| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książki o Wietnamie

Z nudów zaczynam interesować się tym okresem. I tu moje pytanie. Czy może ktoś polecić mi ciekawe książki (interesują mnie przede wszystkim sposoby urządzania pułapek, szczury tunelowe i saperzy US oraz VC)? Najlepiej, żeby były w j. polskim, albowiem nie operuję aż tak dobrze angielskim, by czytać fachowe książki. Poszukuję również filmów dokumentalnych. Zna ktoś takowe?
_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 11 Maj, 2009 21:55

Powrót do góry
sisu
Chorąży

Chorąży




Posty: 194
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na pewno Bellona wydała w ramach serii historyczne bitwy Wietnam 1962-1975, Dmochowski oraz Dien Bien Phu 1954, Brodecki. Nie wiem czy te książki są poprawne merytorycznie (nie jestem w stanie zweryfikować), ale jest w nich to czego szukasz. Na początek powinno wystarczyć.

Pon 11 Maj, 2009 23:35

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Piwo Przejrzę je sobie jak znajdę w bibliotece.

P.S. Może ktoś zna publikacje o saperach i Tunnel Ratts??

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Pon 11 Maj, 2009 23:40

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tom Mangold -Wietnam - podziemna wojna Jest to szereg wywiadów z uczestnikami walki w tunelach, tak po stronie Amerykanów, jak i Wietnamczyków, opisuje ciekawe zajścia, powody budowy tuneli, taktykę ich oczyszczania... polecam
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Wto 12 Maj, 2009 0:34

Powrót do góry
twer49
Major

Major





Posty: 1878
Pochwał: 5
Skąd: Chicago
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ksiazka Mangolda warta przeczytania, moze dlatego ze innej w jez. polskim chyba nie ma na ten temat. Byl jeszcze film fabularny " Tunnel Rats ". Ale to dla ludzi o mocnych nerwach. I nie ze wzgledu na fabule ale na...poziom. Byl nie bylo....tunele. Uśmiech
Pozdrawiam.

_________________
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, poslowie to k...y J. Pilsudski

Socjalizm z ludzką twarzą będzie możliwy, gdy będzie miał gołą dupe.

Wto 12 Maj, 2009 13:52

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warto przeczytać przekrojową i pięknie zilustrowaną książkę autorstwa Johna Pimlotta " Wojna w Wietnamie " wyd. AWM, Warszawa 1993 . Jest to pierwszy tom z serii Wojny * Bitwy * Dowódcy .

Wto 12 Maj, 2009 19:57

Powrót do góry
porui
Porucznik

Porucznik





Posty: 745
Skąd: Wschodnie rubieże Rzeczpospolitej
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki! Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo Piwo

Jestem w trakcie poszukiwań. Bardzo szczęśliwy

_________________
"Przez całe me życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nade wszystko inne wyższe dla mnie będzie (...) Służył będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary tej najwyższej służbie podporządkowane będą."

Wto 12 Maj, 2009 21:19

Powrót do góry
Robert76
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 328
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Książki o Wietnamie

porui napisał:
Z nudów zaczynam interesować się tym okresem. I tu moje pytanie. Czy może ktoś polecić mi ciekawe książki (interesują mnie przede wszystkim sposoby urządzania pułapek, szczury tunelowe i saperzy US oraz VC)? Najlepiej, żeby były w j. polskim....

Za wiele w języku polskim książek o Wietnamie nie poczytasz Wink . Najlepszym opracowaniem jest pozycja Piotra Ostaszewskiego, Wietnam, najdłuższy konflikt powojennego świata 1945-1975 wydana w 2000 r. z tych książek, które były już w/w to na pewno godna polecenia jest pozycja autorstwa T. Mangolda i J. Penycate'a o walkach w tunelach w rejonie Cu Chi, Książka Dmochowskiego, Wietnam 1962-1975 (wydana przez Bellone) to nic specjalnego. Wolałbym juz przeczytać na Twoim miejscu stara poczciwą książkę N. Podhoretza, Dlaczego byliśmy w Wietnamie"? albo książkę R. Nixona, Nigdy więcej Wietnamu. A jak Cie interesują np. walki, operacje powietrzne itp. to zerknij do Wojna powietrzna nad Wietnamem - B. Stecha. Co do podobno pięknie zilustrowanej książki Pimlotta Wink to jak na nasz rynek księgarski i książkę w j. polskim to uważam, że i tak zdanie mocno naciągnięte Wink Jedną z najlepszych książek z ilustracjami konfliktu wietnamskiego jest pozycja angielskojęzyczna: Leo J. Daugherty i Gregory L. Mattson, Nam a photographic history. Problem jedynie taki, że ciężko ją dostać.
Pozdrawiam!

Sro 20 Maj, 2009 9:09

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja polecam "Powiedz że sie boisz" R.Masona. Wspomnienia pilota kawalerii powietrznej, który trafił do Wietnamu w 1965r.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 20 Maj, 2009 17:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.