| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Duchy na wizji i podsłuchu

Przeglądałem przed chwilą najnowszy numer dodatku do "Super Expressu" pt. "Tajemnice Świata". Znalazłem tam artykuł o kontaktach tego świata z zaświatami za pomocą radia i telewizji. M.in. widziano twarz i rozmawiano z Romy Schneider, Georgem Muellerem, Swejenem Salterem. Transpartnerzy mówią, że próbują cały czas próbują z nami nawiązać kontakt, mają dużą większą wiedzę, znają przyszłość ludzkości, żyją z istotami z innych planet. W tym temacie porozmawiamy na ten temat. I tu moje pytanie do Was: czy wierzycie w takie rzeczy?

Sob 05 Kwi, 2008 16:39

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej. Świat jest mniej realny niż nam się wydaje. Sceptycy próbują wytłumaczyc wszystko w sposób naukowy i to mnie wkurza np. że świat powstał sam od siebie w skutek jakiegoś wybuchu. Gdyby magia nie istniała świat też nie miał by prawa istnieniec.

Sob 05 Kwi, 2008 17:55

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Magia w tych czasach jest wszędzie Nuad. Pozwolę sobie co nieco zacytować, co się dzieje z komunikowaniem się z zaświatami w naszych casach:

Cytat:
Trochę wody upłynęło, zanim udało mu (Adolfowi Homesowi; przypis żukowa) się "porozmawiać" z tamtą stroną; ale w 1991 roku nastąpił zaskakujący sukces: z telewizora przemówił nieżyjący od dawna George Mueller! Następne dziesięcioleci okazało się bardzo płodne. 350 nagrań, w tym trwająca ponad godzinę rozmowa przez radio, przekonały wiele osób, że kontakt z tamtą stroną jest możliwy.
Ogromne wrażenie robiło na słuchaczach to, że za każdym razem duch zaczynał rozmowę od daty swojej śmierci. Mówił na przykład: "Tu, Mueller, jest 31 maja 1967 roku". Po tamtej stronie czas przestaje płynąć...

Sob 05 Kwi, 2008 18:05

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. A skąd ty masz takie informacje ?.

Pon 07 Kwi, 2008 16:44

Powrót do góry
Hadiuka
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 139
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odpowiadając na pytanie: nie, ponieważ to fantazja!
Nie ma najmniejszych przesłanek, aby człowiek racjonalnie myślący mógł wierzyć w duchy. Sama teoria duszy nieśmiertelnej zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i rodzi pytanie: skąd i po co miałaby się wziąć? Wiem, że istnieje tysiące religii w których egzystuje dusza nieśmiertelna, ale... nie polega to na prawdzie i jest wytworem błędu. Pismo Święte omawiając temat stworzenia człowieka powiada, że człowiek stał się duszą żyjącą, podobnie jak i zwierzęta zwane dalej duszami żyjącymi. Bóg tchnął w nozdrza człowieka dech życia i człowiek stał się duszą żyjącą. Należy przy tym rozgraniczyć dwa pojęcia: nefesz oraz ruach (hebr.). " Nefesz" -dusza, istota żywa;" ruach"- duch- siła życiowa. Odpowiednio w grece pojęcia te funkcjonują tak: "psyche"- życie; pneumatos-duch - siła życiowa. Warto zwrócić uwagę na to, że greckie słowo tłumaczone na "duch" nie jest tym samym, które oddaje słowem "dusza". Pozdrawiam.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupim - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

Czw 13 Sie, 2009 22:58

Powrót do góry
PanzerII
Major

Major





Posty: 2121
Pochwał: 10
Skąd: Górowo Iławeckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swoje wywody opierasz ciągle na Piśmie Świętym (jest dla Ciebie źródłem prawdy), ale jednocześnie piszesz że:

Cytat:
Sama teoria duszy nieśmiertelnej zaprzecza zdrowemu rozsądkowi
???? Zszokowany

Nie jestem teologiem, ale zawsze myślałem że jej główną podstawą chrześcijaństwa jest teoria-wiara w nieśmiertelną duszę i życie po śmierci! Mr. Green
Coś mi się tu nie zgadza!

Pią 14 Sie, 2009 8:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.