ekipy obozowej przed wkroczeniem AR. uciekło i próbowało ukrywać w innych formacjach. Nawet sam dowódca Aushwitz Rudolf Hess przebrał się w mundur marynarki wojennej i udało mu się przez jakiś czas ukrywać w jakimś dworku, jedynie podstęp wywiadu Brytyjskiego ujawnił miejsce ukrycia się Hessa. :czolg4:

Czw 05 Mar, 2009 22:43

Powrót do góry
Marchew75
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 9
Skąd: Waddinxveen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

poprawka Hoss Wink

Czw 05 Mar, 2009 23:00

Powrót do góry
emkacz
Kapral

Kapral





Posty: 54
Skąd: Tczew
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zresztą tu nie ma co filozofować gdyby Niemcy tzn.rząd faktycznie chciał pojednania,wybaczenia czy co tam jeszcze można to od dawna tak żałosne organizacje jak ten związek wypędzonych z nawiedzoną E.Stainbach by były rozwiązane,przecież tam jest kłamstwo na kłamstwie a sama była już przewodnicząca uciekała przed ruskimi a teraz oczywiście jest wypędzoną

w rocznicę wybuchu wojny czy krótko przed widziałem sondę przeprowadzaną w jakimś większym mieście Niemieckim,zdecydowana większość pytanych w wieku maturalnym lub krótko przed nie miała pojęcia co oznacza data 1 września 1939 wiec nie wiem o czym można ze szwabami gadać?o pogodzie?a może o pojednaniu?bawi mnie gadka szmatka jak to nie można uogólniać itd,bo niby dlaczego nie można?bo na 20 osób dwie czy trzy maja jakieś pojęcie względne o temacie a reszta żyje w błogiej nieświadomości lub nie chce wiedzieć

Pią 06 Mar, 2009 2:34

Powrót do góry
hagen1973
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie o czym ta dyskusja.. zwiedzając Auschwitz z siostrą jakoś w 93r.. zobaczyliśmy kolesia mniej więcej 15-16lat.. na szyi krzyż żelazny ze swastyką.. myśle sobie idiota ale zwróce mu uwagę że to conajmniej niestosowne..a tu.. zamurowało mnie kolo "szprecha"...
gdyby nie siostra...bezczelność ma swoje granice..

Sro 08 Kwi, 2009 21:06

Powrót do góry
Tomas88
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 310
Pochwał: 1
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ale cóż daleko szukać jak u nas sporo jest nazistów, zachowują się jakby nie wiedzieli co się stało podczas II wojny. U mnie w klasie w liceum był jeden koleś nazista. W ogóle nie mogłem z nim dyskutować na temat II wojny i zbrodni bo on przedstawiał dla mnie bardzo śmieszne i nie prawdziwe informacje.

Sro 30 Gru, 2009 19:02

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie opisać zdarzenie jakie miało miejsce w sierpniu tego roku na terenie obozu Stutthof. Byłem tam z moimi synami - przed nami szła grupka Polaków 5 dorosły i kilkoro dzieci. Zagotowałem się gdy usłyszałem jak jeden z dorosłych tłumaczy dzieciom- według niego w tym obozie Hitler robił porządek z Żydami i komunistami. Dobrze, że zrobili to Niemcy bo inaczej to Polacy musieli by pozbyć się Żydów i innych zdrajców... Byłem z dziećmi więc ograniczyłem się do zwrócenia mu uwagi na jego głupotę za co zostałem zwyzywany od Żydów i ubeków.

Czw 31 Gru, 2009 13:15

Powrót do góry
Tomas88
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 310
Pochwał: 1
Skąd: lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi się takie rzeczy w głowie nie mieszczą, żeby dziecku opowiadać takie brednie. U mnie w domu zawsze dbało się o wykształcenie historyczne. Z resztą mój dziadek był najpierw w obozie jenieckim a później na robotach przymusowych. Więc jak słyszę czasami takie głupoty to mi się włos na głowie jeży

Czw 31 Gru, 2009 13:27

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dziadek (ojciec mojej mamy) aresztowany w lipcu 1940 siedział w obozie do końca kwietnia 1945-zaliczył Dachau, Mauthausen - Guzen. To on nauczył mnie czym były nazistowskie obozy koncentracyjne, co to był holocaust. Zawsze mawiał, że ci w mundurach to byli hitlersyny a prawdziwi Niemcy to byli z nim na sztubie.
Moi znajomi od kilku lat współpracują z liceum z Hamburga, pomagają zorganizować przyjazdy młodych Niemców do Polski, spotkania z rówieśnikami itd ale przede wszystkim wizyty w takich miejscach jak Auschwitz, Palmiry, Majdanek czy Michniów. Jest to inicjatywa ich nauczyciela - jego dziadek służył w Polsce i był funkcjonariuszem gestapo. Ten koleś, mój rówieśnik (sam nauczył się polskiego) mówi, ze tylko w ten sposób może zmyć hańbę rodzinną.

Sro 06 Sty, 2010 11:35

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="red25"]Mój dziadek (ojciec mojej mamy) aresztowany w lipcu 1940 siedział w obozie do końca kwietnia 1945-zaliczył Dachau, Mauthausen - Guzen. To on nauczył mnie czym były nazistowskie obozy koncentracyjne, co to był holocaust. Zawsze mawiał, że ci w mundurach to byli hitlersyny a prawdziwi Niemcy to byli z nim na sztubie.


I tu Twój dziadek się myli bo nie mierzy się jedna miarką wszystkich w mundurach.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Sro 06 Sty, 2010 13:29

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mój dziadek już nie żyje a co do Niemców w mundurach to przez większość wojny ci których spotkał to byli essesani pracujący w obozach więc jakie miał mieć na ich temat zdanie? Przez ponad rok dziadek dzielił prycze z Niemcem, który wcześniej walczył w Hiszpanii i dlatego miał porównanie. Co ciekawe dobrze mówił o ukraińskich strażnikach -nie tylko pomagali więźniom ale opowiadał jak jeden ze strażników zabił kapo znęcającego się nad więźniem.

Sro 06 Sty, 2010 14:00

Powrót do góry
michalc13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 483
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I tu Twój dziadek się myli bo nie mierzy się jedna miarką wszystkich w mundurach.


Nie to ty się mylisz. Dziadkowi reda25 wolno tak oceniać Niemców, bo siedział w obozach, bo się stykał z SS-manami i innymi umundurowanymi Niemcami. Nie nam, którzy nie siedzieli w obozach oceniać postępowanie i sądy byłych więźniów.

Edit.

Co do Ukrainców z formacji wartowniczych, to inni więźniowie Gusen również się dobrze o nich wypowiadali vide Grzesiuk i Zarachowicz.

Sro 06 Sty, 2010 14:07

Powrót do góry
Poludniowiec
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 89
Skąd: POŁUDNIE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie będe3 sie sprzeczał kto się myli bo nie ma to sensu.Każdy ma swoje zdanie
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CnHDI2MvNQw

Sro 06 Sty, 2010 17:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.