| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tu się zgodzę z Piotrkiem, nie jest winą obecnego ministra stan polskiej oświaty, w końcu od jakiego czasu jest on ministrem? A Handke ma faktycznie wiele na sumieniu. Między innymi nieszczęsna reformę systemu edukacyjnego i stworzenie tej wychowawczej puszki Pandory, jaką są gimnazja.
ps. mnie nie przeszkadza ani Wiatr ani Giertych, natomiast irytuje mnie zarzucanie obecnemu ministrowi nietolerancji i manifestowanie przeciwko niemu pod hasłami "Giertych do wora, wór do jeziora" (co widziałem). Czy to jest tolerancja?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 14 Lip, 2006 17:09

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Tak czy siak, zmiana jest w dobrym kierunku. Mam nadzieję że odtąd różne Grossy i inni paszkwilanci nie będą mogli, tak jak dotąd, do woli i bez ograniczeń, szkalować naszego kraju. Niestety, ilość niedouczonych ludzi za oceanem pozostaje ciągle ogromna, więc ich brednie ciągle będą miały potencjalnych odbiorców...


I tu zgadzam się w 100 %. Według mnie fakty historyczne powinno nazywać się po imieniu. Takie próby zatarcia prawdy w stylu: hitlerowskie obozy, hitlerowskie zbrodnie, czy ogólnie hitlerowcy jest początkiem do sporych nadużyć i niedomówień, o czym możemy przekonać się, choćby w przypadku KL Auschwitz. A przecież to były niemieckie obozy, niemieckie zbrodnie i ogólnie Niemcy.
Właściwe nazywanie takich miejsc jak obóz w Oświęcimiu, jest dobrym początkiem dla edukacji, choćby tych ignorantów zza Oceanu.

Mam prośbę do was - trzymajcie się proszę tematu. Wchodzę w trzeci wątek, który kończy się tym samym.
Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Pią 14 Lip, 2006 17:12

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jest dobrym początkiem dla edukacji, choćby tych ignorantów zza Oceanu.

Tym bardziej, że wielu z nich słyszało o Niemcach, ale o Hitlerze już nie.

Pon 31 Lip, 2006 16:39

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Amerykanie poza czubkiem własnego nosa niewiele co wiedzą o historii, a historia Europy to dla nich czarna magia Laughing Społeczeństwo konsumpcyjne Laughing
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pon 31 Lip, 2006 19:53

Powrót do góry
Wojaroth
Kapitan

Kapitan





Posty: 957
Pochwał: 1
Skąd: Elbląg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John_Brown napisał:
Ta całą głupota wynika z tego, że taki przeciętny, dajmy na to mieszkaniec USA, nie ma pojęcia co znaczy "hitlerowski", oni mogą myśleć, że na przykład hitlerowcy to jacyś polscy żołnierze. Może brzmi to śmiesznie, ale takie nie jest. Nazwa "Niemiecki" jest obowiązkowa. Twisted Evil


Panowie, nie przypisujmy nieuctwa tylko Amerykanom. Parę lat temu miałem okazję rozmawiać z kilkoma Holendrami, nie mieli pojęcia o istnieniu holenderskich jednostek Waffen SS. Pocieszającym jest fakt, że słyszeli o Sosabowskim i polskiej SBS.

_________________
Imię jego 40 i 4...

Wto 06 Lut, 2007 11:19

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jeden Holender- żołnierz, na pytanie czy wie kto to był MAczek odpowiedział z oburzeniem: "Oczywiście, że zna holenderskiego bohatera wojennego" Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 06 Lut, 2007 16:13

Powrót do góry
patryksharks321
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale wedlug mnie to jest wredne obgadywac inne kraje o nieznajomosci historii innych krajow
Ale przyznam ze amerykanie bywaja zainteresowani wylacznie soba
Gadalem z osoba z USA
Oto dialog:
ON-where are you from?
Ja-Poland
ON-that's cool
ON-where you ever in Europe??
Laughing

Wto 06 Lut, 2007 20:48

Powrót do góry
hagen1973
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.. a i tak.. jak każdy temat na forum zmierza w innym abstrakcyjnym kierunku...

Sob 23 Maj, 2009 23:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten temat od ponad dwóch lat nie zmierza w żadnym kierunku Twisted Evil
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 23 Maj, 2009 23:22

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Panowie chyba nie macie pojecia o tym ze w USA jest ponad 50-cio milionowa grupa osob pochodzenia niemieckiego. I ta grupa ma swa sile.
Macie zal do Amerykanow ze sa poprostu glupi bo nie slyszeli o Polsce..pepku swiata. A dlaczego mieli slyszec. Co Polska , Polacy robia aby sie wypromowac za granica?. Te kilka calostronnicowych ogoszen.
Tutaj zyje ponad 100 nacji z calego swiata. I kazda z nich stara sie wypromowac siebie, swoj kraj rodzinny jak najlepiej. Wiadomo, turystyka, handel etc. Najepiej robia to od lat "starsi bracia w wierze".
Anglicy, Francuzi sa tez poza konkurencja. Przedewszystkim ich sila jest jednosc. A jak wygada to " po Polsku". Polacy w Polsce maja polonie za bande idiotow oderwanych o rzeczywistosci. Za przyglupow, ktorzy powinni przysylac kase i milczec. W kraju pozostali geniusze, wyjechal jedynie motloch. Dlaczego Jankes ma znac Polske?. Dlaczego wlasnie ja?.
JPII, Walesa, zycie pedzi do przodu i jest bezlitosne. Trzeba sie przypominac, promowac czas caly. Kopernika maja za swojego Niemcy i Litwini. Chopina i Sklodowska Francuzi. Obraz Polski to potocznie "wodka , kielbasa i pierogi". I awantury, awantury, awantury. Takie Polskie pieklo.
Zmiana nazwy Obozu Aushwitz. Mozna powiedziec...nareszcie po tylu latach. Pamietam lat temu w Chicago zyl facet o nazwisku Moskal. Byl szefem Zwiaz. Narod. Polskiego. I kiedy tutejsza prasa pisala o "polskich obozach koncentracyjnych" interweniowal. I co?. I g...o.
Zostal obwolany antysemita przez GW i nne tego typu pisadla. Rzady Polskie milczaly przez wiele lat kiedy nas opluwano i oskarzano o antysemityzm i pomoc w holocauscie. Sami jestesmy sobie winni.
Glupota rzadzacych nie zna granic. A obecny rzad. Kilka dni temu Der Spiegel znowu pisze o m,in pomocy Polakow przy Holocauscie. I co. MSZ w osobie Sikorskiego umywa lapki zwalajac interwencje na IPN.
Panowie miejcie litosc. Ktora z tych instytucji jest powazniejsza, silniejsza, gdzie jest Rzad ..Polski podobno?.
Kobieta szefowa Powiernictwa Polskiego ma problem z pp Niesiolowskim i Borysewiczem kiedy jedzied do Niemiec na rozprawe przed Niemieckim sadem. Mam mnozyc przyklady szacunku do siebie na wzajem??. Kto ma nas szanowac jesli my sami tego nie potrafimy.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 24 Maj, 2009 6:26

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam mam nadzieje ze te dwa posty beda policzone jak..jeden.
Przepraszam za bledy, ale wyszedlem z nerw i stad te kilka bykow.
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Nie 24 Maj, 2009 6:42

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Emocje są potrzebne w dyskusjach. Tylko proponowałbym żebyśmy trzymali się wątku. Sprawa przedstawiona przez Twer49 jest ciekawa, ale chyba nie do końca trzyma się tematu zmiany nazwy obozu.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 25 Maj, 2009 16:47

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Emocje są potrzebne w dyskusjach.

Uważam dokładnie przeciwnie. Jest taki gatunek usera, który emocjami nadrabia brak rzetelnej wiedzy, niejednokrotnie nie tylko historycznej, ale jakiejkolwiek. Łatwo to zaobserwować na przykładzie dyskusji na tematy okołopolityczne - pieniactwa i niezdrowego podniecania się tam aż nadto..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 25 Maj, 2009 17:45

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...ewentualnie uprzedzen, lub..samouwielbienia. Bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Pon 25 Maj, 2009 18:00

Powrót do góry
hagen1973
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

..i tak dalej odbiegamy od tematu acz uwaga o Moskalu który słusznie się oburzał , na te "polskie obozy" no i ignoracje jankasów.. popieram choć utrudnione ale dążenie do jakiegoś konsensusu.. pozdrawiam

Pon 25 Maj, 2009 18:38

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.