| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monicawie
Szeregowiec

Szeregowiec

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czapka z II wojny

Witam!

Mam pytanie co do identyfikacji czapki oryginalnej z II wojny.

Wiecie ile taka czapka moze kosztowac?

Bede wdzieczna za pomoc.

Serdecznie pozdrawiam!!!

Monika

Opis załącznika:

Sob 17 Paź, 2009 12:38

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik

Pochwał: 11

Witam,
Ten dział nie zajmuje się identyfikacją. Na pewno znajdziesz pomoc w dziale Militaria - Odznaczenia,mundury, guziki,oporządzenie, gdzie Twój post został przeniesiony.

Per aspera ad astra = Winner

Sob 17 Paź, 2009 13:10

Powrót do góry
żukow
Major

Major

Pochwał: 4
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu

Jest to rogatywka wz.35 porucznika najprawdopodobniej artylerii, w b. dobrym stanie. Od 100-150 do 300 złotych (zależy od stanu w jakim była i kto ją sprzedawał) widywałem na allegro, w cenie "Kup Teraz" ok. 400 zł.

http://s135.allegro.pl/listing/search.php?string=rogatywka+&from_showcat=1&category=0 dałem ci linka do spisu aukcji rogatywek

Sob 17 Paź, 2009 14:58

Powrót do góry
monicawie
Szeregowiec

Szeregowiec

przepraszam ze blad .

dziekuje za odpis:)

a czy jet mozliwy wzrost ceny w przypadku wydrukowanych w srodku danych producenta?

jak myslisz?

pozdrawiam!

Sob 17 Paź, 2009 17:25

Powrót do góry
monicawie
Szeregowiec

Szeregowiec

a pytam sie, gdyz mam mozliwosc kupna tej czapki za granica. pomyslalam,ze moze jakis kolekcjoner w polsce bylby nia zainteresowany. Ogolnie jak cos znajde polskiego ( antyki) , to chce to "odzyskac" w nasze rece. Uśmiech

tylko musze zorientowac sie w cenach, czy cena zakupu tutaj nie bedzie drozsza od sprzedazy w polsce, no i czy w ogole ktos bylby nia zainteresowany...

Sob 17 Paź, 2009 17:46

Powrót do góry
żukow
Major

Major

Pochwał: 4
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu

Hmmm, te dane producenta (prawie) we wszystkich spotykanych przeze mnie rogatywkach na allegro były spotykane, w jakiś sposób one mają wpływ na cenę (ale nie za wielki), jednakże jeśli chodzi o kupno za granicą i odsprzedanie w Polsce, to lepiej weź pod uwagę ceny w naszym kraju, później przelicz na konkretną walutę (funt, frank szwajcarski czy euro) i odwrotnie, cenę tejże rogatywki zamień na złotówki, będziesz miała konkretne spojrzenie na pieniądze w tej sytuacji. Co do zainteresowania, to proszę, uwierz mi, w Polsce na pewno znajdzie się niejedna osoba chętna kupna rogatywki, choćby ktoś z Forum Inne Oblicza Historii Wink

Sob 17 Paź, 2009 22:37

Powrót do góry
RYSZARD
Podporucznik

Podporucznik

Pochwał: 1

Oryginalna rogatywka II RP to ceny na poziomie 1500 złotych.

Sob 17 Paź, 2009 23:44

Powrót do góry
monicawie
Szeregowiec

Szeregowiec

...cena jest rzeczywiscie powyzej 300 zl. Stad mam troszke dylemat, gdyz ja nie jestem kolekcjonerka militarii, choc nigdy nie wiadomo:) Zawsze lubilam ksiazki o II wojnie sw. a tutaj tak sobie czytam to forum i czytam ...Uśmiech Ogolnie to lubie antyki i ich historie, stad odkad mieszkam za granica mam manie szukania co polskie( bo niestety po wojnie jak kazdy wie mnostwo cennych rzeczy zniknelo)

pozdrawiam!!!

Nie 18 Paź, 2009 10:07

Powrót do góry
leman
Sierżant

Sierżant

monicawie napisał:
...cena jest rzeczywiscie powyzej 300 zl. Stad mam troszke dylemat, gdyz ja nie jestem kolekcjonerka militarii, choc nigdy nie wiadomo:) Zawsze lubilam ksiazki o II wojnie sw. a tutaj tak sobie czytam to forum i czytam ...Uśmiech Ogolnie to lubie antyki i ich historie, stad odkad mieszkam za granica mam manie szukania co polskie( bo niestety po wojnie jak kazdy wie mnostwo cennych rzeczy zniknelo)

pozdrawiam!!!

Tak trzymać!

Nie 18 Paź, 2009 13:20

Powrót do góry
danziger
Major

Major

Pochwał: 2

żukow napisał:
Jest to rogatywka wz.35 porucznika najprawdopodobniej artylerii, w b. dobrym stanie. Od 100-150 do 300 złotych (zależy od stanu w jakim była i kto ją sprzedawał) widywałem na allegro, w cenie "Kup Teraz" ok. 400 zł.

http://s135.allegro.pl/listing/search.php?string=rogatywka+&from_showcat=1&category=0 dałem ci linka do spisu aukcji rogatywek

W tej cenie to kupisz jedynie współczesną kopię...

Pon 19 Paź, 2009 9:28

Powrót do góry
monicawie
Szeregowiec

Szeregowiec

a czy ona jest oryginalna w ogole?

...mozecie ocenic?

Z gory dziekuje.
pozdrawiam serdecznie

Monika

Opis załącznika:

Pią 23 Paź, 2009 17:41

Powrót do góry
Max Wereman
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel

A to replika jak mniemam? Cóż... A pytasz o cenę?

Pon 02 Lis, 2009 22:35

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: