| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konkurencja?

witam 8)
buszując po allegro znalazłem takie cuś
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84122740
czyżby konkurencja dla naszego kolekcjonera ???
a może dawid zaczniesz spzredawać kolekcjonera dajmy na to po złotówce:DBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy kolesiowi szczena opadnie Laughing
p.s.gorzej dla mnie jak to jakiś uzytkownik naszego forum Laughing

Nie 29 Sty, 2006 22:26

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe, zobaczymy co allegro z tym zrobi Mr. Green Mr. Green Pozwoliłem sobie zgłosić naruszenie regulaminu, który mówi, że nie wolno sprzedawać oprogramowania jeśli osoba sprzedająca nie ma odpowiednich praw co do tego Uśmiech Podejrzewam, że ten program tak samo jak kolekcjoner napisany jest przy użyciu kompilatora do zastosowań niekomercyjnych, czyli napisany program nie może być w sposób bezpośredni sprzedawany tak jak to ma miejsce w tej sytuacji Mr. Green Mr. Green No chyba, że gość, który wystawił aukcje ma kompilator z licencją komercyjną to wtedy zwracam honor 8) - dla nie wtajemniczonych, taka licencja kosztuje około 3000 zł

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Nie 29 Sty, 2006 22:40

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zszokowany "Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro" najwidoczniej nie miał licencji... Laughing Laughing Laughing
Pozdrawiam i zdrówka Piwo Piwo Mr. Green

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Nie 05 Lut, 2006 17:14

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawid159 napisał:
No chyba, że gość, który wystawił aukcje ma kompilator z licencją ,,,, taka licencja kosztuje około 3000 zł

No dobra a jak na uczelni ma ktos dostęp do legalnego oprogramowania i jest tak zdolny i napisze sobie jakiś program, np. "Moja kolekcja kobiet w młodości" Wink i będzie go sprzedawał... To jak to? Jest studentem, płaci prawnie za korzystanie z komputerów... jak wtedy?

Nie 05 Lut, 2006 17:55

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie zysk musiałby dać uczelni...
_________________

Nie 05 Lut, 2006 18:48

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe nawet nie zauważyłem, że usuneli aukcje Mr. Green Mr. Green Odnośnie wypowiedzi elpasa to sytuacja wygląda tak, że jeżeli uczelnia posiada wersje komercyjną kompilatora (legalna nie oznacza komercyjna) to nawet jeżeli jakiś ambitny student napisze sobie program takim kompilatorem to pomimo tego, że autorem kodu źródłowego jest on, to żeby program sprzedawać musiałby mieć zgode uczelni, z tego względu, że to uczelnia posiada licencje na kompilator Wink Czyli po napisaniu autor ma tylko prawa autorskie do programu, ale bez zgody uczelni nie wolno mu go sprzedawać i czerpać zysków ze sprzedaży.

Nie 05 Lut, 2006 21:54

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to już jest prędzej do zrobiwenia bo dziekanowi może powiedzieć, że będzie przy opkazji reklamował uczelnię, że raklama bo kształcą takich dobrych słuchaczy hehe i inne,, zalezy od zdolności negocjacyjnych...
Ale swoją drogą to blokada dla zdolnych ludzi, bo jak ktoś ma wywalić tyle kasy na oryginał?

Nie 05 Lut, 2006 22:02

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak to już jest Uśmiech Ale przecież jakby nie patrzeć twórcy kompilatorów też muszą na czymś zarobić Wink A program można pisać na kompilatorze w wersji personal i zyski czerpać za rozwiajnie programu, nie zaś za sam program w wersji końcowej Wink Tym sposobem wszystko jest legalne, bo nie sprzedajemy napisanego programu, a jedynie otrzymujemy wynagrodzenie za czas, który poświęciliśmy na prace Wink

Nie 05 Lut, 2006 22:30

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no i kolejny
http://www.allegro.pl/item87372449_kolekcjoner_monet_2006_latwe_katalogowanie_monet.html
ale tu chyba papierek jest ....

Pon 27 Lut, 2006 21:53

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehe młody ja mam zwidy czy najpierw post o identycznej treści był autorstwa twojego ojca Bardzo szczęśliwy Hehe ładnie to tak kombinować Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Pon 27 Lut, 2006 22:17

Powrót do góry
janaosik
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 184
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmm
napisalem bo tato był wcześniej zalogowany i tak o sie napisało Laughing
a że pomyłke zobaczyłem to "poprawiłem"

Pon 27 Lut, 2006 22:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.