| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwszy człowiek w kosmosie

Pierwszy człowiek w kosmosie - No właśnie, kto ? Gagarin, 16 kwietnia 1961 r. ? Dawno temu w jakimś reportażu słyszałem że już wcześniej Rosjanie wystrzelili jakiegoś "pechowca". Po powrocie z powodu jego stanu nie nadawał się już na bohatera Związku Radzieckiego. Ledwo zipał. Na koniec zmarł ??? Leganda ?

Wto 24 Sty, 2006 22:14

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tja, ja czytałem że Gagarin miał brata bliźniaka - jeden poleciał i został a drugiego pokazali jako bohatera....
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 24 Sty, 2006 23:24

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja pamiętam 17 kwietnia na krakowskich Plantach. Na ławeczce obok mnie usiadło dwóch starszych jegomościów. Z daleka widać, że Krakauery pełna gębą. I rozwinął się dialog:
- Słyszał Pan, panie mecenasie, taki wielki człowiek, major Gagarin, w Kosmos poleciał?
- A ilu tam, Panie radco, bezimiennych kapitanów i poruczników lata!
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Wto 24 Sty, 2006 23:45

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
jeden poleciał i został

Bardzo szczęśliwy Pewnie poprosił o azyl Laughing

Wto 24 Sty, 2006 23:53

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Pierwszy człowiek w kosmosie

zbV napisał:
Pierwszy człowiek w kosmosie - No właśnie, kto ? Gagarin, 16 kwietnia 1961 r. ? Dawno temu w jakimś reportażu słyszałem że już wcześniej Rosjanie wystrzelili jakiegoś "pechowca". Po powrocie z powodu jego stanu nie nadawał się już na bohatera Związku Radzieckiego. Ledwo zipał. Na koniec zmarł ??? Leganda ?


Był przed laty atykuł w "Skrzydlatej Polsce" na temat tamtych "pionierskich czasów". Nie pamiętam szczegółów, ale faktycznie była tam informacja o "przdskoczku". Sprawa została skazana na zapomnienie, bo kondycja psychiczna gościowi siadła. Po szczególy trzeba by grzebnąć w "Skrzydlatych", a zacząć by trza w początku lat 90-tych.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 25 Sty, 2006 10:46

Powrót do góry
Borynio
Sierżant

Sierżant




Posty: 84
Skąd: Krajenka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj Panowie, tak dyskutujecie czy to był Gagarin czy jakiś inny Jurij. Przecież od wielu lat wiadomo, że tym pierwszym był nie kto inny jak tylko nasz kochany jegomość Twardowski w zmowie z niejakim Twisted Evil
I w tym miejscu odrazu można rozwiązać kolejną zagadkę Ostatnich lat:
-Dlaczego Amerykanie przerwali loty na księżyc?........... Bo imć Twardowski szabelką nieproszonych gości przywitał. Bardzo szczęśliwy

Pozdrowionka

_________________
"Błoto stwarza czasem pozory głębi!"

Czw 26 Sty, 2006 18:27

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się to co najmniej dziwne. A nie cniło się tam mu samemu. Chyba, że hiostoria milczy o innych osobach na księżycu - towarzyszkach albo towarzyszach życia Mistrza Twardowskiego na Księżycu. Bo jakby był sam, to po co gości przepędzać szabelką. A może poznał się na Amerykańcach, bo Ruskie przybyliby z jakąś wódecznością. I wtedy po co gonić???
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Pią 27 Sty, 2006 1:20

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie jest parę pogłosek XXX

11 lutego 1959: Serenty Schiborin (poleciał i po 28 minutach zamilkł)
11 października 1960: Pjotr Dolgow (poleciał i znikł)
2 lutego 1961 ?? : - włoscy krótkofalowcy odebrali sygnały SOS jakiegoś Rosjanina z kosmosu. Podobne rzeczy działy się też po locie Gagarina.
Zdziwiony

Sob 28 Sty, 2006 15:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to jak wierzyć to do końca:
Transmisje NASA z kosmosu nie idą na żywo lecz z kilkuminutowym opóźnieniem aby centrala mogła ocenzurować to i owo
Armstrong donosił z Księżyca: "Boże oni tu są!" lub też "Boże tu jest pełno statków!" - i akurat wątpię by mówił o Rosjanach...
Raproty tajne kosmonautów mówią o śledzących ich obiektach
NASA wystosowała prośbę do dizennikarzy aby zwracali szczególnauwagę na inne obiekty znajdujące się w poblizu starujących rakiet i promów.

i bonusowy konkursik: Jaka jest różnica miedzy wyrazami: "astronauta", "kosmonauta" i "taichonauta"?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 28 Sty, 2006 20:56

Powrót do góry
zbV
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 455
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu jest odpowiedź. I co, wygrałem coś ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmonauta Mr. Green

Nie 29 Sty, 2006 14:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.