| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luise
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sonderkommando Ruryk w Auschwitz

W tomie III "Auschwitz 1940 - 1945. Węzłowe zagadnienia z dziejów obozu" (czyli dużej monografii) na stronie 81 w przypisie znajduje się wzmianka na temat Sonderkommando Ruryk i samochodu-komory gazowej. Samochodu tego używano do mordowania osób skazanych przez policyjny sąd doraźny. Informacje na ten temat znajdują się w zeznaniach więźniów Grabowskiego, Wrony, Dubiela i Kasimira Czyszewskyego (z tym, że nie jest napisane kim on dokładnie był, więc ja też nie wiem) oraz w dokukmencie ruchu oporu z 21 XI 1944 r. ("Dokumenty i materiały z czasów okupacji niemieckiej w Polsce", Łódź 1946, t. 1, "Obozy"). I nic więcej na ten temat nie wiem.
Podstawowe (ale tylko podstawowe) informacje nt Sonderkommando Ruryk mam, natomiast ciekawi mnie reszta podanych przez pana Pipera materiałów, może ktoś z Was ma do nich dostęp i mógłby coś przytoczyć albo ogólnie jakoś rozszerzyć tą kwestię?

Nie 16 Sie, 2009 19:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.