| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
ypowiedź jest merytorycznie zasadna i służy tylko do wyjaśnienia niezrozumiałego przez seth`a zagadnienia dotyczącego materiału do którego przybito Jezusa Chrystusa przed przekłuciem włóczniąJezus poniósł śmierć na krzyżu , czy tego chcesz Hadiuka , czy nie . Natomiast użycie słowa " kawałek drewna " czy jak to mówią Świadkowie Jehowy , " pal " jest niezgodne z prawdą historyczną i prawem rzymskim . Piszesz pierdoły Hadiuka . Jaka wiedza ,lub jej całkowity brak , taki post .


Hadiuka :

Cytat:
1. nie jestem ordynowanym Świadkiem Jehowy,


Tylko tu znajdziesz ukojenie ,dla swojej roztrzęsionej , fanatycznej duszy :

http://watchtower.org.pl/forum/index.php?

Czw 13 Sie, 2009 17:31

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant
Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź niedouczonego i kulturalnie prymitywnego człowieka osadza się w formie wypowiedzi (obraźliwa forma i wulgarne słownictwo), co nie zmienia historycznego faktu, że nie ma jakichkolwiek dowodów na to, jakoby greckie słowo "stauros" oznaczało w tym wypadku krzyż, który poganie juz setki lat przed Chrystusem uważali za symbol religijny. W klasycznej grece wyrazem staurós określano jedynie pionowy pal lub belkę albo słup, służący na przykład za podporę jakiejś konstrukcji. Czasownik stauróo znaczył: ogrodzić słupami, otoczyć ostrokołem, palisadą. Natchnieni pisarze Chrześcijańskich Pism Greckich (zwanych też przez nominalne chrześcijaństwo Nowym Testamentem) posługiwali się pospolitą odmiana greki (koine), a używając słowa staurós mieli na myśli to samo, co oznaczał on w grece klasycznej: zwykły pal, czyli słup, bez dodatkowej belki przymocowanej pod takim czy innym kątem. Nic nie wskazuje na to, żeby było inaczej. Pisząc o narzędziu męki do którego przybito Jezusa, apostołowie Piotr i Paweł użyli również słowa ksylon, z czego wynika, iż był to prosty pal bez poprzeczki, bo takie jest w tym wypadku znaczenie słowa ksylon. Laughing
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Czw 13 Sie, 2009 19:17

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Odpowiedź niedouczonego i kulturalnie prymitywnego człowieka osadza się w formie wypowiedzi


Dobrze , że chociaż Ty jesteś wzorem kultury i wszechwiedzy .

Hadiuka :

Cytat:
Pisząc o narzędziu męki do którego przybito Jezusa, apostołowie Piotr i Paweł użyli również słowa ksylon, z czego wynika, iż był to prosty pal bez poprzeczki, bo takie jest w tym wypadku znaczenie słowa ksylon. LaughingI to jest typowy idiotyzm , ale idiotyzm który ma bardzo jasny cel . Zdyskredytowanie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa .
Jeżeli o grece ma się pojęcie żadne , a tak jest w przypadku mojego interlokutora , to tłumaczenie jest adekwatne do stanu wiedzy. Ksylon to pal , z czego ma wynikać , że nie może mieć poprzeczki Laughing A może " ksylon " to belka ? Poprzeczka ? Drąg ?
Wiemy , że Jezus , ani inny skazany na śmierć przez UKRZYŻOWANIE w I w. n , nie targał na miejsce kaźni całego krzyża .
Niósł tylko poprzeczkę od krzyża .
W swej pysze i niewiedzy , Hadiuka , mylnie zakładasz , że śmierć Jezusa na krzyżu nie wchodziła w rachubę , bo ksylon to palik do pomidorów . Ukrzyżowanie znane jest od 1000 r p.n.e , wymyślili ten okrutny rodzaj kary .....Fenicjanie . Pierwotnie PRZYWIĄZYWANO ofiarę do pala ( o ! ksylon Exclamation ) aby zmarła z głodu i pragnienia.

Czy Jezus zmarł w ten sposób ? Nie oczekuję odpowiedzi na to pytanie . Ja odpowiedź na to pytanie znam.

Jednak pal , to była kiepska i mało widowiskowa kara . Dosłownie nic się nie działo . Nuda. Jako , że wykonywanie wyroków śmierci musi być bardziej dynamiczne , zaczęto krzyżować belki . W ten sposób powstały krzyże o trzech i czterech ramionach , oraz w formie litery X . Krzyżowano w całym antycznym świecie , prócz Fenicjan , robili to Egipcjanie , Asyryjczycy , Grecy , Persowie i Rzymianie .

Skazany , zwykle był biczowany .Często łamano mu kończyny i przywiązywano do belki którą niósł na miejsce kaźni , następnie umieszczano na stojącym słupie , przez co krzyż wyglądał tak : T .
Jeżeli do umocowania skazańca używano gwoździ , wbijano mu je w nadgarstki , w nogi nad kostką , lub w podbicie stóp( z reguły przybijano jednym gwoździem).

Na czym polegał śmierć na krzyżu ? Ofiara dusiła się , proces ten trwał kilka godzin .

Karę śmieci na krzyżu znali również Japończycy i Chińczycy . W Japonii ten rodzaj kary stosowano do XIX wieku . Różnica polegała na tym że kat był wyposażony w cienką włócznię którą wielokrotnie przebijał skazańca . Dobry kat męczył swoją ofiarę bardzo długo .

Karę śmierci na krzyżu wykonywano we Francji do 1127 roku . Ostatnią ofiarą był zabójca Karola Sprawiedliwego , niejaki Bertold.

Czw 13 Sie, 2009 22:50

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant
Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, oprócz chamstwa (stosowanie wulgaryzmów) z tej nerwowej wypowiedzi seth`a ateisty(sam siebie tak określił) wypływa tylko hipokryzja. Dla wyjaśnienia - nie bazuję na własnej wyobraźni: Paul Wilhelm Schmidt, który był profesorem Uniwersytetu Bazylejskiego w swoim dziele pt. Die Geschiche Jesu (Dzieje Jezusa, tom 2, Tybinga i Lipsk 1904 ss 386-394 wyjaśnił, że słowo "staurós" oznacza jakikolwiek stojący pionowo słup albo pień drzewa. A na stronach 387 do 389 tak napisał o straceniu Jezusa: "Jeżeli chodzi o karę wymierzoną Jezusowi, to z doniesień ewangelicznych wynika, że oprócz ubiczowania zastosowano wyłącznie najprostszą formę rzymskiego ukrzyżowania - zawieszenie nie odzianego ciała na palu,który, nawiasem mówiąc, kazano Jezusowi nieść lub ciągnąć na miejsce egzekucji, by tę upokarzającą karę uczynić jeszcze uciążliwszą."
Wzorując się na moim rozmówcy (interlokutorze) nie nazwę go po imieniu, ale proszę raz jeszcze moderatora, aby trzymał sie "regulaminu" i reagował na chamskie epitety, ponieważ ten styl konwersacji nie jest dopuszczony regulaminem. Nie wspominam juz o tym, że rozmowa odbiegła od tematu jakim jest "włócznia" i stanowi obecnie tylko bicie piany Mr. Green
Pozdrawiam.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Czw 13 Sie, 2009 23:27

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major

Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
aby trzymał sie "regulaminu" i reagował na chamskie epitety


Jeśli ktoś tu nie trzyma się regulaminu to jesteś to Ty! Chamskie epitety, wypływają tylko z Twoich postów!
Apeluje o przystopowanie i powrót do tematu! Evil or Very Mad

Pią 14 Sie, 2009 7:50

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7603
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hadiuka :

Cytat:
Dla wyjaśnienia - nie bazuję na własnej wyobraźni:


Tak to prawda . To jest fanatyzm .


Hadiuka :

Cytat:
Paul Wilhelm Schmidt, który był profesorem Uniwersytetu Bazylejskiego w swoim dziele pt. Die Geschiche Jesu (Dzieje Jezusa, tom 2, Tybinga i Lipsk 1904 ss 386-394 wyjaśnił, że słowo "staurós" oznacza jakikolwiek stojący pionowo słup albo pień drzewa.


Jest coraz weselej . Fanatyzm .

Jak rozumiem , nie zrozumiałeś NIC z mojego postu . Powtórzę dla przypomnienia , słup , stosowano li tylko i wyłącznie do wykonania śmierci przez zagłodzenie . Stoi to w sprzeczności z tradycją chrześcijańską . Tylko czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami ? Nie . To religia tylko z lekka bazująca na Piśmie , w.g wersji .......bez komentarza.

Na tym zakończę swój udział w dyskusjach z fanatycznym userem o nicku Hadiuka . Smutne jest to , że tylko ateista musi bronić prawdy historycznej . Prawdy o ukrzyżowaniu waszego Mesjasza.

Sob 15 Sie, 2009 13:28

Powrót do góry
Korson89
Szeregowiec

Szeregowiec
Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Historyk zajmuje się dochodzeniem do wiedzy o zdarzeniach, które już zaistniały. Robi to na podstawie świadectw bezpośrednich, źródeł pisanych lub wyników badań nauk pomocniczych historii. Bada zjawiska i procesy zachodzące w dawnych czasach, analizuje je i stara się ułożyć w ciąg przyczynowo-skutkowy. Uśmiech

Wto 06 Paź, 2009 11:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.