| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Borek
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tunele Lamkowa

Otkryje tu jeszcze jedna tajemnice z czasow mlodzienczej awantury.
W wojewodztwie olsztynskim gmina Barczewo jest wies Lamkowo (Lamkowko poznane po obserwatoriju satelitarnym PAN lezy 3,5km od Lamkowa – tam mieszkalem).
W tym kraju kraza opowiadania o podziemnym systemie tuneli powiazujacym drugie odlegle wsie. Wedlog przekazow pod koniec wojny Niemcy uciekajac, w wierze szybkiego powrotu, schowali w tych tunelach czesc broni i majatku.
Kazda zime w Lamkowie stacionowalo wojsko i prowadzili jakies tajne poszukiwania z jakimis aparatami. Z mokradel i potokow wyciagneli jakies stare skrzynki z bronia czy amunicija.
Opodal podstawowki mieszkal stary czlowiek – Niemiec ktory tu zostal. Byl senilny ale opowiadal nam ze jedno wejscie do tuneli bylo pod kosciolem, a drugie pod wiejskim klubem i tunel laczacy klub z kosciolem.
W kosciele sa 2 krypty. Wejscia sa z zewnatrz (male drewniane drzwiczki). W jednej krypcie sa kosci (krypta 2), w drugiej bylo pelno smieci i piasku. Tu kopalem i otkrylem tunel ze schodkami spuszczajacy sie w dol – zasypany byl mokrym piaskiem. Odkopalem kilka schodkow i czesc stropu. Pladrowalem i po piwnicach kluba ktory sie znajduje opodal kosciola, ale tu nic nie znalazlem (wojsko tu tez czesto pladrowalo) ale nic nie znalezli. Jednego razu moj brat wszedl do tych piwnic, odwalil jakas blache ze sciany i wiercil pomiedzy kamieniami dlugim metalowym pretem – pret mu wpadl do srodka! Za kamieniami jest jakis tunel (prawdopodobnie wejscie do tuneli). Nigdy wiecej tu nie bylismy i wyprowadzilismy sie do innego miasta. Przeszlo sporo lat, nie wiem czy wojsko pozniej to znalazlo czy nie. W kazdym badz razie interesujace mjesce i prawie otkryte wejscie. Dreczy mnie ciekawosc co jest w tym tunelu i dokad on prowadzi.



Opis załącznika:

_________________
Co to w trawie piszczy?

Pią 30 Mar, 2007 13:04

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NIE CIEBIE JEDNEGO TO INTRYGUJE...

Nie 04 Maj, 2008 4:02

Powrót do góry
rwalczak
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siemasz borek

nie wiem czy zagladasz jeszcze na to forum, szukam wejscia i bede wdzeczny za kazda pomoc szkoda za nie mozesz przyjechac i pomoc w poszukiwaniach,

nie wiem czy mnie pamietasz bylem wtedy malym kajtkiem.

pozdrowienia robert

Pon 08 Cze, 2009 10:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.