| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sangraal
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prośba o pomoc w identyfikacji herbu

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum a sprowadza mnie tu potrzeba zidentyfikowania herbu pokazanego na zdjęciu. Mogę o nim powiedzieć tylko tyle, że prawdopodobnie należy do jakiegoś rodu żyjącego kiedyś na terenie Dolnego Śląska.
Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie.



Opis załącznika:

Pon 27 Kwi, 2009 18:19

Powrót do góry
Michael
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj. Sprawdziłem ale pobieżnie i nie zidentyfikowałem tego herbu. Sprawdź w herbarzu J. Ostrowskiego „Księga herbowa rodów polskich” albo w herbarzu T. Gajla „Herby szlacheckie Polski porozbiorowej 1772 – 1918” ewentualnie w wydawanym „Herbarzu szlachty śląskiej” R. Sekowskiego, ukazał się dopiero tom 6 „O –Po”. Na pewno jest to herb szlachecki, na co wskazuje korona. Tarcza jest dzielona w słup, pole z prawej strony przedstawia trzy róże w słup podobnie jak w jednej z odmian herbu Poraj [ wg Tablic Chrząńskiego] a pole z lewej strony przedstawia lewy skos z trzema gwiazdami. Te kreseczki symbolizują barwy heraldyczne, jest to tak zwane szrafowanie; w polu błękitnym skos czerwony z trzema srebrnymi gwiazdami. Pole z prawej jest srebrne a trzy róże w słup zapewne czerwone. W heraldyce barwy róż są zróżnicowane; czerwone ,niebieskie, złote a nawet srebrne, ale w srebrnym polu zazwyczaj są czerwone. Ten podział tarczy w słup może wskazywać na połączenie dwóch rodów rycerskich. Pole z prawej , czyli z różami mogłoby być zatem pamiątką po mężu a pole z lewej z gwiazdami po małżonce ze skoligaconego rodu. Herb posiada jeden klejnot co również może wskazywać na określone uwarunkowania sięgające początków tego rodu. Identyfikacja może być sprawa dosyć żmudną, chyba ze ktoś zna akurat ten herb. Pozdrawiam M.

Pon 23 Lis, 2009 4:33

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.