| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robolik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Forty k/o Łomży

Sieć solidnych podziemnych bunkrów plus ziemne wały - ktoś może więcej coś napisać w tym temacie? Kiedyś na tych umocnieniach byłem ale zbyt słabo je wówczas spenetrowałem
Planuję ponownie się tam udać z aparatem

_________________
przez wieki - czyli jak kościół do świętości dochodzi/ł/
http://amico.mojeforum.net/przez-wieki-jak-kosciol-do-swietosci-dochodzi-l--temat-vt275.html
warto przeczytać

Pią 30 Sty, 2009 21:57

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz czegoś więcej się dowiedzieć zgłoś się do ludzi z 62 Harcerskiego Klubu Pol - Survival. Jak byś chciał kontakt bądź inne info to pisz na priva.
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 04 Maj, 2009 22:00

Powrót do góry
kazet-kz
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Te trzy zmodernizowane na północnym brzegu Narwi na pewno istnieją (przedmoście Piątnicy). Część fortu II jest w rękach prywatnych i przygotowywana jest do ruchu turystycznego (wejścia okratowane i niedostępne), ale po przeciwnej stronie drogi można zwiedzić część fortu II. W poternie fortu III brak klatki schodowej, ale ktoś "uprzejmy" zostawił drabinę, także jest możliwość przejścia górnym poziomem (dolny zasypany, ale można się przeczołgać). Nim jednak tam się dojdzie trzeba uważać, gdyż przejście jest możliwe po wodzie, a mniej więcej na środku zalanego chodnika jest otwarta studzienka. Najwięcej można zobaczyć w forcie I. Kilka wejść zamurowanych ze względu na brak schodów i możliwość upadku kilka metrów w dół. Dolny poziom zalany, ale atrakcji w tej części jest najwięcej. Nieźle zachowane koszary szyjowe i polskie okopy z 1939 roku.
Co do dwóch pozostałych na południowym brzegu Narwi to trudno jest mi odpowiedzieć czy istnieją. Nigdy nie zostały zmodernizowane i pozostały jako umocnienia drewniano-ziemne, także odpowiedź pozostawiam osobom znającym temat.

Wto 05 Maj, 2009 14:48

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gnając przez kraj w tym roku wdepnąłem do Fortu II. Teren jest obecnie zagospodarowywany pod coś pomiędzy skansenem militarnym, a imprezownią masową. Prace trwają, ale trafiłem na "klucznika" (zakręconego na fortecznym punkcie), który rzucił robotę i przespacerował nas przez jako tako uporządkowaną cześć fortu. W tym miejscu pozdrowienia i ukłon w jego stronę! Piwo
Oprócz Fortu II w okolicy są polskie umocnienia z IIWŚ - też warte oglądnięcia.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 03 Sie, 2009 21:13

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdzieś, kiedyś w sieci....

"Mało kto wie o miejscu zwanym Fort IV. Do końca lat 80 miejsce to było terenem wojskowym. W chwili obecnej opuszczony, pozostaje schronieniem dla bezdomnych. Obiekt wybudowali Rosjanie"



Opis załącznika:

Pon 03 Sie, 2009 21:40

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To przypadkiem nie ten teren, który jakieś 2 lata temu AMW wystawiała na sprzedaż? Nawet całkiem ciekawy planik był wtedy zapodany na ich stronie, jeżeli to było to, oczywiście ... Uśmiech
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 03 Sie, 2009 21:48

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WERTTREW napisał:
To przypadkiem nie ten teren, który jakieś 2 lata temu AMW wystawiała na sprzedaż?


A tego to nie wiem....W każdym razie albo IV albo V.



Opis załącznika:

Wto 04 Sie, 2009 19:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.