| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qtek
Lance Corporal

Lance Corporal




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nazwisko Janiec

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy nazwisko Janiec posiada herb szlachecki. Podobno w herbarzu Bonieckiego występuje takie nazwisko. Czy ktoś mógłby to dla mnie sprawdzić? Ewentualnie w innym źródle. Z góry dzięki.

Sob 23 Maj, 2009 12:48

Powrót do góry
ciacho
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma herbu z nazwiskiem Janiec co najwyżej BaJANIECki po za tym nie ma herbu odpowiadającemu nazwisku Janiec - czyli jest plebejskie... Uśmiech

Sob 23 Maj, 2009 20:15

Powrót do góry
Michael
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj, w herbarzu Bonieckiego nie znalazłem nazwiska Janiec, są natomiast podobne: Janecki, Janek, Janicz, Janik. Niewiele wiem, ale może tych informacji nie znasz, więc je podaję.
Janiec to nazwisko pochodzi od imienia Jan [a to z kolei od hebrajskiego zwrotu „Jehohanan”= Jahwe jest łaskawy]. Nazwisko a właściwie nazwa osobowa znana była już w średniowiecznej Polsce, np. w 1409 r. Inne podobne nazwy osobowe to np. Janak [z 1386 r.], Jancz [z 1386 r.], Janczek [z 1399 r.], Janiek [z 1439 r.]. Obecnie w Polsce żyje prawie 4 tys. osób noszących nazwisko Janiec, przeważnie w Małopolsce, na terenach dawnej Galicji. Pozdrawiam M.

Pon 23 Lis, 2009 2:40

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.